20
1 2 3 4 5 6 7 
noviot-rekord-vo-reshavanjeto-na-rubikovata-kocka-go-postavi-robot

Бркај работа

Новиот рекорд во решавањето на Рубиковата коцка го постави робот

пред 7 часа - Бркај работа

Бек Кац и Џаред Ди Карло направиле робот кој што поставил нов рекорд во решавањето на Рубиковата коцка. Роботот...

mediatek-saka-da-ja-namali-cenata-na-android-smartfonite-so-noviot-procesor-helio-p60

A1on

„МедиаТек“ сака да ја намали цената на Андроид смартфоните со новиот процесор „Хелио П60“

пред 4 часа - A1on

Тајванската компанија „МедиаТек“, која се етаблираше како еден од најголемите производители на процесори за паметни...

gejming-novosti-od-minatata-nedela-#69

IT.mk

Гејминг новости од минатата недела #69

пред 5 часа - IT.mk

Kои настани и новости ја одбележаа гејмерската индустрија неделава? Добредојдовте во најновиот извештај за вашето...

kako-nastana-legendarniot-rington-na-nokia

GSM

Како настана легендарниот рингтон на Nokia?

пред 14 часа - GSM

Ако некогаш сте ја поседувале легендарната Nokia 3310, или кој било друг Nokia телефон, сигурно се сеќавате на...

kako-vsushnost-raboteshe-pishtolot-za-lovenje-patki-na-nintendo

365

Како всушност работеше пиштолот за ловење патки на Нинтендо?

пред 7 часа - 365

24 Споделувања Share Tweet Многу од децата од доцните ’80-ти и ’90-тите добар дел од детството потрошија седејќи на...

kako-norveshka-vovede-kolku-tolku-red-vo-on-lajn-komentarite

Off.net.mk

Како Норвешка воведе (колку-толку) ред во он-лајн коментарите

пред 7 часа - Off.net.mk

Зачетокот на цивилизациската промена е дело на тим од 5 луѓе што за 3 часа програмирање успеа да направи Вордпрес...

ova-najverojatno-e-najkul-tura-na-google-street-view

IT.mk

Ова најверојатно е најкул тура на Google Street View

пред 7 часа - IT.mk

Овците кои ги мапираа Фарските Острови имаат сериозна конкуренција за најкул решение за мапирање на Google Street...

wistron-navodno-staval-ilegalni-delovi-vo-iphone-8

Интересно

Wistron наводно ставал илегални делови во iPhone 8

пред 10 часа - Интересно

Наводно постои сомневање дека iPhone 8 има делови на црно под хауба, кои се ставале дури и без знаење на Apple...

ilon-mask-povtorno-protiv-veshtachkata-inteligencija

Интересно

Илон Маск повторно против вештачката интелигенција

пред 10 часа - Интересно

Вештачката интелигенција е многу сериозна тема и Илон Маск постојано зборува за евентуалните опасности од нејзиното...

postarite-aplikacii-nema-da-rabotat-po-android-p

Телефони

Постарите апликации нема да работат по Android P!

пред 9 часа - Телефони

Девелоперите кои сега имаат можност да го тестираат бета софтверот на Android P системот откриваат нова функција...

kula-od-bambus-za-chista-voda-od-vozduhot

Интересно

Кула од бамбус за чиста вода од воздухот!?

пред 9 часа - Интересно

Пустинските предели секогаш имаат отежнати услови на живот, каде вода за пиење е голем проблем. За таа намена е...

objaveno-e-novo-video-so-iphone-se-2

Интересно

Објавено е ново видео со iPhone SE 2

пред 9 часа - Интересно

iPhone SE 2 е веќе речиси сигурно дека ќе излезе. Моделот овој пат ќе има миксуван дизајн од двата модела - iPhone...

sonot-na-osnovachot-na-google-naskoro-ke-stane-realnost

USB

Сонот на основачот на Google наскоро ќе стане реалност

пред 10 часа - USB

Основачот на Google, Лери Пејџ вложи милиони долари во развојот на летечки автомобил, а таквите возила би можеле...

samsung-televizor-koj-odlichno-se-vklopuva-vo-sekoj-dom

Friday

Samsung телевизор кој одлично се вклопува во секој дом

пред 10 часа - Friday

Брендот Samsung ги претстави своите нови QLED телевизори. Со ЛЕД екрани со квантни точки, овие телевизори поседуваат...

android-ke-gi-namaluva-slikite-no-ne-i-kvalitetot

Интересно

Android ќе ги намалува сликите, но не и квалитетот

пред 10 часа - Интересно

Android со најновата надградба ќе прави вашите фотографии да заземаат помала меморија на телефонот. Се разбира,...

1 2 3 4 5 6 7