20
Харден со петти трипл дабл на последните седум меча

Харден со петти трипл-дабл на последните седум меча

на 1.2017 - Дневник - Спорт

Џејмс Харден со нов трипл-дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот (121-114) во кошаркарската НБА-лига. Популарниот...

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - Утрински - Спорт

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

НБА Нова победа за Хјустон порази за шампионот Кливленд и Сан Антонио

НБА: Нова победа за Хјустон, порази за шампионот Кливленд и Сан Антонио

на 1.2017 - 24 вести - Спорт

Актуелниот шампион Кливленд беше непријатно изненаден на гостувањето кај Јута и загуби со 92-100. По изедначените 29-29 по првата четвтина, домаќинот успеа да се одлепи на +15 поени разлика на полувреме.

НБА 40 поени на Харден за победа на Хјустон

НБА: 40 поени на Харден за победа на Хјустон

на 1.2017 - Сител - Кошарка

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Хјустон и натаму победува порази за Кливленд и Сан Антонио

Хјустон и натаму победува, порази за Кливленд и Сан Антонио

на 1.2017 - Алфа - Спорт

Нов трипл дабл на Џејмс Харден за продолжување на победничката серија на Хјустон во НБА лигата. Рокетс го победија Шарлот со 121:114, што за нив е девети триумф во низа.

Харден продолжува со феноменалните партии неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

Харден продолжува со феноменалните партии, неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

на 1.2017 - Весник - Спорт

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции.

Харден продолжува со феноменалните партии неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

Харден продолжува со феноменалните партии, неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

на 1.2017 - Република - Кошарка

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - Курир - Кошарка

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска: Вашингтон – Чикаго 101:99, Бруклин – Атланта 97:117, Торонто –...

 Брадата повторно растури шампионот загуби од Јута

„Брадата“ повторно растури, шампионот загуби од Јута

на 1.2017 - Дерби - Кошарка

Хјустон игра навистина атрактивно уште од стартот на сезоната, но во последно време „ракетите“ фатија и еден континуитет кој сега ги однесе и до деветтата последователна победа во низа.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - +Инфо - Спорт

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - Канал 5 - Кошарка

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска: Вашингтон – Чикаго 101:99, Бруклин – Атланта 97:117, Торонто –...

Одлично издание на Брадата  порази за С А и Кливленд

Одлично издание на „Брадата“, порази за С.А. и Кливленд

на 1.2017 - Денар - Спорт

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

НБА Детроит загуби во Сакраменто

НБА: Детроит загуби во Сакраменто

на 1.2017 - Сител - Кошарка

Кошаркарите на Сакраменто го совладаа Детороит со 100-94 во еден од поинтересните дуели во НБА лигата. Пистонс добро го започнаа...

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - A1on - Кошарка

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

Јута го згази шампионот Голден стејт го чува врвот

Јута го згази шампионот, Голден стејт го чува врвот

на 1.2017 - Вечер - Спорт

Кливленд загуби на гостувањето кај Јута со 100:92, додека "воините" славеа сигурна победа на домашен терен над Мајами со 107:95 Кошаркарите на Јута славеа голема победа на домашен терен против актуелниот НБА шампион Кливленд со 100:92.

Голден Стејт одново до лесна победа Спарси шокирани дома

Голден Стејт одново до лесна победа, Спарси шокирани дома

на 1.2017 - Тип - Кошарка

Голден Стејт го победи Мајами со 107:95, иако Вајтсајд се врати со 28 поени и 20 скока. Кари заврши со 24 поени, 9 асистенции и 8 скока, а Дурант постигна 28 поени за победата број 33 сезонава.

Трипл дабл на Харден порази за Кливленд и СА

Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА

на 1.2017 - Кајгана - Кошарка

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Нов трипл дабл на Харден шампионот Кливленд поразен од Јута

Нов „трипл-дабл“ на Харден, шампионот Кливленд поразен од Јута

на 1.2017 - Екипа - Кошарка

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции.

Јута ги шокираше Кавси нов трипл дабл на Харден

Јута ги шокираше Кавси, нов трипл-дабл на Харден

на 1.2017 - Sportmedia - Кошарка

Кливленд беше поразен на гостувањето кај Јута (100:92) во дебито на Кајл Корвер. Џејмс Харден го забележа 11. трипл-дабл сезонава за нова победа на Хјустон, овој пат над Шарлот.

Трипл дабл на Харден порази за Кливленд и СА

Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА

на 1.2017 - Точка - Кошарка

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - Локално - Спорт

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

Харден со 10-ти „трипл-дабл“ го предводеше Хјустон до 30. победа

на 1.2017 - Дневник - Спорт

Хјустон забележа нова 30. победа во кошаркарската НБА-лига, а најзаслужен за триумфот на „рокетс“ на гостувањето кај Торонто (122-129) беше Џејмс Харден кој го реализира 10.

Времеплов
x