20
1 2 3 4 5 6 7 
turskata-policija-zapleni-radioaktiven-materijal-vreden-nad-72-milioni-dolari

Канал 5

Турската полиција заплени радиоактивен материјал вреден над 72 милиони долари

пред 17 часа - Канал 5

Елементот познат под името Калифорниум бил најден при претрес во автомобил во населбата Пурсаклар.При рацијата...

zagina-akrobat-za-vreme-na-nastap-padnal-od-visochina-od-okolu-5-metri

Судство

Загина акробат за време на настап, паднал од височина од околу 5 метри

пред 19 часа - Судство

Трагичниот пад е снимен од мобилни телефони на присутните. При несреќата, колегите притрчуваат да му помогнат,...

tramp-so-zaostrena-politika-vo-borbata-protiv-opijatite

VOA news

Трамп со заострена политика во борбата против опијатите

пред 18 часа - VOA news

nova-bomba-vo-teksas-dva-momchinja-povredeni

+Инфо

Нова бомба во Тексас, два момчиња повредени

пред 20 часа - +Инфо

Двајца мажи на возраст од околу 20 години се повредени откако експлодираше пакет-бомба во моментот кога минувале...

tramp-so-nov-plan-smrtni-kazni-za-dilerite-so-droga-vo-sad

Вечер

Трамп со нов план – смртни казни за дилерите со дрога во САД

пред 19 часа - Вечер

Американскиот претседател Доналд Трамп најави план за борба против порастот на зависници од дрога во САД. Оовј...

obse-glasachite-vo-rusija-nemaa-vistinski-izbor

VOA news

ОБСЕ: Гласачите во Русија немаа вистински избор

пред 19 часа - VOA news

hrvatskiot-startap-bellabeat-otvori-kancelarija-vo-njujork-i-bara-20-vraboteni

Иновативност

Хрватскиот стартап Bellabeat отвори канцеларија во Њујорк и бара 20 вработени

пред 19 часа - Иновативност

se-baraat-sankcii-za-shreder-poradi-poddrshkata-za-putin

Либертас

Се бараат санкции за Шредер поради поддршката за Путин

пред 19 часа - Либертас

Европски политичари бараат санкции против поранешниот германски канцелар. Украинскиот министер за надворешни работи...

vashington-post-erdogan-ja-transformira-turcija-vo-totalitaren-zatvor

Либертас

Вашингтон Пост: Ердоган ја трансформира Турција во тоталитарен затвор

пред 19 часа - Либертас

Еден од најголемите американски весници „Вашингтон пост“ објави статија со наслов: Ердоган ја трансформира Турција...

pilotot-obvinet-za-urivanje-na-maleziskiot-avion-nad-ukraina-pronajden-mrtov

Прес 24

Пилотот обвинет за уривање на малезискиот авион над Украина пронајден мртов

пред 21 часа - Прес 24

Украинскиот пилот Владислав Волошин, кого Русија го обвини дека го соборил малезискиот авион над Украина во 2014...

snouden-fejsbuk-e-kompanija-koja-gi-krade-i-preprodava-podatocite-na-korisnicite

Либертас

Сноуден: Фејсбук е компанија која ги краде и препродава податоците на корисниците

пред 20 часа - Либертас

kobna-video-igra-brat-9-ja-ubil-sestrata-13-zoshto-ne-mu-go-dala-djojstikot

Сител

Кобна видео игра: Брат (9) ја убил сестрата (13) зошто не му го дала џојстикот

пред 21 часа - Сител

Тринаесетгодишно девојче од Мисисипи почина од последиците на ранување, откако ја застрела нејзиниот деветгодишен...

germanija-saka-da-vovede-besplaten-javen-prevoz-vo-site-zagadeni-germanski-gradovi

Иновативност

Германија сака да воведе бесплатен јавен превоз во сите загадени германски градови

пред 21 часа - Иновативност

sony-pretstavi-pametni-telefoni-za-ekstremna-zabava

Иновативност

Sony претстави паметни телефони за екстремна забава

пред 21 часа - Иновативност

pretsedatelot-tramp-go-obvini-muler-za-politichka-pristrasnost

VOA news

Претседателот Трамп го обвини Мулер за политичка пристрасност

пред 23 часа - VOA news

1 2 3 4 5 6 7