20
Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

на 1.2017 - +Инфо - Спорт

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

на 1.2017 - Вистина - Без катеторија

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

на 1.2017 - Идивиди - Фудбал

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

на 1.2017 - Курир - Фудбал

Стрелци на головите за домашниот тим беа Луис Суарез, нејмар и Лионел Меси, додека за Атлетик погоди  Енрик Саборит. Во следната фаза досега место обезбедија и Алавес, Атлетико Мадрид, Алкоркон и Реал Сосиедад.

Копа дел Реј Каталонскиот крал е Меси

Копа дел Реј: Каталонскиот крал е Меси

на 1.2017 - Сител - Фудбал

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по првиот меч.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

на 1.2017 - A1on - Фудбал

Фудбалерите на Барселона успеаја да ја анулираат негатива од првиот меч во осимнафиналето со Атлетик Билбао. Тие синоќа на „Камп Ноу“ славеа победа со 3:1 и со вкупни 4:3 се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија.

Нов гол од слободен на Меси Барселона во четвртфиналето на купот

Нов гол од слободен на Меси, Барселона во четвртфиналето на купот

на 1.2017 - Кајгана - Фудбал

Барселона на домашен терен со 3-1 го совлада Атлетик Билбао, и со вкупен резултат 4-3 се пласираше во четвртфиналето на Купот на Кралот.

Куп на Кралот Меси ја одведе Барса во четврт финале

Куп на Кралот: Меси ја одведе Барса во четврт-финале

на 1.2017 - Денар - Спорт

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по првиот меч.

Куп на Кралот Меси повторно ја спаси Барселона

Куп на Кралот: Меси повторно ја спаси Барселона

на 1.2017 - Точка - Фудбал

Барселона, Алавес, Реал Сосиедад и Алкоркон му се приклучија на Атлетико Мадрид во четвртфиналето на Купот на Кралот. Реал Сосиедад кај Виљареал одигра 1:1 и ја сочува предноста од 3:1 која ја имаше по првиот меч.

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

Барселона четвртфиналист во Кралскиот куп

на 1.2017 - Нетпрес - Спорт

Стрелци на головите за домашниот тим беа Луис Суарез, нејмар и Лионел Меси, додека за Атлетик погоди  Енрик Саборит. Во следната фаза досега место обезбедија и Алавес, Атлетико Мадрид, Алкоркон и Реал Сосиедад.

Барселона во четвртфинале

Барселона во четвртфинале

на 1.2017 - Се за спорт - Фудбал

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1.

Како Барселона на стаклени нозе мина во 1 4 финалето на кралскиот куп

Како Барселона на стаклени нозе мина во 1/4 финалето на кралскиот куп?

на 1.2017 - Македонија Денес - Фудбал

Барселона се пласираше во четврт-финалето во фудбалскиот Куп на Шпанија. Каталонците вечерва го совладаа Атлетик Б. со 3:1 и со вкупни 4:3 се пробија до осумте најдобри во натпреварувањето.

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

на 1.2017 - Весник - Спорт

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1.

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

Барселона ја надомести негативата против Билбао и се пласираше во четвртфиналето на Купот

на 1.2017 - Република - Фудбал

3-1 Barcelona VS Athletic Club - All Goals And... by Wrestling2016 Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1.

Барселона преку Атлетик Билбао во четвртфиналето на Купот

Барселона преку Атлетик Билбао во четвртфиналето на Купот

на 1.2017 - Екипа - Фудбал

Барселона успеа да се пласира во четвртфиналето на Купот на Шпанија, откако на „Камп Ноу“ го совлада Атлетик Билбао со 3-1.

Меси со ново ремек дело за четвртфинале на Барселона во Копа Дел Реј

Меси со ново ремек дело за четвртфинале на Барселона во Копа Дел Реј

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Фудбалерите на Барселона останаа во игра за одбрана на трофејот во Копа Дел Реј, откако вечерва во возвратниот меч со Атлетик Билбао на „Камп Ноу“ славеа со 3-1 и со вкупни 4-3 се пласираа во четвртфиналето на ова натпреварување.

Шпански куп Меси ја одведе Барса во четврт финале

Шпански куп: Меси ја одведе Барса во четврт-финале

на 1.2017 - Нова ТВ - Спорт

Барселона се пласира во четврт-финалето во фудбалскиот Куп на Шпанија. Каталонците вечерва го совладаа Атлетик Б. со 3:1 и со вкупни 4:3 се пробија до осумте најдобри во натпреварувањето.

Фантастичниот Суарез влезе во клубот 100

Фантастичниот Суарез влезе во клубот 100

на 1.2017 - Фаланга - Спорт

Уругваецот Луис Суарез сигурно влегува во сите статистички параметри во историјата на Барселона, тој вечерва го постигна 100 погодок во дресот на Каталонците против Билбао, и тоа значеше еден нов рекорд.

Потребни му беа само 120 меча Суарез со волеј до 100 гол во дресот на Барселона

Потребни му беа само 120 меча: Суарез со волеј до 100. гол во дресот на Барселона

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Луис Суарез и донесе водство од 1:0 на Барселона со голот во 35. минута од реваншот против Атлетик Билбао во Копа дел Реј на „Камп Ноу“.

ТИП НА ДЕНОТ Барселона влегува во ритам против Атлетик

ТИП НА ДЕНОТ: Барселона влегува во ритам против Атлетик

на 1.2017 - Телеграф - Без катеторија

Фудбалерите на Барселона влегуваат како фаворити против составот на Атлетик Билбао во реваншот од Купот на Шпанија. Се очекува Каталонците да се изборат за триумф и за пласман понатаму, но за таа цел ќе мора да победа со два гола разлика.

Пирова победа на Лас Палмас Атлетико Мадрид се пласираше во четвртфиналето

Пирова победа на Лас Палмас, Атлетико Мадрид се пласираше во четвртфиналето

на 1.2017 - Република - Фудбал

Фудбалерите на Атлетико Мадрид во првиот реванш меч од осминафиналето на Купот на Кралот на „Висенте Калдерон“ се поразени со 2-3 од тимот на Лас Палмас, но и покрај поразот обезбедија пласман во четвртфиналето.

Лас Палмас го шокираше Висенте Калдерон  ама Атлетико е четвртфиналист во Копа Дел Реј

Лас Палмас го шокираше „Висенте Калдерон“, ама Атлетико е четвртфиналист во Копа Дел Реј

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Екипата на Атлетико Мадрид загуби на вечерашниот меч против Лас Палмас на „Висенте Калдерон“, но обезбеди пласман во четвртифиналето на Копа Дел Реј.

Атлетико и со пораз на реваншот до четвртфинале во Купот на кралот

Атлетико, и со пораз на реваншот, до четвртфинале во Купот на кралот

на 1.2017 - Екипа - Фудбал

По триумфот од 0-2 на првиот осминафинален натпревар од шпанскиот Куп против Лас Палмас, Атлетико Мадрид можеше да си дозволи...

Времеплов
x