20
1 2 3 4 5 6 7 
cts-labs-13-kritichni-sigurnosni-propusti-pronajdeni-vo-procesorite-od-amd

Smartportal

CTS Labs: 13 критични сигурносни пропусти пронајдени во процесорите од AMD

пред еден ден - Smartportal

nema-reklami-za-kriptovaluti-ni-na-google

IT.mk

Нема реклами за криптовалути ни на Google

пред 2 дена - IT.mk

Facebook неодамна забрани секакави реклами за крипто-валути  и проекти поврзани со истите. Сега истото го направи...

mozhno-e-apple-da-prezentira-dva-novi-ipad-modeli

Телефони

Можно е Apple да презентира два нови iPad модели

пред еден ден - Телефони

Познато е дека Apple добил дозвола од Евроазиската Економска Комисија за продажба на два нови iPad таблет-компјутери...

lg-g7-ke-ima-isechok-na-gorniot-del-od-ekranot-koj-ke-mozhe-da-se-trgne-po-izbor-na-korisnikot

Smartportal

LG G7 ќе има исечок на горниот дел од екранот кој ќе може да се „тргне“ по избор на корисникот

пред еден ден - Smartportal

elon-mask-interplanetarni-patuvanja-mozhni-ushte-slednata-godina

Smartportal

Елон Маск: Интерпланетарни патувања можни уште следната година?

пред 2 дена - Smartportal

od-folksvagen-ne-se-otkazhuvaat-od-dizel-motorite-i-najvuvaat-n

USB

Од „Фолксваген“ не се откажуваат од дизел моторите и највуваат н

пред 2 дена - USB

И покрај скандалите околу манипулациите со издувните гасови од возилата и заканата за забрана на возила со дизел...

lazhnite-vesti-se-70-procenti-poveke-spodeluvani-od-realnite

USB

Лажните вести се 70 проценти повеќе споделувани од реалните

пред 2 дена - USB

Темата за лажните вести и нивната дистрибуција на Интернет стана особено популарна во последниве неколку години....

sondata-parker-ke-nosi-nashi-iminja-do-sonceto

USB

Сондата Паркер ќе носи наши имиња до сонцето

пред 2 дена - USB

NASA подготвува нова мисија која вклучува испраќање на сонда до Сонцето. Мисијата, исто така, ќе биде посебна,...

huawei-p20-p20-pro-i-p20-lite-specifikacii-boi-i-fotografii

GSM

Huawei P20, P20 Pro и P20 Lite: Спецификации, бои и фотографии

пред 2 дена - GSM

Huawei, една од најголемите компании во светот на технологијата, за неколку дена ќе претстави три нови уреди, познати...

huawei-p20-so-podobar-performans-od-profesionalna-kamera

Интересно

Huawei P20 со подобар перформанс од професионална камера

пред 2 дена - Интересно

Излезе и првата реклама за Huawei P20, на која предводникот се прокламира како подобар и од најпрофесионалните...

1 2 3 4 5 6 7