20
1 2 3 4 5 6 7 
irachkite-vlasti-i-predadoa-na-rusija-chetiri-zheni-i-27-deca-povrzani-so-id

Судство

Ирачките власти и предадоа на Русија четири жени и 27 деца поврзани со ИД

пред 17 часа - Судство

Од 2014 година илјадници странци и се приклучија на ИД во Ирак и Сирија. Меѓу странците кои им се придружиле на...

siriski-tinejdjer-pravi-selfi-i-videa-dodeka-pagjaat-bombi-okolu-nego

A1on

Сириски тинејџер прави селфи и видеа додека паѓаат бомби околу него

пред 16 часа - A1on

Петнаесетгодишниот Мухамед Најем од Сирија на неговите профили на социјалните мрежи објавува снимки и фотографии...

maae-iran-go-pochituva-nuklearniot-dogovor

Либертас

МААЕ: Иран го почитува нуклеарниот договор

пред 16 часа - Либертас

– Иран не ги надмина утврдените нивоа на неговите резерви на осиромашен ураниум и тешка вода и не збогатувал ураниум...

na-aukcija-prodaden-chajnik-za-800-000-dolari

Вечер

На аукција продаден чајник за 800.000 долари!

пред 17 часа - Вечер

Чајникот е направен меѓу 1766 и 1800 година во грофовијата Мидлсекс Приватен колекционер од Велика Британија продал...

tramp-bi-pomognalo-dokolku-nastavnicite-se-vooruzhat

Судство

Трамп: Би помогнало доколку наставниците се вооружат

пред 17 часа - Судство

Идејата е изнесена за време на средбата во Белата куќа со учениците коишто го преживеаја нападот во Паркленд, Флорида....

juzhnokorejskiot-funkcioner-koj-se-obide-da-go-zabrani-bitkoinot-pronajden-mrtov

Весник

Јужнокорејскиот функционер кој се обиде да го забрани биткоинот пронајден мртов

пред 18 часа - Весник

Медиумите известуваат дека тоа е наводно срцев удар. Официјални лица кои работеа со него за мерките на новиот закон...

policiskata-akcija-vo-brisel-ne-e-od-antiteroristicha-priroda

Сител

Полициската акција во Брисел не е од „антитерористича природа“

пред 18 часа - Сител

- Бриселската полиција оопшти дека полициската операција во квартот Форе, при која беше блокирана една зграда, не...

junker-na-eu-i-se-potrebni-nekolku-milijardi-evra-za-zashtita-na-granicite

Сител

Јункер: На ЕУ и се потребни неколку милијарди евра за заштита на границите

пред 18 часа - Сител

Граѓаните на ЕУ како примарна задача ја дефинираат заштитата на границите, а  за тоа се неопходни неколку милијарди...

razreshen-nachalnikot-na-slovenechkiot-generalshtab

Сител

Разрешен началникот на словенечкиот Генералштаб

пред 18 часа - Сител

Словенечката Влада денеска го разреши од должноста началникот на Генералштабот на Вооружените сили на Словенија,...

liderite-na-eta-planiraat-rasformiranje-na-organizacijata

Сител

Лидерите на ЕТА планираат расформирање на организацијата

пред 18 часа - Сител

Лидерите на сепаратистичката организација Баскиска татковина и слобода (ЕТА) побараа од членовите да гласаат за...

prezenterka-se-porodi-srede-utrinska-programa

Прес 24

Презентерка се породи среде утринска програма

пред 19 часа - Прес 24

Американската радио презентерка Кесиди Проктор се породи во програма во живо , за како што вели да го сподели искуството...

avtomobil-vleta-vo-grupa-deca-12-povredeni

Канал 5

Автомобил влета во група деца – 12 повредени

пред 18 часа - Канал 5

Несреќата се случила попладнево во близина на градот Папрад во Словачка. Возачот нха возраст од 66 години ја изгубил...

amnesti-borba-za-chovekovi-prava

DW

Амнести: Борба за човекови права!

пред 21 часа - DW

Национал-популистичките политичари и влади низ светот поттикнуваат страв и омраза. Во новиот годишен извештај Амнести...

merkel-bara-kraj-na-masakrot-vo-sirija

Либертас

Меркел бара крај на масакрот во Сирија

пред 19 часа - Либертас

Мораме да сториме сѐ што е во наша моќ, за да му се стави крај на масакрот во Гута, порача денеска германската...

celiot-grad-za-minuta-stana-portokalov

Репортер

Целиот град за минута стана портокалов

пред 19 часа - Репортер

Песочната бура буквално го покри градот Шарлвил во Квинсленд, Австралија, што наеднаш сè стана портокалово – улиците,...

1 2 3 4 5 6 7