20
Вандали ја оштетија статуата на Меси во Буенос Аирес

Вандали ја оштетија статуата на Меси во Буенос Аирес

на 1.2017 - Утрински - Спорт

Непознати лица ја оштетија статуата на Лионел Меси, која се наоѓа во „Паркот на славните“ во Буенос Аирес. Отелотворението...

Искршена статуата на Меси во Буенос Аирес

Искршена статуата на Меси во Буенос Аирес

на 1.2017 - Вест - Спорт

Статуата на Лео Меси во Буенос Аирес стана жртва на вандали кои ја искршија на два дела оставајќи ги само нозете и топката.

Вандалски чин во Буенос Аирес  уништена статуата на Лионел Меси

Вандалски чин во Буенос Аирес, уништена статуата на Лионел Меси

на 1.2017 - Република - Фудбал

Статуата на аргентинската фудбалска легенда Лионел Меси во центарот на Буенос Аирес е скоро целосно уништена од неодговорни злосторници во текот на вчерашниот ден.

Вандали ја оштетиле статуата на Меси во Буенос Аирес

Вандали ја оштетиле статуата на Меси во Буенос Аирес

на 1.2017 - Популарно - Сцена

Непознати лица ја оштетиле статуата на Лионел Меси, која се наоѓа во „Паркот на славните“ во Буенос Аирес. Отелотворението...

ВАНДАЛИ ГО СРУШИЈА МЕСИ  Статуата на Аргентинецот преполовена

ВАНДАЛИ ГО СРУШИЈА МЕСИ: Статуата на Аргентинецот преполовена

на 1.2017 - Телеграф - Фудбал

Статуата на Лионел Меси, која минатото лето беше поставена во Буенос Аирес, е преполовена од страна на вандали. Тие го отсекле...

Вандалски чин во Буенос Аирес  уништена статуата на Лионел Меси

Вандалски чин во Буенос Аирес, уништена статуата на Лионел Меси

на 1.2017 - Весник - Спорт

Статуата на аргентинската фудбалска легенда Лионел Меси во центарот на Буенос Аирес е скоро целосно уништена од неодговорни злосторници во текот на вчерашниот ден.

Вандалски чин во Буенос Аирес  уништена статуата на Лионел Меси

Вандалски чин во Буенос Аирес, уништена статуата на Лионел Меси

на 1.2017 - Курир - Фудбал

Целиот горен дел и лицето се уништени, а само долниот дел е во добра состојба. Статуата беше поставена минатото лето, а сега веднаш е однесена на поправка, па потоа ќе се утврди дали има простор за корекција или ќе се изработи нова статуа.

Статуата на Меси остана без горната половина

Статуата на Меси остана без горната половина

на 1.2017 - Екипа - Фудбал

Статуата изградена во чест на најдобритот аргентински фудбалер на денешницата, Лионел Меси, синоќа е демолирана од страна на вандали, објавија од Буенос Аирес, градот каде статуата беше поставена минатата година.

Оштетен споменикот на Меси во Аргентина

Оштетен споменикот на Меси во Аргентина

на 1.2017 - Кајгана - Фудбал

Вандалите во Буено Аирес немаат почит ни кон еден од најдобрите фудбалери на сите времиња, Лионел Меси. Непознати лица синоќа го оштетиле неговиот споменик изработен од црн мермер, поставен ов Паркот на славните.

Вандали ја оштетиле статуата на Меси во Буенос Аирес

Вандали ја оштетиле статуата на Меси во Буенос Аирес

на 1.2017 - A1on - Фудбал

Непознати лица ја оштетиле статуата на Лионел Меси, која се наоѓа во „Паркот на славните“ во Буенос Аирес. Отелотворението...

Вандали ја оштетиле статуата на Меси во Буенос Аирес

Вандали ја оштетиле статуата на Меси во Буенос Аирес

на 1.2017 - Лидер - Живот

Непознати лица ја оштетиле статуата на Лионел Меси, која се наоѓа во „Паркот на славните“ во Буенос Аирес. Отелотворението...

Времеплов
x