20
СДСМ Граѓаните избраа нова Влада која ќе води реални политики затоа Груевски е нервозен

СДСМ: Граѓаните избраа нова Влада која ќе води реални политики, затоа Груевски е нервозен?

на 1.2017 - Либертас - Македонија

СДСМ реагираше на денешното соопштение на ВМРО-ДПМНЕ во кое од партијата се заканија со отпочнување на процесот на десоросоизација: „Убедливо мнозинство од над 600.

СДСМ Граѓаните избраа нова Влада која ќе води реални политики затоа Груевски е нервозен

СДСМ: Граѓаните избраа нова Влада која ќе води реални политики, затоа Груевски е нервозен?

на 1.2017 - A1on - Македонија

„Убедливо мнозинство од над 600.000 граѓани избраа промени и нова одговорна Влада којашто ќе се грижи на нивните потреби и ќе води реални политики.

СДСМ Груевски е нервозен зашто граѓаните сакаат нова Влада

СДСМ: Груевски е нервозен зашто граѓаните сакаат нова Влада

на 1.2017 - +Инфо - Македонија

Убедливо мнозинство од над 600.000 граѓани избраа промени и нова одговорна Влада којашто ќе се грижи на нивните потреби и ќе води реални политики.

ДУИ денеска решава за идната коалиција со ВМРО ДПМНЕ

ДУИ денеска решава за идната коалиција со ВМРО-ДПМНЕ

на 1.2017 - Прес 24 - Македонија

Раководството на ДУИ денеска во Мала Речица ќе расправа со какви позиции ќе настапи пред преговорите на партискиот лидер Али Ахмети, со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за идна владина коалиција.

ДУИ денес ќе решава за коалицијата со ВМРО ДПМНЕ

ДУИ денес ќе решава за коалицијата со ВМРО ДПМНЕ

на 1.2017 - Пулс 24 - Македонија

Раководството на ДУИ денеска во Мала Речица ќе расправа со какви позиции ќе настапи пред преговорите на партискиот лидер Али Ахмети, со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за идна владина коалиција.

ДУИ во Мала Речица ќе ги договара идните чекори

ДУИ во Мала Речица ќе ги договара идните чекори

на 1.2017 - 24 вести - Македонија

Раководството на ДУИ денеска во Мала Речица ќе расправа со какви позиции ќе настапи пред преговорите на партискиот лидер Али Ахмети, со лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски за идна владина коалиција.

Ахмети 99 пати ќе размислиме 100 тиот ќе пресечеме

Ахмети: 99 пати ќе размислиме, 100-тиот ќе пресечеме

на 1.2017 - Дневник - Без катеторија

Ќе одигра ли Али Ахмети во интерес на партијата и Албанците, е клучната дилема во ДУИ, во исчекување партискиот претседател да седне со мандатарот и лидер на ВМРО-ДПМНЕ, Никола Груевски, на преговори за новата влада.

ИК на ВМРО ДПМНЕ Да почнат разговорите за состав на новата Влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Да почнат разговорите за состав на новата Влада

на 1.2017 - МТВ 1 - Македонија

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување на влада која...

ИК на ВМРО ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски да формира Влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски да формира Влада

на 1.2017 - Кајгана - Македонија

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ даде полн легитимитет на Претседателот Груевски за отпочнување разговори за состав на новата...

НИЈАЗИ МУХАМЕДИ Ахмети игра лукаво на крајот ќе донесе одлука да коалицира со ВМРО ДПМНЕ

НИЈАЗИ МУХАМЕДИ: Ахмети игра лукаво, на крајот ќе донесе одлука да коалицира со ВМРО-ДПМНЕ

на 1.2017 - Телеграф - Македонија

Лидерот на ДУИ, Али Ахмети, води една лукава политика која на крајот ќе резултира со одлука да се коалицира со ВМРО-ДПМНЕ, нагласува политичкиот аналитичар Нијази Мухамеди.

Нови избори ќе има сигурно ама првин нова Влада

Нови избори ќе има сигурно, ама првин нова Влада!

на 1.2017 - Локално - Македонија

Веселата математика со пратениците е едно , но  одговорот  кој се е (со)учесник во тонењето и тискањето во калта на Македонија,...

ИК на ВМРО ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски да формира Влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски да формира Влада

на 1.2017 - Точка - Македонија

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ даде полн легитимитет на Претседателот Груевски за отпочнување разговори за состав на новата...

ИК на ВМРО ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски за отпочнување преговори за нова влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде легитимитет на Груевски за отпочнување преговори за нова влада

на 1.2017 - еМАГАЗИН - Македонија

Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ синоќа му даде полн легитимитет на претседателот Никола Груевски за отпочнување разговори...

ИК на ВМРО ДПМНЕ Груевски да почне разговори за нова влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски да почне разговори за нова влада

на 1.2017 - Локално - Македонија

На вчерашната редовна седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ со која раководел претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, како што стои во партиското соопштение, централна тема бил претстојниот процес на формирање влада.

ИК на ВМРО ДПМНЕ Груевски да почне разговори за нова влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски да почне разговори за нова влада

на 1.2017 - Р.С. Европа - Без катеторија

На вчерашната редовна седница на Извршниот комитет на ВМРО-ДПМНЕ со која раководел претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, како што стои во партиското соопштение, централна тема бил претстојниот процес на формирање влада.

Формирањето влада во 1992 и во 2017  тешка равенка

Формирањето влада во 1992 и во 2017 – тешка равенка

на 1.2017 - Утрински - Македонија

Шефот на државата отвори простор за различни толкувања на Уставот со тоа што определи мандатар без да бара од него гаранција дека има мнозинство во парламентот Александра М.

Мајтап со Уставот

Мајтап со Уставот

на 1.2017 - Утрински - Колумни

Слободанка Јовановска Македонија станува уникатен пример на светска повеќепартиска демократија каде што само еден има право...

Ахмети растргнат меѓу партиското членство и Груевски

Ахмети растргнат меѓу партиското членство и Груевски

на 1.2017 - Утрински - Македонија

Доколку Ахмети одлучи да ја продолжи соработката со ВМРО-ДПМНЕ ќе наиде на силен отпор во партијата, бидејќи досегашните...

За СДСМ  Груевски е минато за ВМРО ДПМНЕ  Заев е историја

За СДСМ - Груевски е минато, за ВМРО-ДПМНЕ - Заев е историја

на 1.2017 - Утрински - Македонија

Според СДСМ, Македонија мора да добие влада на граѓаните, која ќе почне со решавање на нивните реални проблеми, од ВМРО-ДПМНЕ...

Ахмети Победата на ВМРО ДПМНЕ не може да се негира

Ахмети: Победата на ВМРО-ДПМНЕ не може да се негира

на 1.2017 - Весник - Македонија

СДСМ не е победник на изборите и кој ни гарантира нам за стабилна ситуација? Доколку ние донесеме непромислена и неанализирана одлука, односно секоја избрзана одлука е одлука која може да предизвика последици.

ИК на ВМРО  ДПМНЕ Полн легитимитет на Груевски да почне да преговара за новата Влада

ИК на ВМРО - ДПМНЕ: Полн легитимитет на Груевски да почне да преговара за новата Влада

на 1.2017 - Весник - Македонија

На седницата со која раководеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, се анализираа повеќе актуелни теми и случувања.

Ахмети Победата на ВМРО ДПМНЕ не може да се негира

Ахмети: Победата на ВМРО-ДПМНЕ не може да се негира

на 1.2017 - Вечер - Македонија

СДСМ не е победник на изборите и кој ни гарантира нам за стабилна ситуација? Доколку ние донесеме непромислена и неанализирана одлука, односно секоја избрзана одлука е одлука која може да предизвика последици.

ИК на ВМРО  ДПМНЕ Полн легитимитет на Груевски да почне да преговара за новата Влада

ИК на ВМРО - ДПМНЕ: Полн легитимитет на Груевски да почне да преговара за новата Влада

на 1.2017 - Вечер - Македонија

На седницата со која раководеше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, се анализираа повеќе актуелни теми и случувања.

ИК на ВМРО ДПМНЕ Груевски да почне разговори за состав на новата влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски да почне разговори за состав на новата влада

на 1.2017 - Вест - Македонија

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување влада која ќе...

ИК на ВМРО ДПМНЕ Груевски да почне разговори за состав на новата влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски да почне разговори за состав на новата влада

на 1.2017 - Вест - Без катеторија

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување влада која ќе...

ИК на ВМРО ДПМНЕ Груевски да почне разговори за состав на новата влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски да почне разговори за состав на новата влада

на 1.2017 - Канал 5 - Македонија

На седницата со која раководел претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Никола Груевски, како што стои во партиското соопштение, се анализирале повеќе актуелни теми и случувања.

ИК на ВМРО ДПМНЕ му даде полн легитимитет на Груевски за отпочнување разговори за состав на новата Влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ му даде полн легитимитет на Груевски за отпочнување разговори за состав на новата Влада

на 1.2017 - Фаланга - Македонија

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок за што е неопходно составување влада која ќе биде...

Извршниот комитет му даде зелено светло на Груевски за разговори за нова влада

Извршниот комитет му даде зелено светло на Груевски за разговори за нова влада

на 1.2017 - Утрински - Без катеторија

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување влада која ќе...

ДАЛИ ЦЕЛОСНА РАМНОПРАВНОСТ НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК Е ГЛАВНАTA ТОЧКА ЗА ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА

ДАЛИ ЦЕЛОСНА РАМНОПРАВНОСТ НА АЛБАНСКИОТ ЈАЗИК Е ГЛАВНАTA ТОЧКА ЗА ФОРМИРАЊЕ ВЛАДА?

на 1.2017 - Фаланга - Македонија

Една од главните точки во заедничката декларација на партиите на Албанците во Македонија е барањето за целосна рамноправност на албанскиот јазик.

ИК на ВМРО ДПМНЕ Груевски да почне разговори за состав на новата влада

ИК на ВМРО-ДПМНЕ: Груевски да почне разговори за состав на новата влада

на 1.2017 - Република - Македонија

Потребна е политичка стабилизација за продолжување на економскиот напредок, за што е неопходно составување влада која ќе...

Времеплов
x