20
Тешки противници за Ѓорческа

Тешки противници за Ѓорческа

на 1.2017 - Алфа - Спорт

Најдобро рангираната македонска тенисерка Лина Ѓорческа ги доби противниците во квалификациите за првиот грен слем во сезоната Австралија Опен.

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

на 1.2017 - Актуелно24 - Спорт

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.

Австралија Опен на Еуроспорт заедно со тенис

Австралија Опен на Еуроспорт заедно со тенис - ...

на 1.2017 - ТВ Пакет - Сцена

Сите терени, мечеви и анализи на ЕуроСпорт Еуроспорт како водечка спортска дестинација во 2017. година, ќе ги пренесува сите четири Гренд Слем турнири.

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

на 1.2017 - Идивиди - Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен.

Австралија Опен следете на Еуроспорт

Австралија Опен следете на Еуроспорт

на 1.2017 - Пулс 24 - Без катеторија

Сите терени, сите мечеви и најдобри анализи Еуроспорт како водечка спортска дестинација во 2017. година, ќе ги пренесува сите четири Гренд Слем турнири.

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

на 1.2017 - Дневник - Без катеторија

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен.

Ѓорческа против американката Викери ги стартува квалификациите за Австралија Опен

Ѓорческа против американката Викери ги стартува квалификациите за Австралија Опен

на 1.2017 - 24 вести - Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доби тешка противничка во првото квалификациско коло на Австралија Опен. Нашата тенисерка ја доби американката Саша Викери за противничка во првото квалификациско коло од Австралија Опен.

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

на 1.2017 - +Инфо - Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен.

АО  Ѓорческа ќе стартува од 1  квалификациско коло

АО: Ѓорческа ќе стартува од 1. квалификациско коло

на 1.2017 - Сител - Тенис

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

на 1.2017 - Канал 5 - Тенис

Противничка на Македонката ќе биде Саша Викери од САД. 21-годишната Американка на ВТА листата се наоѓа на 137.место, додека Ѓорческа е 202.

Ѓорческа против Викери во првото квалификациско коло на АО

на 1.2017 - A1on - Тенис

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа доцна по полноќ ќе настапи во првото квалификациско коло на пвриот годинашен Гренс слем турнир Австралија Опен.

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

на 1.2017 - Курир - Спорт

Ѓорческа (202 место на ВТА ранг листата) во првото квалификациско коло ќе се соочи со Американката Саша Викери (137. место на ВТА листата) која е 18-та носителка на квалификацискиот турнир.

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

на 1.2017 - Денар - Спорт

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.

Среќата повторно не и се насмевна  Ѓорческа доби тешка ривалка во дебито на Австралија опен

Среќата повторно не и се насмевна: Ѓорческа доби тешка ривалка во дебито на Австралија опен

на 1.2017 - Дерби - Тенис

Лина Ѓорческа доби навистина тешка противничка во првото квалификациско коло на Ју-Ес опен во кое претрпе пораз од Кетрин...

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

на 1.2017 - Кајгана - Тенис

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

на 1.2017 - Весник - Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на првиот грен-слем во новата сезона, Отвореното првенство на Австралија.

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

Ѓорческа против Викери ќе го има дебито на Австралија Опен

на 1.2017 - Република - Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на првиот грен-слем во новата сезона, Отвореното првенство на Австралија.

ЛИНА ВО ТЕШКА ГРУПА  Викери е првата пречка за Ѓорческа

ЛИНА ВО ТЕШКА ГРУПА: Викери е првата пречка за Ѓорческа

на 1.2017 - Телеграф - Тенис

По минатогодишното учество во квалификациите за УС опен, Лина Ѓорческа ќе игра и во квалификациите во Австралија. Таа ќе...

Ѓорческа против Викери за почеток на квалификациите на Австралија опен

Ѓорческа против Викери за почеток на квалификациите на Австралија опен

на 1.2017 - Sportmedia - Спорт

Лина Ѓорческа повторно ќе игра против Американка, овојпат со Саша Викери на стартот на квалификации за настап на гренд-слем,...

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

на 1.2017 - Весник - Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре од седум часот по македонско време ќе го стартува својот меч од првото квалификациско коло на грен слем турнирот Австралија Опен Ѓорческа, која е на 202.

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

Ѓорческа против Американка и на Австралија Опен

на 1.2017 - Вечер - Спорт

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре од седум часот по македонско време ќе го стартува својот меч од првото квалификациско коло на грен слем турнирот Австралија Опен Ѓорческа, која е на 202.

Ѓорческа против Американката Викер на стартот од Австралија опен

Ѓорческа против Американката Викер на стартот од Австралија опен

на 1.2017 - Екипа - Тенис

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа утре околу 7 часот, по македонско време, ќе го игра својот меч од првото квалификациско коло на Грандслем турнирот „Австралија Опен 2017“.

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

Ѓорческа против Викари на Аустралијан Опен

на 1.2017 - Точка - Спорт

Најдобрата спортискта на Македонија за 2016 година, тенисерката Лина Ѓорческа, во четврток во раните утрински часови, ќе настапи во првото квалификациско коло на гренс слем турнирот Аустралијан Опен.

Ѓорческа го задржа 202  место на најновата ранг листа на ВТА

Ѓорческа го задржа 202. место на најновата ранг листа на ВТА

на 1.2017 - Канал 5 - Тенис

Магдалена Стоилковска е на 1.251 место со три поени. Во конкуренција на двојки Ѓорческа е 129-та со 539 поени, додека Стоилковска е на 1.

Ѓорческа го задржа 202  место на најновата ранг листа на ВТА

Ѓорческа го задржа 202. место на најновата ранг листа на ВТА

на 1.2017 - A1on - Тенис

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа остана на 202.место на најновата ВТА ранг листа објавена денеска. Таа има вкупно 266 поени.

Ѓорческа оваа недела остана на 202 место на ВТА листата

Ѓорческа оваа недела остана на 202 место на ВТА листата

на 1.2017 - Сител - Тенис

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа во очекување на ждребот за квалификациите на Австралија опен во Мелбурн остана на 202 место на ВТА листата.

Времеплов
x