20
1 2 3 4 5 6 7 
habl-konechno-ja-fotografirashe-burata-na-neptun

A1on

Хабл конечно ја фотографираше бурата на Нептун

пред 8 часа - A1on

Телескопот Хабл забележа темна бура на Нептун доволно голема што на земјата би се протегала од Бостон до Португалија....

nauchnicite-zabelezhale-supernova-stara-10-5-milijardi-godini

USB

Научниците забележале супернова стара 10,5 милијарди години

пред 7 часа - USB

Астрономите во вторникот објавија дека откриле голема космичка експлозија на умирачка ѕвезда стара 10,5 милијарди...

sepak-ima-nachin-da-doznaete-dali-nekoj-ve-izbrishal-na-facebook

USB

Сепак има начин да дознаете дали некој ве избришал на Facebook

пред 16 часа - USB

Mногу е потешко да дознаете дали некој ве блокирал или избришал од листата на пријатели, отколку вие да избришете...

google-pravi-tret-obid-za-mobilniot-platezhen-sistem

Денар

Google прави трет обид за мобилниот платежен систем

пред 16 часа - Денар

Американскиот технолошки гигант „Google“ го претстави „Google Pay“ – неговиот последен обид да преземе значителен...

kolku-struja-vi-e-potrebno-za-da-zarabotite-1-bitkoin

USB

Колку струја ви е потребно за да заработите 1 биткоин?

пред 17 часа - USB

Зголемувањето на вредноста на биткоин, на преку 10.000 долари, доведе до зголемување на потрошувачката на струјата...

samsung-bara-kupuvachi-za-vishokot-oled-ekrani-na-apple

USB

Samsung бара купувачи за вишокот OLED екрани на Apple

пред 15 часа - USB

Стручните медиуми и аналитичари од областа на технологијата ја пренесоа информацијата дека Apple го почнал процесот...

istrazhuvanje-ajfon-zrachi-poveke-od-samsung

MK News

Истражување: Ајфон зрачи повеќе од Самсунг

пред 15 часа - MK News

Германската сојузна канцеларија за заштита од зрачење направи база на голем број паметни телефони и нивото на зрачење...

vodich-2018-najdobri-smartfoni-za-sechij-budjet

GSM

Водич 2018: Најдобри смартфони за сечиј буџет

пред 20 часа - GSM

Во денешно време, малку потешко е да се најде добар телефон кој не доаѓа со многу висока цена. Затоа, решивме да...

naskoro-ke-mozhe-sami-da-proveruvame-dali-ima-bakterii-vo-hranata

USB

Наскоро ќе може сами да проверуваме дали има бактерии во храната

пред 19 часа - USB

Во моментов нема многу методи со кои може да се спречи труењето со храна, бидејќи тестирањето на штетни бактерии,...

potencijalen-krven-test-za-autizam

Идивиди

Потенцијален крвен тест за аутизам

пред 14 часа - Идивиди

Научниците откриле поврзаност помеѓу аутизмот и протеините во крвта, што овозможува да се создаде нов тест кој...

sony-najavi-nov-smartfon-na-mwc-vo-barselona

USB

Sony најави нов смартфон на MWC во Барселона

пред 18 часа - USB

Sony се подготвува за големиот настан оваа година, Mobile World Congress, кој ќе се одржи наредната недела во Барселона....

htc-go-planira-evtiniot-desire-12-so-hd-displej

Телефони

HTC го планира евтиниот Desire 12 со HD+дисплеј

пред 21 часа - Телефони

HTC засега нема јасна визија како ќе продолжи со развојот на сопствени премиум смартфони кои нема да бидат наменети...

sony-ke-pravi-platforma-za-taksi

Интересно

Sony ќе прави платформа за такси

пред 18 часа - Интересно

Изгледа дека компанијата Sony препознава голема можност со бизнисот за такси возила, базиран на самостојно извршување...

scummvm-2-e-emulator-za-starite-igri-na-lucasarts

IT.mk

ScummVM 2 е емулатор за старите игри на LucasArts

пред 9 часа - IT.mk

LucasArts е една од најпознатите развивачки и издавачки куќи, особено во осумдесеттите и деведесеттите, кога гејмерите...

hakerite-koristat-word-dokumenti-za-kradenje-lozinki

GSM

Хакерите користат Word документи за крадење лозинки

пред 13 часа - GSM

Хакерите открија начин како да украдат нечие корисничко име или лозинка за е-пошта, FTP сервер или податоци складирани...

1 2 3 4 5 6 7