20
LG во февруари ќе претстави нов смартфон

LG во февруари ќе претстави нов смартфон

на 1.2017 - Кајгана - Техно

По успешниот модуларен модел G5, LG планира да ја смени стратегијата и да претстави немодуларен модел кој ќе ја има ознаката G6, со голем екран и водоотпорност.

LG го има најквалитетниот Quad HD  дисплеј  го чекаме за LG G6

LG го има најквалитетниот Quad HD+ дисплеј, го чекаме за LG G6

на 1.2017 - Телефони - Техно

LG Mobile вообичаено прво ја истакнува иновацијата од LG Display дивизијата во овој период од годината пред да го демонстрира новиот премиум смартфон.

LG најави нов 5 7 инчен телефон кој ќе го предводи нивното портфолио

LG најави нов 5.7-инчен телефон кој ќе го предводи нивното портфолио

на 1.2017 - IT.mk - Техно

Корејскиот производител LG , го најави следниот „flagship“ телефон LG G6 . Станува збор за уред со 5.7-инчен QHD+ LCD дисплеј кој ќе биде достапен оваа година.

LG G6 ќе има супер висок 18 9 дисплеј со ултра висока резолуција

LG G6 ќе има супер висок 18:9 дисплеј со ултра висока резолуција?

на 1.2017 - Smartportal - Техно

Многумина сигурно не го знаат, но LG Chocolate BL40 (на фотографијата подолу) за мене беше еден од најимпресивните мобилни телефони пред 7-8 години, во времето кога се уште немаше многу смартфони на сцената .

Познат датумот на официјалната промоција на LG G6

Познат датумот на официјалната промоција на LG G6

на 1.2017 - Телефони - Техно

Според последните неофицијални информации се очекува LG Mobile на 26-ти февруари да ја изврши промоцијата на претстојниот премиум смартфон LG G6 кој треба да биде клучен за нивното понатамошно учество на смартфон пазарот.

LG G6 доаѓа на 10 март

LG G6 доаѓа на 10 март!

на 1.2017 - GSM - Техно

Mobile World Expo е најголемиот настан во светот на технологијата, а оваа година доаѓа на 27-ми февруари. На настанот, најголемите...

Времеплов
x