20
1 2 3 4 5 6 7 
semaforite-vo-vashington-komuniciraat-so-avtomobilite

USB

Семафорите во Вашингтон комуницираат со автомобилите

пред еден ден - USB

Главниот град на САД имплементираше технологија со помош на која преку користење на 4G LTE мрежа, семафорите комуницираа...

sportsko-kupe-djip-bentli-kontinental-gt-ofroud

A1on

Спортско купе + џип = „Бентли Континентал ГT офроуд“

пред еден ден - A1on

Повеќето луѓе го поврзуваат брендот „Бентли“ со сјајни лимузини кои запираат пред „црвениот тепих“ и од нив излегуваат...

recenzija-zlonameren-softver-gi-pretvara-mobilnite-vo-mashini-za-rudarenje

Телефони

Рецензија Злонамерен софтвер ги претвара мобилните во машини за рударење

пред еден ден - Телефони

Android корисниците мора да внимаваат повеќе на својата безбедност, со цел нивните уреди да не бидат претворени...

shto-mozheme-da-ochekuvame-od-pametnite-telefoni-do-krajot-na-godinata

USB

Што можеме да очекуваме од паметните телефони до крајот на годината

пред еден ден - USB

Десетици нови смартфони беа претставени на неодамна одржаниот Конгрес на мобилната технологија во Барселона. До...

koi-smartfoni-na-sony-dobija-android-8-0-oreo

Телефони

Кои смартфони на Sony добија Android 8.0 Oreo?

пред еден ден - Телефони

Sony Mobile започна нова етапа на достава на последната достапна верзија на оперативниот систем Android 8.0 Oreo...

zimsko-leto-na-arktikot

A1on

„Зимско лето“ на Арктикот

пред еден ден - A1on

На Арктикот оваа зима е забележана рекордно висока температура, која на изненадување на научниците, е за цели пет...

gugl-lens-vo-slednive-denovi-dostapna-za-ajfon-i-ajpad

A1on

„Гугл Ленс“ во следниве денови достапна за Ајфон и Ајпад

пред еден ден - A1on

Сопствениците на Ајфон и Ајпад ќе бидат задоволни откако ќе дознаат дека наскоро ќе можат да ги искористат предностите...

bionichki-bubreg-do-2019-godina-ke-ja-isfrli-potrebata-od-dijaliza

USB

Бионички бубрег до 2019. година ќе ја исфрли потребата од дијализа

пред еден ден - USB

Не секогаш природните лекови се добри за секоја здравствена состојба, без оглед на тоа колку се добри. Понекогаш...

kako-izgleda-najstaroto-neotvoreno-vino

365

Како изгледа најстарото неотворено вино?

пред еден ден - 365

26 Споделувања Share Tweet Колку постаро виното, толку подобро, нели? Е па не и кога е too damn old, што би рекле...

lansiran-podobren-xiaomi-redmi-note-5-so-ai

Телефони

Лансиран подобрен Xiaomi Redmi Note 5 со AI

пред еден ден - Телефони

Xiaomi лансираше подобрена верзија на Xiaomi Redmi Note 5 која сега има поддршка за вештачка интелигенција, особено...

google-lens-dostapni-i-za-iphone

Телефони

Google Lens достапни и за iPhone

пред еден ден - Телефони

Google Lens функциите за пребарување на објекти преку самата камера на смартфонот како и добивање на многу контекстуални...

sony-xperia-xz2-pro-sepak-ne-e-celosno-otkazham

Телефони

Sony Xperia XZ2 Pro сепак, не е целосно откажам?

пред еден ден - Телефони

Sony најверојатно не се откажал целосно од нов смартфон кој ќе ги има карактеристиките на Sony Xperia XZ2 Pro кој...

aplikacijata-za-rabota-na-stiv-djobs-od-1873-godina-prodadena-za-170-000-dolari

GSM

Апликацијата за работа на Стив Џобс од 1873 година продадена за 170 000 долари!

пред еден ден - GSM

Пред само една недела, апликацијата за работа на Стив Џобс од 1973 година беше ставена за продажба од RR Auction,...

putin-planira-da-prati-rusi-na-mars-vo-2019-godina

Факултети

Путин планира да прати Руси на Марс во 2019 година

пред еден ден - Факултети

вселената Фото: Pixabay

najuspeshnoto-lamborgini-vo-istorijata-za-4-godini-prodadeni-10-iljadi-vozila

USB

Најуспешното Lamborgini во историјата: За 4 години продадени 10 илјади возила

пред еден ден - USB

Основниот модел Huracan кој почнал да се произведува во 2014 година, прославува голем јубилеј. Кога кон крајот...

1 2 3 4 5 6 7