20
1 2 3 4 5 6 7 
bitolchani-vo-pesna-ja-opeaja-fabrikata-kromberg-i-shubert

Мотика

Битолчани во песна ја опеаја фабриката Кромберг и Шуберт

пред 5 часа - Мотика

Кромберг и Шуберт е фабриката во која работат над 5700 пред се битолчани, но и прилепчани, ресенчани, крушевчани...

znaev-deka-ja-povreduvam-no-ne-mozhev-da-prestanam-da-izneveruvam

Црно бело

Знаев дека ја повредувам, но не можев да престанам да изневерувам

пред 6 часа - Црно бело

Знам дека неколку пати си побарала да ја кажам вистината, а јас исто толку пати сум ти кажал дека отсекогаш ја...

eve-shto-da-napravite-za-da-ne-vi-lepat-tavchinjata

Пулс 24

ЕВЕ ШТО ДА НАПРАВИТЕ ЗА ДА НЕ ВИ ЛЕПАТ ТАВЧИЊАТА

пред 5 часа - Пулс 24

Никој не сака кога храната ќе се залепи за тавчето, но затоа постои неверојатно, но едноставно решение. Без разлика...

dushko-ja-otvori-karleusha

Репортер

Душко ја отвори Карлеуша!

пред 6 часа - Репортер

Душко Тошиќ и Јелена Карлеуша на 28 јуни ќе прослават 10 години од својот брак, а познатиот фудбалер веќе нашол...

10-raboti-koi-bi-sakale-da-gi-znaeme-vo-tinejdjerskite-denovi

Црно бело

10 работи кои би сакале да ги знаеме во тинејџерските денови

пред 6 часа - Црно бело

Дури сега кога сме малку повозрасни сфаќаме што сакале да кажат нашите родители кога велеле дека средношколските...

shto-ima-da-ѝ-otstapuvam-mesto-na-trudnicata-ne-sum-ѝ-go-pravel-jas-deteto

Црно бело

Што има да ѝ отстапувам место на трудницата, не сум ѝ го правел јас детето!

пред 6 часа - Црно бело

Среда – велат среќен ден, кој никако не се покажал како таков кога одиш да завршиш нешто во банка. И оваа не беше...

detektivska-zadacha-koja-ke-ja-reshat-samo-lugjeto-so-izostreno-oko-za-detali

Црно бело

Детективска задача која ќе ја решат само луѓето со изострено око за детали

пред 6 часа - Црно бело

zmii-ajkuli-lavovi-8-tehniki-koi-ke-vi-pomognat-da-prezhiveete-sredba-so-opasno-zhivotno

Црно бело

Змии, ајкули, лавови: 8 техники кои ќе ви помогнат да преживеете средба со опасно животно

пред 6 часа - Црно бело

Најпрво, се надеваме дека никогаш нема да дојде до момент кога ќе треба да искористите некоја од следните техники,...

zoshto-nikogash-ne-treba-da-se-meshate-i-da-reshavate-tugji-problemi

Црно бело

Зошто никогаш не треба да се мешате и да решавате туѓи проблеми?

пред 6 часа - Црно бело

Многу често знаеме да се вмешаме во туѓите проблеми со цел да им помогнеме на блиските луѓе. Но, всушност така...

crvenokosa-devojka-so-avanturistichki-duh-sakashe-malku-pojako-nishanje

Мотика

Црвенокоса девојка со авантуристички дух сакаше малку појако нишање

пред 6 часа - Мотика

Сакаше да се врати во детството, но заборави дека повеќе не е дете од 20 килограми.

kviz-dali-ste-dobra-svekrva

Црно бело

Квиз: Дали сте добра свекрва?

пред 6 часа - Црно бело

devojka-go-prikazhuva-nejziniot-zhivot-niz-ilustracii-vo-koi-site-ke-se-pronajdete

Црно бело

Девојка го прикажува нејзиниот живот низ илустрации, во кои сите ќе се пронајдете

пред 6 часа - Црно бело

Kayden Hines е уметник од Калифорнија која сликовито ги прикажува нејзините секојдневни ситуации со кои се соочува....

logikata-ne-ѝ-e-silna-strana-na-gabaritnata-devojka

Мотика

Логиката не ѝ е силна страна на габаритната девојка

пред 6 часа - Мотика

Кога прв пат одите на фитнес, не е лоша идеја некој да ви покаже како се користат справите, неместо да ѝ верувате...

skromniot-pol-makartni-gi-iznenadi-patnicite-vo-vozot-patuvajki-vo-vtora-klasa

Мотика

Скромниот Пол Макартни ги изненади патниците во возот патувајќи во втора класа

пред 6 часа - Мотика

Сер Џејмс Пол Макартни можеби има проценето богатство од 780 милиони фунти, но легендата на Битлси сака да патува...

tancuvanjeto-na-haverbord-ne-e-dobra-ideja

Мотика

Танцувањето на хаверборд не е добра идеја

пред 6 часа - Мотика

Девојчето случајно откри грешка во логиката на паметните направи за движење.

1 2 3 4 5 6 7