20
1 2 3 4 5 6 7 
ne-se-toa-dobri-vesti

Off.net.mk

Не се тоа добри вести

пред 17 часа - Off.net.mk

starite-narodi-go-koristele-za-lek-so-ovoj-recept-ke-go-zaprete-stareenjeto-dovolni-se-samo-2-lazhici-dnevno

Екран

Старите народи го користеле за лек: Со овој рецепт ќе го запрете стареењето – доволни се само 2 лажици дневно!

пред 23 часа - Екран

Еѓипјаните на робовите, кои ги граделе пирамидите, им давале лук, основа на стариот тибетантски лек е исто така...

nov-ljuboven-fenomen-dali-ste-slushnale-za-kriptomansa-eve-shto-taa-pretstavuva

Канал 5

Нов љубовен феномен:Дали сте слушнале за „Криптоманса“? Еве што таа претставува

пред 17 часа - Канал 5

Како што постојат криптовалути, сега постојат и „криптоманси“ Станува збор за однос во виртуелен свет, на социјалните...

super-babichka-od-makedonija-ima-90-godini-strasten-e-vozach-saka-da-pee-a-nekogash-ja-slushale-marija-kalas-i-onazis

Канал 5

Супер бабичка од Македонија: Има 90 години, страстен е возач, сака да пее, а некогаш ја слушале Марија Калас и Оназис

пред 18 часа - Канал 5

Добрила Ивановска Чарбиќ е учесничка во музичкото натпреварување за ветераните и бабичка која во 90 – татат година...

vaka-edna-od-najubavite-makedonki-mu-se-raduva-na-snegot

Прес 24

вака една од најубавите Македонки му се радува на снегот

пред 18 часа - Прес 24

Вака убавата манекенка Катарина Ивановска му се израдува на снегот. Таа со своето бебенце излезе на прошетка во...

eve-shto-znachi-koga-sonuvate-boi-sekoja-boja-ima-svoe-znachenje

Канал 5

Еве што значи кога сонувате бои:Секоја боја има свое значење!

пред 18 часа - Канал 5

Понекогаш сонуваме во боја, а понекогаш црно-бело. Обрнете внимание која боја доминира во вашите соништа и дознајте...

10-tipovi-hrana-so-koi-treba-da-se-zboguvate-ako-sakate-ramen-stomak

Скопје24

10 типови храна со кои треба да се збогувате ако сакате рамен стомак

пред еден ден - Скопје24

Мајонезот не смеете ниту да го погледнете, а алкохолот избегнувајте го затоа што ви предизвикува чувство на глад....

site-sme-nie-tajron

Off.net.mk

Сите сме ние Тајрон

пред 18 часа - Off.net.mk

Само, за среќа, не се сите толку набилдани како него, па да се малтретираат вака луѓе, во име на некоја 'праведна'...

kako-e-mozhno-site-tie-isto-da-razmisluvaat

Off.net.mk

Како е можно сите тие исто да размислуваат?

пред 18 часа - Off.net.mk

Пазете го вие овој класичен потег на балкански шеф на јавно претпријатие. Дава изјава за телевизија па нарачал...

dali-bi-probale-pivo-so-vkus-na-vagina

Канал 5

Дали би пробале пиво со вкус на вагина?

пред 19 часа - Канал 5

Пивото се произведува од бактерии настанати во женскиот полов орган, а идејата привлекла големо итнересирање. Пивото...

poglednete-kakva-e-voditelkata-na-brza-kujna-zad-volanot

Прес 24

Погледнете каква е водителката на „Брза кујна" зад воланот

пред 19 часа - Прес 24

Водителката на хит кулинарското шоу на Сител, Брза кујна, Александра пановска, се фотографираше зад воланот и ја...

policiskoto-kuche-go-kasna-kriminalecot-a-toj-mu-vozvrati-so-ista-mera

Мотика

Полициското куче го касна криминалецот, а тој му возврати со иста мера

пред 19 часа - Мотика

Полицаецот воопшто не очекуваше дека будалата ќе му го касне кучето.

brliv-poljak-go-izveduva-posledniot-skok-so-stariot-fiat

Мотика

Брлив Полјак го изведува последниот скок со стариот Фиат

пред 19 часа - Мотика

Штом става кацига на почеток, се гледа дека смислил некоја будалаштина.

pijanata-zhena-misli-deka-nikoj-nema-da-primeti-ako-go-isprazni-rezervoarot-srede-kafich

Мотика

Пијаната жена мисли дека никој нема да примети ако го испразни резервоарот среде кафич

пред 20 часа - Мотика

Но, во денешно време секој има камера во џебот…

ovaa-naselba-od-shatori-vo-srceto-na-los-andjeles-kazhuva-mnogu-za-sostojbata-vo-amerika

Мотика

Оваа населба од шатори во срцето на Лос Анџелес кажува многу за состојбата во Америка

пред 20 часа - Мотика

Додека не се освестат дека мора да почнат да се борат со Кинезите, кои станаа најсилна економија во светот, уште...

1 2 3 4 5 6 7