20
1 2 3 4 5 6 7 
it-indeks-devsy-kompanija-koja-nudi-kreativni-softverski-reshenija

IT.mk

ИТ Индекс: Devsy – компанија која нуди креативни софтверски решенија

пред 10 часа - IT.mk

(Овој текст е дел од серијалот на IT.mk кој има за цел да ги промовира локалните компании кои се присутни на сервисот...

fitnes-trakerite-ke-gi-zamenat-instrumentite-za-merenje-puls-i-pritisok

Интересно

Фитнес тракерите ќе ги заменат инструментите за мерење пулс и притисок

пред 10 часа - Интересно

Веќе доаѓа нова ера во која нема да имаме толку голема потреба за мерење притисок кај лекар. Односно, фитнес тракерите...

konceptnoto-vozilo-nissan-imx-zapochnuva-so-serisko-proizvodstvo

Интересно

Концептното возило Nissan IMx започнува со сериско производство

пред 11 часа - Интересно

Од Nissan IMx се очекува да направи ново пробивање кај електромобилите, за кого има амбициозни очекувања од страна...

facebook-ja-suspendira-cambridge-analytica-kompanijata-koja-sobra-milioni-lichni-podatoci-od-korisnicite

IT.mk

Facebook ја суспендира Cambridge Analytica, компанијата која собра милиони лични податоци од корисниците

пред 11 часа - IT.mk

Проблемите на најголемата друштвена мрежа повторно излегуваат на виделина. Facebook објави дека суспендира неколку...

tesla-pretstavi-unapreden-avtopilot-koj-vladee-so-sviocite

Smartportal

Tesla претстави унапреден автопилот кој владее со свиоците

пред 12 часа - Smartportal

kolku-chini-da-se-proizvede-samsung-galaxy-s9-plus

Телефони

Колку чини да се произведе Samsung Galaxy S9 Plus?

пред 12 часа - Телефони

Колку навистина чини производството на еден Samsung Galaxy S9 Plus смартфон, односно колку пари му се потребни...

airbus-ke-chisti-vselenski-otpad-so-pomosh-na-harpun

Smartportal

Airbus ќе чисти вселенски отпад со помош на харпун

пред 12 часа - Smartportal

46-od-lugjeto-pishuvaat-na-svojot-smartfon-dodeka-vozat

Smartportal

46% од луѓето пишуваат на својот смартфон додека возат

пред 12 часа - Smartportal

golemiot-harpun-na-airbus-e-reshenie-za-vselenskiot-otpad

USB

Големиот харпун на Airbus е решение за вселенскиот отпад

пред 13 часа - USB

Компанијата Airbus тестира џиновски харпун со кој ќе се отстрануваат старите сателити и останатиот вселенски отпад....

evropskata-unija-bara-od-platformite-filtiriranje-na-sodrzhina-kodot-ne-e-iskluchen

IT.mk

Европската Унија бара од платформите филтирирање на содржина, кодот не е исклучен

пред 13 часа - IT.mk

Европската Унија разгледува предлог закон кој ќе овозможи филтирање и надзор на споделена содржина. Ова секако...

iphone-sepak-ne-e-nevozmozhno-da-se-otkluchi

Smartportal

iPhone сепак не е невозможно да се отклучи

пред 13 часа - Smartportal

wallmart-so-patent-za-avtonomni-robotski-pcheli

USB

Wallmart со патент за автономни роботски пчели

пред 13 часа - USB

Како епизода од „Црно Огледало“, Wallmart поднесе барање за патент за автономни роботски пчели, технички наречени...

dali-windows-10-s-mode-e-idninata-na-operativniot-sistem

Smartportal

Дали Windows 10 S Mode е иднината на оперативниот систем?

пред 13 часа - Smartportal

shto-ke-pretstavi-apple-na-nastanot-na-27-mart

USB

Што ќе претстави Apple на настанот на 27. март?

пред 13 часа - USB

Apple испрати покани за медиумски настан што ќе се одржи на 27. март во Чикаго Како и обично, компанијата чува...

kade-gi-chuva-apple-podatocite-od-nivniot-icloud

Smartportal

Каде ги чува Apple податоците од нивниот iCloud?

пред 14 часа - Smartportal

1 2 3 4 5 6 7