20
Kлоф од МЗТ меѓу најдобрите во 17  коло од АБА лигата

Kлоф од МЗТ меѓу најдобрите во 17. коло од АБА-лигата

на 1.2017 - Дневник - Без катеторија

Kошаркарот на ФМП, Филип Човиќ, е избран за најкорисен играч во 17. коло од регионалната АБА-лига. Поранешниот плејмејкер на Црвена звезда оствари индекс на корисност 42 во триумфот на неговиот тим против Игокеа во Лакташи.

Kлоф од МЗТ меѓу најдобрите во 17  коло од АБА лигата

Kлоф од МЗТ меѓу најдобрите во 17. коло од АБА-лигата

на 1.2017 - Дневник - Спорт

Kошаркарот на ФМП, Филип Човиќ, е избран за најкорисен играч во 17. коло од регионалната АБА-лига. Поранешниот плејмејкер на Црвена звезда оствари индекс на корисност 42 во триумфот на неговиот тим против Игокеа во Лакташи.

Човиќ МВП на 17 коло од АБА лигата

Човиќ МВП на 17.коло од АБА лигата

на 1.2017 - ТВ Нова - Спорт

Кошаркарот на ФМП, Филип Човиќ е избран за најкорисен играч во 17.коло од регионалната АБА лига. Поранешниот плејмејкер на Црвена звезда оствари индекс на корисност 42 во триумфот на неговиот тим против Игокеа вчеравечер во Лакташи.

Човиќ МВП на 17 коло од АБА лигата

Човиќ МВП на 17.коло од АБА лигата

на 1.2017 - Курир - Кошарка

Во идеалната петока на колото место си обезбеди и Шарлон Клоф, членот на македонскиот шампион МЗТ Скопје Аеродром. Холанѓанецот на гостувањето кај Цибона собра 29 индексни поени, исто како и Џамар Рајан од Цедевита.

Човиќ МВП на 17  коло од АБА лигата

Човиќ МВП на 17. коло од АБА лигата

на 1.2017 - A1on - Кошарка

Кошаркарот на ФМП, Филип Човиќ е избран за најкорисен играч во 17. коло од регионалната АБА лига. Поранешниот плејмејкер на Црвена звезда оствари индекс на корисност 42 во триумфот на неговиот тим против Игокеа вчеравечер во Лакташи.

Времеплов
x