20
1 2 3 4 5 6 7 
apple-iphone-se-2-specifikacii-i-dizajn-glasinite-stanuvaat-realnost

GSM

Apple iPhone SE 2 спецификации и дизајн: Гласините стануваат реалност?

пред еден ден - GSM

Доколку сте во потрага по моќен и компактен телефон, а сте фан на iPhone SE, тогаш најверојатно ќе бидете заинтересирани...

dali-bebinjata-se-tabula-rasa

365

Дали бебињата се „табула раса“?

пред еден ден - 365

59 Споделувања Share Tweet Се работи за едно од најголемите прашања поставено пред човештвото – се раѓаме ли свесни...

ednostaven-trik-koj-ke-vi-pomogne-da-si-go-najdete-izgubeniot-telefon

Факултети

Едноставен трик кој ќе ви помогне да си го најдете изгубениот телефон

пред еден ден - Факултети

телефонот Како да додадете информации за контакти за итни случаи на Ајфон Како да пристапите до овие контакти во...

nauchnici-od-oksford-razvija-metoda-koja-mozhe-da-go-zameni-testiranjeto-lekovi-na-zhivotni

Факултети

Научници од Оксфорд развија метода која може да го замени тестирањето лекови на животни

пред еден ден - Факултети

Оксфорд Фото: Pixabay

otpakuvanje-na-sony-xperia-xz2

GSM

Отпакување на Sony Xperia XZ2

пред еден ден - GSM

Време е да го отпакуваме Sony Xperia XZ2! Да погледнеме што се наоѓа во кутијата:. Во кутијата: Телефонот Quick...

grand-prime-pro-e-eden-od-najevtinite-smartfoni-na-samsung

Интересно

Grand Prime Pro е еден од најевтините смартфони на Samsung

пред 2 дена - Интересно

Samsung Grand Prime Pro е солиден паметен телефон, има доволно добар дизајн за парите, односно некаде околу 140...

astronaut-se-vratil-od-vselenata-so-smeneta-dnk

Факултети

Астронаут се вратил од вселената со сменета ДНК

пред 3 дена - Факултети

вселената Фото: N1 Info

airpower-bezzhichniot-polnach-ke-go-imame-do-krajot-na-mart

Интересно

AirPower: Безжичниот полнач ќе го имаме до крајот на март

пред 3 дена - Интересно

AirPower безжичниот полнач ќе може да ги полни iPhone 8, iPhone X, Apple Watch и AirPods. Уредот ќе чини само 200...

embedsocial-lansiraat-nova-platforma-za-instagram-stories

GSM

EmbedSocial лансираат нова платформа за Instagram Stories

пред 2 дена - GSM

Да расчистиме уште на почеток. Instagram почнува да владее во светот на друштвените мрежи.. Како дел од Facebook,...

general-motors-planira-airbnb-za-avtomobili

Телефони

General Motors планира Airbnb за автомобили

пред 2 дена - Телефони

Американскиот гигант General Motors планира наскоро да лансира пилот апликација која популано ја нарекуваат AirBnb...

youtube-ke-se-bori-protiv-lazhni-vesti-zaedno-so-wikipedia

Интересно

YouTube ќе се бори против лажни вести заедно со Wikipediа

пред 3 дена - Интересно

YouTube започнува жестока борба против лажните вести. Како? Така што под секое видео ( се разбира, ова се однесува...

evowheel-go-pretvora-sekoj-velosiped-vo-elektrichen-za-30-sekundi

USB

EvoWheel го претвора секој велосипед во електричен за 30 секунди

пред 2 дена - USB

Доколку поседувате и возите велосипед, треба да знаете дека сега имате можност да го претворите во електричен....

zhenevskiot-bmw-arsenal-od-international-motor-show

Интересно

Женевскиот BMW арсенал од International Motor Show

пред 2 дена - Интересно

BMW го демонстрираше својот арсенал во Женева за време на International Motor Show. Од X4 до M8, X7, i8 кабриолет...

kakva-kluchna-promena-nosi-android-auto-sistemot

Телефони

Каква клучна промена носи Android Auto системот?

пред 2 дена - Телефони

Google донесе одлука да им овозможи на корисниците на автомобилскиот систем Android Auto да го користат поврзаниот...

lg-g7-nema-da-koristi-oled-displej

Телефони

LG G7 нема да користи OLED дисплеј

пред 2 дена - Телефони

LG Mobile најверојатно за да ги намали трошоците на производство својот следен премиум  смартфон LG G7 ќе го опреми...

1 2 3 4 5 6 7