20
Втор пораз во низа за шампионот Кливленд

Втор пораз во низа за шампионот Кливленд

на 1.2017 - Курир - Кошарка

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска: Филаделфија – Њујорк 98:97, Бостон – Вашингтон 117:108, Минесота...

Втор пораз во низа за шампионот Кливленд

Втор пораз во низа за шампионот Кливленд

на 1.2017 - A1on - Кошарка

По поразот во Солк Лејк Сити од Јута, актуелниот шампион во НБА лигата, тимот на Кливленд загуби и на гостувањето во Портланд што е трет неуспех за нив на последните пет средби и вкупно десетти оваа сезона.

НБА Прекината серијата од 9 победи на Хјустон

НБА: Прекината серијата од 9 победи на Хјустон

на 1.2017 - Сител - Кошарка

Минесота успеа да го победи Хјустон 103:95 во синоќешната пресметка во НБА лигата. Хјустон го запиша првиот пораз по серијата од девет победи.

НБА Нов пораз на Кливленд

НБА: Нов пораз на Кливленд

на 1.2017 - Сител - Кошарка

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ.

НБА Нов пораз на Кливленд падна и Хјустон

НБА: Нов пораз на Кливленд, падна и Хјустон

на 1.2017 - Сител - Кошарка

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ.

Порази на Кливленд и Хјустон трипл дабл на Вестбрук

Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук

на 1.2017 - Кајгана - Кошарка

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ.

Порази на Кливленд и Хјустон трипл дабл на Вестбрук

Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук

на 1.2017 - Денар - Спорт

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ.

Втор пораз во низа за шампионот Кливленд

Втор пораз во низа за шампионот Кливленд

на 1.2017 - Локално - Спорт

По поразот во Солк Лејк Сити од Јута, актуелниот шампион во НБА лигата, тимот на Кливленд загуби и на гостувањето во Портланд што е трет неуспех за нив на последните пет средби и вкупно десетти оваа сезона.

Ноќ на домаќините во НБА лигата

Ноќ на домаќините во НБА лигата

на 1.2017 - Алфа - Спорт

Во ноќта на домаќините во НБА лигата се одиграа пет натпревари на кои победи забележаа составите кои настапуваа на домашен терен.

Вестбрук стигна до 18 трипл дабл нов пад на шампионот

Вестбрук стигна до 18. трипл дабл, нов пад на шампионот

на 1.2017 - Sportmedia - Кошарка

Расел Вестбрук ја предводеше Оклахома до победата над Мемфис (103:95). Нов пораз за Кливленд, овој пат на гостувањето кај Портланд 102:86.

Порази на Кливленд и Хјустон трипл дабл на Вестбрук

Порази на Кливленд и Хјустон, трипл дабл на Вестбрук

на 1.2017 - Точка - Кошарка

Поразите на Кливленд и Хјустон, односно 18-от сезонски трипл дабл на Расел Вестбрук ги обележаа натпреварите кои во НБА лигата се одиграа изминатата ноќ.

Хјустон ја прекина серијата победи шампионите повторно поразени

Хјустон ја прекина серијата победи, шампионите повторно поразени

на 1.2017 - Тип - Кошарка

Дојде крајот на серијата од девет победи за Хјустон по ред. Тоа се случи на гостувањето кај Минесота 119:105 Харден иако постигна 33 поени и 12 асистенции, сепак Ракетите го запишаа и 10-от пораз.

Харден со петти трипл дабл на последните седум меча

Харден со петти трипл-дабл на последните седум меча

на 1.2017 - Дневник - Спорт

Џејмс Харден со нов трипл-дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот (121-114) во кошаркарската НБА-лига. Популарниот...

НБА Нова победа за Хјустон порази за шампионот Кливленд и Сан Антонио

НБА: Нова победа за Хјустон, порази за шампионот Кливленд и Сан Антонио

на 1.2017 - 24 вести - Спорт

Актуелниот шампион Кливленд беше непријатно изненаден на гостувањето кај Јута и загуби со 92-100. По изедначените 29-29 по првата четвтина, домаќинот успеа да се одлепи на +15 поени разлика на полувреме.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - Утрински - Спорт

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

Дејвис за само 28 минути го реши Никс Дерик Роуз исчезна

Дејвис за само 28 минути го реши Никс, Дерик Роуз исчезна

на 1.2017 - Вест - Спорт

Стартниот плејмејкер на Њујорк никс, Дерик Роуз, исчезна цел ден и го пропушти поразот на неговиот тим од Њу Орлеанс пеликанс на домашен терен од 110:96.

НБА 40 поени на Харден за победа на Хјустон

НБА: 40 поени на Харден за победа на Хјустон

на 1.2017 - Сител - Кошарка

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Хјустон и натаму победува порази за Кливленд и Сан Антонио

Хјустон и натаму победува, порази за Кливленд и Сан Антонио

на 1.2017 - Алфа - Спорт

Нов трипл дабл на Џејмс Харден за продолжување на победничката серија на Хјустон во НБА лигата. Рокетс го победија Шарлот со 121:114, што за нив е девети триумф во низа.

 Брадата повторно растури шампионот загуби од Јута

„Брадата“ повторно растури, шампионот загуби од Јута

на 1.2017 - Дерби - Кошарка

Хјустон игра навистина атрактивно уште од стартот на сезоната, но во последно време „ракетите“ фатија и еден континуитет кој сега ги однесе и до деветтата последователна победа во низа.

Харден продолжува со феноменалните партии неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

Харден продолжува со феноменалните партии, неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

на 1.2017 - Весник - Спорт

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции.

Харден продолжува со феноменалните партии неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

Харден продолжува со феноменалните партии, неочекувани порази на Кливленд и Сан Антонио

на 1.2017 - Република - Кошарка

Од деветте синоќешни мечеви во НБА лигата, во првиот Вашингтон славеше против десеткуваниот Чикаго со 101-99 предводен од Џон Вол со 26 поени и 14 асистенции.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - Курир - Кошарка

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска: Вашингтон – Чикаго 101:99, Бруклин – Атланта 97:117, Торонто –...

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - +Инфо - Спорт

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - Канал 5 - Кошарка

Резултати на натпреварите од НБА лигата одиграни ноќеска: Вашингтон – Чикаго 101:99, Бруклин – Атланта 97:117, Торонто –...

Одлично издание на Брадата  порази за С А и Кливленд

Одлично издание на „Брадата“, порази за С.А. и Кливленд

на 1.2017 - Денар - Спорт

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Харден со нов трипл дабл

Харден со нов трипл-дабл

на 1.2017 - A1on - Кошарка

Џејмс Харден одигра уште еден одличен натпревар постигнувајќи го 11. трипл-дабл оваа сезона со 40 поени, 15 скока и 10 асистенции, доволни Хјустон да го забележи деветтиот триумф по ред.

Голден Стејт одново до лесна победа Спарси шокирани дома

Голден Стејт одново до лесна победа, Спарси шокирани дома

на 1.2017 - Тип - Кошарка

Голден Стејт го победи Мајами со 107:95, иако Вајтсајд се врати со 28 поени и 20 скока. Кари заврши со 24 поени, 9 асистенции и 8 скока, а Дурант постигна 28 поени за победата број 33 сезонава.

Трипл дабл на Харден порази за Кливленд и СА

Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА

на 1.2017 - Кајгана - Кошарка

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Јута го згази шампионот Голден стејт го чува врвот

Јута го згази шампионот, Голден стејт го чува врвот

на 1.2017 - Вечер - Спорт

Кливленд загуби на гостувањето кај Јута со 100:92, додека "воините" славеа сигурна победа на домашен терен над Мајами со 107:95 Кошаркарите на Јута славеа голема победа на домашен терен против актуелниот НБА шампион Кливленд со 100:92.

Трипл дабл на Харден порази за Кливленд и СА

Трипл дабл на Харден, порази за Кливленд и СА

на 1.2017 - Точка - Кошарка

Џејмс Харден со нов трипл дабл го предводеше Хјустон до триумф над Шарлот. „Брада“ го забележа 11-от трипл дабл во сезоната, петти на последните седум натпревари и му помогна на Хјустон да ја забележи деветтата победа во низа.

Времеплов
x