20
Родригез одбил понуда од еден премиерлигаш по совет на Роналдо

Родригез одбил понуда од еден премиерлигаш по совет на Роналдо

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Хамес Родригез одбил понуда од Премиер лигата откако Кристијано Роналдо го посоветувал да остане во шпанската престолнина.

Реал го пушта  Родригез не сака да биде најскап играч во светот

Реал го пушта, Родригез не сака да биде најскап играч во светот

на 1.2017 - Дневник - Спорт

Kолумбиецот Хамес Родригез, кој игра малку за европскиот фудбалски првак Реал Мадрид, доби дозвола од шпанскиот тим да ја...

Роналдо не игра и на реваншот против Севилја во Купот на Шпанија

Роналдо не игра и на реваншот против Севилја во Купот на Шпанија

на 1.2017 - Екипа - Фудбал

Најдобриот светски фудбалер за изминатата 2016 година, Кристијано Роналдо, нема да биде во составот на Реал Мадрид за утрешниот реванш натпревар од осминафиналето на Купот на Шпанија против Севилја.

Родригез одбил фантастична понуда од Кина

Родригез одбил фантастична понуда од Кина

на 1.2017 - Алфа - Спорт

Како што пренесуваат шпанските медиуми Хамес Родригез одбил понуда за настапи во Кина која би поставила нов рекорд во светот на фудбалот.

Родригез не се купува со кинески милиони

Родригез не се купува со кинески милиони !?

на 1.2017 - Се за спорт - Фудбал

Како што пишуваат шпанските медиуми, кинескиот тим Хебеи Форчун, понуди неверојатни 110 милиони евра за фудбалерот на Реал Мадрид, Џејмс Родригез, со неделна плата на Колумбиецот од 600.

Џејмс Родригез ги одби кинеските милиони и десет пати поголемата плата

Џејмс Родригез ги одби кинеските милиони и десет пати поголемата плата

на 1.2017 - Курир - Фудбал

Сепак, оваа понуда не беше примамлива за колумбискиот ас, кој веднаш ја одбил, иако во Кина ќе заработуваше скоро десетпати повеќе, отколку сега во Реал Мадрид.

Џејмс Родригез ги одби кинеските милиони и десет пати поголема плата

Џејмс Родригез ги одби кинеските милиони и десет пати поголема плата

на 1.2017 - Весник - Спорт

Како што пишуваат шпанските медиуми, кинескиот тим Хебеи Форчун, понуди неверојатни 110 милиони евра за фудбалерот на Реал Мадрид, Џејмс Родригез, со неделна плата на Колумбиецот од 600.

Џејмс Родригез ги одби кинеските милиони и десет пати поголема плата

Џејмс Родригез ги одби кинеските милиони и десет пати поголема плата

на 1.2017 - Република - Фудбал

Како што пишуваат шпанските медиуми, кинескиот тим Хебеи Форчун, понуди неверојатни 110 милиони евра за фудбалерот на Реал Мадрид, Џејмс Родригез, со неделна плата на Колумбиецот од 600.

Ова се сите добитници на ФИФА Златната топка до сега

Ова се сите добитници на ФИФА Златната топка до сега

на 1.2017 - Тип - Фудбал

Кристијано Роналдо беше избран од ФИФА за најдобар фудбалер во светот за 2016 година. На овој начин тој ги врза титулите за “Златната топка” на магазинот “Франс фудбал” и ФИФА.

Реал би го пуштил Хамес Родригез во Кина за 100 милиони евра  но тој не сака

Реал би го пуштил Хамес Родригез во Кина за 100 милиони евра, но тој не сака

на 1.2017 - Екипа - Фудбал

Колумбискиот интернационалец Хамес Родригез не сака да го напушти „Сантијаго Бернабеу“ оваа зима, иако за него Реал Мадрид доби фантастична понуда од Кина.

Крвта не е вода  Магија на Тео Зидан

Крвта не е вода: Магија на Тео Зидан

на 1.2017 - Sportmedia - Фудбал

Синот на легендардниот француски фудбалер, a сегашен тренер на Реал Мадрид, Зинедин Зидан изведе необичен дриблинг. Тео Зидан покажа дека поседува огромен талент.

Перез контра Мендеш  Никогаш немало понуда од Кина за Роналдо

Перез контра Мендеш: Никогаш немало понуда од Кина за Роналдо

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Првиот човек на Реал Мадрид, Флорентино Перез ги офрли наводите на Жорге Мендеш дека клубот од „Сантијаго Бернабеу“ одбил 300 милиони евра од Кина за Кристијано Роналдо.

Времеплов
x