20
Гомез и го зеде момчето на Хадид  манекенката ја блокираше на Инстаграм

Гомез и го зеде момчето на Хадид, манекенката ја блокираше на Инстаграм

на 1.2017 - Курир - Сцена

Сепак, по се изгледа дека Абел Тесфјал чие уметничко име е The Weeknd, ја преболе згодната манекенка бидејќи TMZ објави папарцо фотографии од него и Селена Гомез во љубовен занес.

The Weeknd и Селена Гомез се новиот пар

The Weeknd и Селена Гомез се новиот пар!

на 1.2017 - За забава - Сцена

Изгледа дека пејачот The Weekend добро закрепнува по раскинот со Бела Хадид - тој веќе има нова девојка, и тоа никоја друга...

The Weeknd ја замени Бела Адид со Селена Гомез

The Weeknd ја замени Бела Адид со Селена Гомез

на 1.2017 - Локално - Сцена

Селена Гомез и раперот The Weeknd изгледа се новата двојка во светот на шоубизнисот. Поп-ѕвездата и поранешниот дечко на моделот Бела Адид беа фатени од папараците како се бакнуваат и прегрнуваат нежно низ улиците на Санта Моника, Калифорнија.

Селена Гомез во љубовна врска со The Weeknd

Селена Гомез во љубовна врска со The Weeknd

на 1.2017 - Ladybook - Сцена

24-годишната пејачка и 26-годишниот пејач се новиот музички пар, кој по скоро една година познавање решија да започнат љубовна врска.

Селена Гомез и The Weeknd фатени живи   Нова славна двојка на повидок

Селена Гомез и The Weeknd фатени живи - Нова славна двојка на повидок?

на 1.2017 - Црно бело - Сцена

Прво изненадување за 2017-та година - се чини дека се појави нов пар меѓу славните, Селена Гомез и The Weeknd. 24-годишната...

Селена Гомез и  Д Викенд  уловени како страсно се бакнуваат ФОТО

Селена Гомез и „Д Викенд“ уловени како страсно се бакнуваат ФОТО

на 1.2017 - +Инфо - Сцена

Младите музички ѕвезди Селена Гомез (24) и „Д Викенд“ (26) ја започнаа 2017 година со романса. „Д Викенд“ долго не страдал по манекенката Бела Хадид.

Нова славна двојка: Селена Гомез и The Weeknd ја потврдија романсата

на 1.2017 - Style On Board - Сцена

Пејачката Селена Гомез која веќе подолго време е во медиумска изолација и музичарот Абел попознат како The Weeknd ги потврдија гласините дека се во врска.

Селена Гомез сподели страстен бакнеж со еден од најпосакуваните мажи во светот

Селена Гомез сподели страстен бакнеж со еден од најпосакуваните мажи во светот

на 1.2017 - Локално - Сцена

Вокалот на The Weeknd е новото момче на убавицата. На ѕвезденото небо има нова светски пар. Селена Гомез и еден од најпосакуваните ергени во светот беа затрупани од папараците и си подарија страсни бакнежи во Санта Моника, Калифорнија.

Времеплов
x