20
Бабунски  Никогаш не добив одговор зошто не играм

Бабунски: Никогаш не добив одговор зошто не играм

на 1.2017 - Македонски Спорт - Фудбал

Фудбалерот низ социјалните мрежи ја објасни целата ситуација со неговиот статус во Црвена Звезда Давид Бабунски преку социјалните...

Бабунски со писмо за збогум од Ц Звезда  Никогаш не добив вистинска шанса

Бабунски со писмо за збогум од Ц.Звезда: Никогаш не добив вистинска шанса!

на 1.2017 - Екипа - Фудбал

Како што беше од поодамна познато, македонскиот младински репрезентативец Давид Бабунски и дефинитивно стави точка на епизодата во белградска Црвена Звезда.

Бабунски ја  отвори душата   За сите звездаши

Бабунски ја „отвори душата“: За сите звездаши

на 1.2017 - Sportmedia - Фудбал

Недобивањето на шанса да го докаже својот квалитет и стопирањето во напредокот во кариерата е главна причина за заминувањето...

Бабунски со искрено обраќање до навивачите на Црвена Звезда

Бабунски со искрено обраќање до навивачите на Црвена Звезда

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, потег кој не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во српските медиуми и меѓу навивачите.

Времеплов
x