20
Договорот е постигнат се чека само потпис Бабунски ќе го засили Бурсаспор

Договорот е постигнат се чека само потпис, Бабунски ќе го засили Бурсаспор

на 1.2017 - Весник - Спорт

Недостига само официјализација, но откако се раздели со Црвена Звезда и со проштално писмо од сите навивачи на славниoт клуб од Белград, Давид Бабунски е нов член на турскиот суперлигаш Бурсаспор.

Договорот е постигнат се чека само потпис Бабунски ќе го засили Бурсаспор

Договорот е постигнат се чека само потпис, Бабунски ќе го засили Бурсаспор

на 1.2017 - Република - Фудбал

Недостига само официјализација, но откако се раздели со Црвена Звезда и со проштално писмо од сите навивачи на славниoт клуб од Белград, Давид Бабунски е нов член на турскиот суперлигаш Бурсаспор.

Грујиќ му испрати срдечна порака на Бабунски за заминувањето од Звезда

Грујиќ му испрати срдечна порака на Бабунски за заминувањето од Звезда

на 1.2017 - Точка - Фудбал

Со своето емотивно обраќање до фановите, Давид Бабунски и официјално потврди дека постигна договор со Црвена Звезда за прекин...

Грујиќ му испрати срдечна порака на Бубунски за заминувањето од Звезда

Грујиќ му испрати срдечна порака на Бубунски за заминувањето од Звезда

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Со своето емотивно обраќање до фановите, Давид Бабунски и официјално потврди дека постигна договор со Црвена Звезда за прекин...

Давид Бабунски заминува од Црвена Звезда

Давид Бабунски заминува од Црвена Звезда

на 1.2017 - Се за спорт - Фудбал

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во српските медиуми и меѓу навивачите.

Бабунски ја отвори душата Многу ми ветија ништо не исполнија но сепак благодарам

Бабунски ја отвори душата: Многу ми ветија, ништо не исполнија, но сепак благодарам!

на 1.2017 - Фаланга - Спорт

Македонската фудбалска надеж Давид Бабунски и официјално заминува од Црвена Звезда, само не е познато која ќе биде неговата следна дестинација.

Давид Бабунски си ја отвори душата Чекав 10 месеци без играње и без плата време беше да заминам

Давид Бабунски си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

на 1.2017 - Курир - Фудбал

За да нема недоразбирања, македонскиот репрезентативец како и многупати досега ги искористи социјалните мрежи да им се обрати на навивачите и да им ја објасни својата одлука.

Давид си ја отвори душата Чекав 10 месеци без играње и без плата време беше да заминам

Давид си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

на 1.2017 - Весник - Спорт

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во српските медиуми и меѓу навивачите.

Давид си ја отвори душата Чекав 10 месеци без играње и без плата време беше да заминам

Давид си ја отвори душата: Чекав 10 месеци без играње и без плата, време беше да заминам

на 1.2017 - Република - Фудбал

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, одлука која не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во српските медиуми и меѓу навивачите.

Бабунски Никогаш не добив одговор зошто не играм

Бабунски: Никогаш не добив одговор зошто не играм

на 1.2017 - Македонски Спорт - Фудбал

Фудбалерот низ социјалните мрежи ја објасни целата ситуација со неговиот статус во Црвена Звезда Давид Бабунски преку социјалните...

Бабунски со писмо за збогум од Ц Звезда Никогаш не добив вистинска шанса

Бабунски со писмо за збогум од Ц.Звезда: Никогаш не добив вистинска шанса!

на 1.2017 - Екипа - Фудбал

Како што беше од поодамна познато, македонскиот младински репрезентативец Давид Бабунски и дефинитивно стави точка на епизодата во белградска Црвена Звезда.

Бабунски ја отвори душата  За сите звездаши

Бабунски ја „отвори душата“: За сите звездаши

на 1.2017 - Sportmedia - Фудбал

Недобивањето на шанса да го докаже својот квалитет и стопирањето во напредокот во кариерата е главна причина за заминувањето...

Бабунски со искрено обраќање до навивачите на Црвена Звезда

Бабунски со искрено обраќање до навивачите на Црвена Звезда

на 1.2017 - Дерби - Фудбал

Давид Бабунски реши да се раздели со Црвена Звезда, потег кој не е изненадување со оглед на малата минутажа која ја добиваше од тренерот Миодраг Божовиќ, но потег кој предизвика и разни шпекулации во српските медиуми и меѓу навивачите.

Времеплов
x