20
1 2 3 4 5 6 7 
potresna-ispoved-na-amerikanka-koja-shto-mazhot-ja-odvel-vo-id-gledav-kako-siluva-godishno-devojche

Репортер

Потресна исповед на Американка која што мажот ја одвел во ИД: Гледав како силува годишно девојче

пред 7 часа - Репортер

„Си-Ен-Ен“ во репортажа за Сирија ја објави и приказната за Саманта Сали, жена која се борците на Исламска држава,...

akademijata-vo-problemi-nov-skandal-vo-shvedska-posle-seks-aferata-priznale-deka-im-istekuvaat-iminjata-na-dobitnicite

Екран

Академијата во проблеми – Нов скандал во Шведска: После секс аферата признале дека „им истекуваат“ имињата на добитниците

пред 9 часа - Екран

Шведската академија која го избира лауреатот на Нобеловата награда за книжевност во петокот признала дека имиња...

italijanski-mafijashi-i-poraneshni-funkcioneri-osudeni-na-povekegodishni-zatvorski-kazni

Сител

Италијански мафијаши и поранешни функционери осудени на повеќегодишни затворски казни

пред 17 часа - Сител

Суд во италијанскиот град Палермо денеска на повеќегодишни затворски казни осуди неколкумина мафијаши и поранешни...

finska-se-otkazhuva-od-konceptot-osnovna-plata-voveduva-univerzalen-kredit

Иновативност

Финска се откажува од концептот основна плата! Воведува универзален кредит!

пред 16 часа - Иновативност

ushte-edno-pukanje-na-florida-uchenik-go-ranil-drugarot

Прес 24

Уште едно пукање на Флорида: Ученик го ранил другарот

пред 17 часа - Прес 24

Еден ученик во средното училиште во Окала, на Флорида, е ранет денеска во пукање, а осомничениот напаѓач е успсен...

kapitulacija-na-id-vo-damask

Судство

Капитулација на ИД во Дамаск

пред 19 часа - Судство

Капитулацијата на припадниците на ИД уследи по офанзивата на владините сили во областа Хаџар ал Асуад и палестинскиот...

go-tepashe-so-kolanot-zatoa-shto-bil-evrein-snimka-od-napad-na-migrant-vrz-evrein-vo-germanija

Infomax

ГО ТЕПАШЕ СО КОЛАНОТ ЗАТОА ШТО БИЛ ЕВРЕИН: Снимка од напад на мигрант врз Евреин во Германија

пред 17 часа - Infomax

И покрај цензурата на медиумите и блокирањето на вестите за насилството на мигрантите, на социјалните мрежи постојано...

panika-vo-avstralija-se-shiri-opasna-bakterija-koja-go-jade-chovekovoto-meso-se-ushte-ne-e-poznat-nachinot-na-zaraza

A1on

Паника во Австралија – Се шири опасна бактерија која го јаде човековото месо, се уште не е познат начинот на зараза

пред 18 часа - A1on

Научниците во Австралија се загрижени поради епидемија на болеста Buruli Ulcera, која го јаде човечкото месо, а...

rusija-i-sad-mozhno-e-da-ostanat-bez-direktni-letovi

Алфа

Русија и САД можно е да останат без директни летови

пред 20 часа - Алфа

Русија и САД можно е да останат без директни летови поради проблемите на рускиот екипаж на Аерофлот да добие американска...

chetvorica-ubieni-stotici-povredeni-vo-protestite-vo-gaza

Канал 5

Четворица убиени , стотици повредени во протестите во Газа

пред 18 часа - Канал 5

Во протестите на граничниот дел се повредени и над 730 Палестинци. Демонстрантите палеа автомобилски гуми и ги...

vo-makedonija-nekaznivosta-ostanuva-problem

VOA news

Во Македонија неказнивоста останува проблем

пред 19 часа - VOA news

balkanski-bauch-nad-evropa

Либертас

Балкански бауч над Европа

пред 19 часа - Либертас

Ви пренесуваме дел од колумната на Ерол Ризаов за „Независен“: Европските политичари и медиуми не ни оставија на...

evakuiran-centarot-na-berlin-poradi-bomba-od-vtorata-svetska-vojna

Сител

Евакуиран центарот на Берлин поради бомба од Втората светска војна

пред 22 часа - Сител

Loading Video... Германската полиција соопшти дека успешно е деактивирана бомба од Втората светска војна во центарот...

egzodus-iljadnici-begaat-od-rajskiot-ostrov

Канал 5

Егзодус – Илјадници бегаат од рајскиот остров

пред 19 часа - Канал 5

Причината за егзодусот е затруената почва и воздухот поради активирањето на вулкан. Илјадници жители на државата...

straotna-avionska-nesreka-se-urna-letalo-polno-so-studenti-zaginaa-dvajca

Сител

Страотна авионска несреќа: Се урна летало полно со студенти, загинаа двајца

пред 19 часа - Сител

Две лица загинаа при пад на мал авион во Вилијамсбург во Пенсилванија, соопштија официјалните лица од Федералната...

1 2 3 4 5 6 7