20
1 2 3 4 5 6 7 
ggs04e19-za-youtube-scenata-co-bobibeatbox-warhammer-vermintide-2-into-the-breach

IT.mk

GGS04E19 – За YouTube сцената co BobiBeatbox, Warhammer: Vermintide 2, Into the Breach

пред 14 часа - IT.mk

Во новата епизода на GG гостин е Боби Битбокс. Секако разговорите се за македонската YouTube сцена. Кога игрите...

sad-e-pod-sajber-opsada-tvrdi-agencijata-za-nacionalna-bezbednost

IT.mk

САД е под сајбер опсада, тврди Агенцијата за национална безбедност

пред 14 часа - IT.mk

САД се постојана цел на сајбер напади, тврди Агенцијата за национална безбедост. Според изворот, цел на овие напади...

prikaznata-prodolzhuva-novo-video-od-izgledot-na-iphone-se2

GSM

Приказната продолжува: Ново видео од изгледот на iPhone SE2

пред 15 часа - GSM

По фотографиите и спецификациите кои се појавија од сеуште ненајавениот iPhone SE2, се појави и видео од уред,...

shto-jadete-i-kako-razmisluvate-vlijae-na-vashata-telesna-tezhina

ЕНаука

Што јадете и како размислувате – влијае на вашата телесна тежина

пред 15 часа - ЕНаука

Според Светската здравствена организација, од 1975 година, па наваму, проблемот со вишокот килограми, тројно се...

subway-surfers-prvata-igra-vo-svetot-so-poveke-od-1-milijarda-simnuvanja-od-play-store

GSM

Subway Surfers: Првата игра во светот со повеќе од 1 милијарда симнувања од Play Store!

пред 18 часа - GSM

Креаторите SYBO и Kiloo Game најавија дека Subway Surfers е првата игра во светот со повеќе од милијарда симнувања...

robotski-volk-go-shtiti-rodot-na-japonskite-zemjodelci

Идивиди

Роботски волк го штити родот на јапонските земјоделци

пред 16 часа - Идивиди

Последниве 8 месеци, фармите близу градот Кисаразу во Јапонија биле дом на еден застрашувачки роботски волк, официјално...

bizaren-mehanizam-na-umiranje-bi-ni-pomognal-da-ja-prelazheme-smrtta

Идивиди

Бизарен механизам на умирање би ни помогнал да ја прелажеме смртта?!

пред 16 часа - Идивиди

За прв пат кај црвите бил забележан феноменот „ригор мортис“ т.е „вкочанетоста на смртта“ кој кај нив се случува...

na-nasa-ѝ-e-potrebna-vashata-pomosh

Факултети

На НАСА ѝ е потребна вашата помош!

пред 18 часа - Факултети

Фото: NASA ТУКА

fanovite-na-dzvezdenite-pateki-veke-mozhat-da-uchat-klingonski

ЕНаука

Фановите на „Ѕвездените патеки“ веќе можат да учат клингонски

пред 16 часа - ЕНаука

Ако сте вистински фан на „Ѕвездените патеки“, веројатно секогаш сте сонувале да зборувате клингонски, иако ова...

recenzija-koja-e-ulogata-na-hardverskiot-parichnik-za-kriptovalutite

Телефони

Рецензија Која е улогата на „хардверскиот паричник“ за криптовалутите

пред 18 часа - Телефони

Ако сакаме да користиме криптовалути , мора да имаме дигитален паричник. Тој може да биде софтверски, во форма...

naslednichkata-na-djobs-najmladata-milijarderka-e-najgolema-izmamnichka

Факултети

„Наследничката“ на Џобс: Најмладата милијардерка е најголема измамничка?!

пред 18 часа - Факултети

( Фото: Gilbert Carrasquillo/Getty Images ) Елизабет Холмс била токму тоа што им требало на Силиконската долина...

otkrieni-antichkite-astronomski-tajni-za-izgradbata-na-piramidite

Факултети

Откриени античките астрономски тајни за изградбата на пирамидите

пред 18 часа - Факултети

хоризонтот Фото: Pixabay

samsung-pay-ima-mali-problemi-so-galaxy-s9

Телефони

Samsung Pay има мали проблеми со Galaxy S9

пред еден ден - Телефони

Неколку корисници на новиот смартфон Galaxy S9 пријавија дека имаат мали проблеми со системот за мобилни плаќања...

dizni-emodjite-lansirani-za-samsung-galaxy-s9

Телефони

Дизни емоџите лансирани за Samsung Galaxy S9

пред 2 дена - Телефони

Препознатливите ликови од Дизни империјата како Мики и Мини Маус доаѓаат во форма на анимирани емоџи со 3Д форма...

prvi-detali-za-mokniot-htc-u12-plus

Телефони

Први детали за моќниот HTC U12 Plus

пред еден ден - Телефони

Откако се појавија првите информации за HTC U12 заедно со рендер слика, сега протекоа и први информации за Plus...

1 2 3 4 5 6 7