20
Македонски иселеници во Берлин се испотепаа на прослава

Македонски иселеници во Берлин се испотепаа на прослава

на 1.2017 - Либертас - Македонија

Погледнете како заврши божикната прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија. Дел од нив поради расправија за политика се испотепале во ресторанот каде славеле.

Од оро до тепачка на Божиќ  Македонски иселеници се искршија од ќотек во Германија

Од оро до тепачка на Божиќ: Македонски иселеници се искршија од ќотек во Германија

на 1.2017 - Прес 24 - Живот

На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала забавата за Божик на Македонците што живеат во Дортмунд. Од оро и веселба преминаа во тепачка.

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин на божиќна прослава

Тепачка меѓу македонските иселеници во Берлин на божиќна прослава

на 1.2017 - Вест - Хроника

Македонци се степаа за време на божиќна прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија. До тепачката дошло откако некои од гостите под дејство на алкохол почнале караница за политика, која потоа преминала и во физичка пресметка.

РЕЗИЛ СРЕДЕ ГЕРМАНИЈА  Македонски иселеници се искршија од ќотек на божиќна прослава

РЕЗИЛ СРЕДЕ ГЕРМАНИЈА: Македонски иселеници се искршија од ќотек на божиќна прослава

на 1.2017 - Телеграф - Забава

Божикна прослава на наши иселеници во Германија заврши со тепачка меѓу гостите. На видео објавено на Фејсбук се гледа како поминала забавата за Божик на Македонците што живеат во Дортмунд .

Во Берлин македонска божикна прослава со тупаници

Во Берлин македонска божикна прослава со тупаници?!

на 1.2017 - Канал 5 - Македонија

Забавата ја прекинале триесетина поднапиени иселеници кои поради политика прво се скарале, па се истепале. Според фејсбук коментарите и дел од македонските портали дел од учесниците во тепачката се здобиле со тешки повреди.

Наши иселеници се степале во Германија заради политика

Наши иселеници се степале во Германија заради политика

на 1.2017 - 24 вести - Македонија

Иселеници од Македонија во Германија се степале во Берлин за Божик заради политика. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои поради политика прво се скарале, па потоа истепале.

Божиќ на нашите иселеници во Германија Се здрвиле од пиење па се степале за политика

Божиќ на нашите иселеници во Германија!Се здрвиле од пиење па се степале за политика!

на 1.2017 - Локално - Македонија

Позната гастарбајтерска приказна. Првин се собрале заедно да слават како земјаци нели , па потоа се напиле и тогаш стандардно доаѓа на ред кој е главен.

Голема тепачка на нашите иселеници во Германија за Божик

Голема тепачка на нашите иселеници во Германија за Божик

на 1.2017 - +Инфо - Македонија

Божиќната прослава на нашите иселеници во Берлин, Германија, имаше неславен крај. Забавата ја прекинале триесетина поднапиени и нервозни иселеници кои поради политика прво се скарале, па се истепале.

Времеплов
x