20
1 2 3 4 5 6 7 
dali-ke-ima-svetska-vojna-vo-sirija

Весник

Дали ќе има светска војна во Сирија?

пред 2 часа - Весник

Фактот дека целите на сите учесници во воените дејствија во Сирија меѓусебно се исклучуваат, гарантира неуспех...

novi-obvinenija-protiv-manafort-i-gejts

Сител

Нови обвиненија против Манафорт и Гејтс

пред 2 часа - Сител

Специјалниот обвинител на САД, Роберт Малер, која го истражува мешањето на Русија во американските избори, покрена...

djastin-trudo-ja-pretera-vo-indija

Весник

Џастин Трудо ја претера во Индија

пред 2 часа - Весник

Канадскиот премиер до пред некој месец беше еден од омилените политичари на западната хемисфера како прогресивен...

Нетпрес

Анкара го повика на консултации холандскиот амбасадор, поради резолуцијата за геноцид

пред еден час - Нетпрес

ova-e-prviot-brod-vo-svetot-koj-ne-mozhe-da-se-prevrti-i-da-potone

Иновативност

Ова е првиот брод во светот кој не може да се преврти и да потоне

пред еден час - Иновативност

dronovi-za-polnenje-na-elektrichni-avtomobili

Бизнис инфо

Дронови за полнење на електрични автомобили

пред еден час - Бизнис инфо

Фото: Behance Производството на електрични автомобили во светот, секојдневно расте, а со тоа расте и проблемот...

Нетпрес

Европско-руска сонда на Марс почнува потрага по метан

пред еден час - Нетпрес

konfiskuvan-imot-na-vdovicata-na-eskobar

Либертас

Конфискуван имот на вдовицата на Ескобар

пред еден час - Либертас

nema-prekin-na-ognot-vo-istochna-guta

DW

Нема прекин на огнот во источна Гута

пред 2 часа - DW

Во опколеното бунтовничко упориште во близина на Дамаск не е на повидок крај на бомбардирањата. Страдањата на жителите...

bogeski-vo-samoodbrana-go-ubil-poraneshniot-policaec-manik

Судство

Богески во самоодбрана го убил поранешниот полицаец Маниќ

пред 3 часа - Судство

Богески беше обвинет за убиство на крадецот, сега покојниот Владимир Маниќ. Жртвата од Богески беше откриена како...

Нетпрес

Еден твит на Кајли Џенер ја урна вредноста на Snapchat за 1,7 млрд долари

пред 3 часа - Нетпрес

mercury-pametna-jakna-shto-se-prisposobuva-na-sekakvi-uslovi

Бизнис инфо

Mercury – паметна јакна што се приспособува на секакви услови

пред 3 часа - Бизнис инфо

Фото: Kickstarter Стартапот Ministry of Supply со седиште во Бостон, Масачустетс креираше јакна којашто сама се...

pens-sestrata-na-kim-djong-un-e-stolb-na-tiranijata-vo-severna-koreja

Либертас

Пенс: Сестрата на Ким Џонг-ун е столб на тиранијата во Северна Кореја

пред 3 часа - Либертас

dete-padna-od-tret-kat-policajci-go-fatija-vo-race

Канал 5

Дете падна од трет кат, полицајци го фатија во раце!!!

пред 4 часа - Канал 5

Египетското МВР објави видео од овој инцидент, кој за среќа заврши без кобни последици . Во видеото се гледа како...

sovetnicite-mu-go-pishuvaat-sekoj-zbor-shto-tramp-treba-da-go-kazhe

Нова ТВ

Советниците му го пишуваат секој збор што Трамп треба да го каже

пред 4 часа - Нова ТВ

Американскиот претседател Доналд Трамп во средата во Белата куќа ги прими учениците кои беа сведоци на неколку...

1 2 3 4 5 6 7