20
Јорк Мурињо направи голема промена во Јунајтед играчите чувствуваат

Јорк: Мурињо направи голема промена во Јунајтед, играчите чувствуваат…

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Жозе Мурињо ја пронајде победничката формула во Манчестер Јунајтед, а тоа се гледа по 9 победи во низа во сите конкуренции.

Мата Голот против Хал ја спаси кариерата на Фелаини на Олд Трафорд

Мата: Голот против Хал ја спаси кариерата на Фелаини на „Олд Трафорд“

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Маруан Фелаини е контроверзна фигура на „Олд Трафорд“ уште откако пристигна во Манчестер Јунајтед во 2013 година и неодамна беше исвиркуван од навивачите на „црвените ѓаволи“.

Јунајтед на чекор до финалето

Јунајтед на чекор до финалето

на 1.2017 - Бркај работа - Фудбал

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0.

Јунајтед на чекор до финалето од Лига купот

Јунајтед на чекор до финалето од Лига купот!

на 1.2017 - Топки - Без катеторија

Шпанецот го предводеше Манчестер Јунајтед до победа во првиот натпревар од полуфиналниот двомеч против Хал Сити. Фудбалерите...

Мурињо Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

Мурињо: Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

на 1.2017 - Точка - Фудбал

Жозе Мурињо е човекот кој му даваше поддршка на Маруан Фелаини и во најтешките моменти кои ги мина оваа сезона, а Белгиецот...

Мурињо Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

Мурињо: Фелаини емотивно ме прегрна поради тоа што му го кажав пред да влезе во игра

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Жозе Мурињо е човекот кој му даваше поддршка на Маруан Фелаини и во најтешките моменти кои ги мина оваа сезона, а Белгиецот...

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

на 1.2017 - ТВ Нова - Фудбал

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0.

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

на 1.2017 - Денар - Спорт

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0.

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

на 1.2017 - Вистина - Без катеторија

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0.

На Мурињо му се насмевнува прво финале со Јунајтед

На Мурињо му се насмевнува прво финале со Јунајтед

на 1.2017 - Сител - Фудбал

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0.

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

на 1.2017 - Утрински - Спорт

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0.

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

на 1.2017 - Кајгана - Фудбал

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2-0.

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

на 1.2017 - +Инфо - Спорт

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0.

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

на 1.2017 - Курир - Фудбал

Победата за „црвените ѓаволи“ на „Олд Трафорд“ во првиот меч од полуфиналната пресметка ја донесоа Хуан Мата во 56. минута и Маруан Фелаини во 87.

Лига куп Јунајтед на чекор до финалето

Лига куп: Јунајтед на чекор до финалето

на 1.2017 - Точка - Фудбал

Фудбалерите на Манчестер Јунајтед се наоѓаат на чекор до пласман во финалето на Лига купот, откако во првиот полуфинален меч го совладаа Хал со 2:0.

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

Јунајтед пред пласман во финалето од Лига купот

на 1.2017 - A1on - Фудбал

Манчестер Јунајтед направи голем исчекор кон финале на англискиот Лига куп, откако синоќа на домашен терен го победи Хал со 2:0.

Фелаини ја запечати победата на Јунајтед па го однесе Мурињо при енергичната прослава

Фелаини ја запечати победата на Јунајтед, па го „однесе“ Мурињо при енергичната прослава

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Маруан Фелаини се најде на удар од страна на фановите на Манчестер Јунајтед поради неколку непотребни и несреќни потези кои...

 Црвените ѓаволи редат победи Јунајтед со една нога во финалето на ЕФЛ Купот

„Црвените ѓаволи“ редат победи: Јунајтед со една нога во финалето на ЕФЛ Купот

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Тимот на Манчестер Јунајтед направи значаен исчекор кон пласман во финалето на ЕФЛ Купот, откако вечерва пред своите гледачи славеше со 2-0 над Хал во првиот полуфинален меч во ова натпреварување.

Јунајтед со една нога во финалето од Лига купот на Англија

Јунајтед со една нога во финалето од Лига купот на Англија…

на 1.2017 - Екипа - Фудбал

Манчестер јунајтед е многу блиску до финале во Лига купот на Англија, откако со предност од 2-0 го заврши првиот натпревар од полуфиналната пресметка против екипата на Хал.

Времеплов
x