20
1 2 3 4 5 6 7 
matematichka-formula-za-traenje-na-ljubovnata-vrska

Иновативност

Математичка формула за траење на љубовната врскa

пред 13 часа - Иновативност

otpad-so-visina-od-15-metri-zatrupa-kuki-i-ubi-17-lica

Прес 24

Отпад со висина од 15 метри затрупа куќи и уби 17 лица

пред еден ден - Прес 24

Најмалку 17 лица загинаа денеска, а неколкумина се повредени во Мапуто, главниот град на Мозамбик, откако 15 метри...

zalozhnichka-drama-vo-zatvor-vo-brazil

МТВ 1

Заложничка драма во затвор во Бразил

пред еден ден - МТВ 1

Тројца затвореници беа ранети во нередите кои се случија во затвор во Рио. Неколку часа група затвореници држеа...

identifikuvan-napagjachot-vo-crkvata-vo-dagestan

A1on

Идентификуван напаѓачот во црквата во Дагестан

пред еден ден - A1on

Извршителот на смртоносниот напад во градот Кизпјар во руската република Дагестан е идентификуван како 22-годишниот...

haos-niz-ulicite-na-teheran-policijata-se-bori-so-dervishite

Прес 24

Хаос низ улиците на Техеран, полицијата се бори со дервишите

пред 21 часа - Прес 24

Три полицајци се убиени денеска во борба со демонстрантите во северниот дел на Техеран, изјавил за иранските телевизии...

vaka-izgleda-koga-rusite-ke-pochnat-da-pukaat-so-seto-raspolozhlivo-oruzhje

Прес 24

Вака изгледа кога Русите ќе почнат да пукаат со сето расположливо оружје

пред 21 часа - Прес 24

Единицата на Централниот воен округ во Русија изведе гаѓање од артилериско оружје на објекти на замислње непријател...

voznemiruvachko-video-snimale-kako-gi-zastreluva-gangster-dvajca-amerikanci-zastrelani-dodeka-vo-zhivo-prenesuvale-na-fejsbuk

Infomax

(Вознемирувачко видео)СНИМАЛЕ КАКО ГИ ЗАСТРЕЛУВА ГАНГСТЕР: Двајца Американци застрелани додека во живо пренесувале на Фејсбук!

пред 22 часа - Infomax

Тројца мажи си седеле во автомобилот, кога криминалец дошол и пукал во нив. Тројца мажи беа застрелани од вооружен...

peskov-obvinenijata-za-vmeshanost-na-rusija-vo-izborite-vo-sad-se-neosnovani

Сител

Песков: Обвиненијата за вмешаност на Русија во изборите во САД се неосновани

пред еден ден - Сител

Обвиненијата на американското Федерално истражно биро (ФБИ) против 13 физички и 3 правни лица од Русија за мешање...

nesreka-vo-francija-na-alpite-zaginaa-tatko-i-negovata-11-godishna-kerka

Прес 24

Несреќа во Франција: На Алпите загинаа татко и неговата 11-годишна ќерка

пред 22 часа - Прес 24

Татко и ќерка загинаа од лавина снег додека скијале на француските Алпи, соопштија спасувачите. 43-годишниот ма...

porshe-otvori-avto-salon-na-alpski-vrv

A1on

Порше отвори авто-салон на алпски врв

пред еден ден - A1on

Порше отвори продажен салон сместен на 2.300 метри надморска височина на планински врв на француските Алпи, а неговата...

papata-francisko-koj-mozhe-da-kazhe-deka-juda-ne-otishol-vo-rajot

A1on

Папата Франциско: Кој може да каже дека Јуда не отишол во рајот?

пред 23 часа - A1on

Папата Франциско изјави дека дури и најлошите грешници имаат шанса да одат во рајот, вклучувајќи го и човекот што...

kukast-krst-na-ambasadata-na-polska-vo-izrael

Судство

Кукаст крст на амбасадата на Полска во Израел

пред еден ден - Судство

Никој не ја презема одговорноста за вандалскиот чин, а полицијата отвори истрага. Полска побара од Израел поефикасно...

izrael-uspeshno-testirashe-napreden-raketen-presretnuvach

Сител

Израел успешно тестираше напреден ракетен пресретнувач

пред еден ден - Сител

Министерството за одбрана на Израел соопшти денеска дека таа земја успешно тестирала напреден ракетен систем за...

uapsen-vozach-koj-prevezuval-novinari-kad-tramp-obezbeduvanjeto-pronashlo-pishtol-kaj-nego

Прес 24

Уапсен возач кој превезувал новинари кад Трамп: Обезбедувањето пронашло пиштол кај него

пред 23 часа - Прес 24

Возач на комбе кој превезувал новинари кои го следат претдедалот Донал Трамп, е уапсен откако агентите на Тајната...

dodik-vozevme-180-km-chas-i-plativme-astronomska-kazna-vo-hrvatska

Либертас

Додик: Возевме 180 км/час и плативме астрономска казна во Хрватска

пред 23 часа - Либертас

1 2 3 4 5 6 7