20
И Хасанефендиќ на помош  Македонија има искуство Тунис сила и брзина

И Хасанефендиќ на помош – Македонија има искуство, Тунис сила и брзина

на 1.2017 - Екипа - Ракомет

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Б.Петрушева Тунис ги користи сите ресурси и секое искуство што може да им помогне во пресрет ан вечерашниот дуел со Македонија.

Лазаров Мора да ја искористиме секоја шанса што ќе ни се укаже

Лазаров: Мора да ја искористиме секоја шанса што ќе ни се укаже

на 1.2017 - Весник - Спорт

Македонските ракометари подготвени го дочекуваат дебито на Мундијалот во Мец против Тунис (17.45 часот). Селекторот Лино Червар синоќа ги избра 16-те ракометари кои ќе влезат во официјалниот протокол попладнево.

Лазаров Мора да ја искористиме секоја шанса што ќе ни се укаже

Лазаров: Мора да ја искористиме секоја шанса што ќе ни се укаже

на 1.2017 - Република - Ракомет

Македонските ракометари подготвени го дочекуваат дебито на Мундијалот во Мец против Тунис (17.45 часот). Селекторот Лино Червар синоќа ги избра 16-те ракометари кои ќе влезат во официјалниот протокол попладнево.

Талески Ова е трет обид да настапам на големо натпреварување возбудата е голема

Талески: Ова е трет обид да настапам на големо натпреварување, возбудата е голема

на 1.2017 - Весник - Спорт

Филип Талески е ракометарот од кого можеби многу се очекува во националниот состав, занејќи дека станува збор за за талентиран играч од светски рамки.

Талески Ова е трет обид да настапам на големо натпреварување возбудата е голема

Талески: Ова е трет обид да настапам на големо натпреварување, возбудата е голема

на 1.2017 - Република - Ракомет

Филип Талески е ракометарот од кого можеби многу се очекува во националниот состав, занејќи дека станува збор за за талентиран играч од светски рамки.

СП 2017  Сите за Македонија одиме на победа против должникот Тунис

СП 2017 – Сите за Македонија,одиме на победа против должникот Тунис!

на 1.2017 - Македонија Денес - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција.

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

на 1.2017 - Курир - Ракомет

Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот почнува во 17 часот и 45 и ќе се игра во Мец каде ќе се одржуваат сите натпревари од Б групата.

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

Македонија го почнува настапот на Светското првенство во Франција

на 1.2017 - Скопје Инфо - Спорт

Македонската ракометна репрезентација денеска со почеток од 17:45 го игра својот прв натпревар на мундијалот во Франција, противник е селекцијата на Тунис.

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

на 1.2017 - Весник - Спорт

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција.

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

Вечерва Македонија игра против Тунис во првиот настап на СП 2017

на 1.2017 - Република - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција.

Филип Талески Трета среќа да заиграм на едно големо натпреварување

Филип Талески: Трета среќа да заиграм на едно големо натпреварување

на 1.2017 - Екипа - Ракомет

ЕКИПА во Мец, Стеван Цаневски, Билјана Б.Петрушева Филип Талески е првата асоцијација кога станува збор за подмладување на сениорската репрезентација.

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

на 1.2017 - Канал 5 - Ракомет

Избраниците на селекторот Лино Червар за противник ќе го имаат Тунис. Дуелот почнува во 17 часот и 45 и ќе се игра во Мец каде ќе се одржуваат сите натпревари од Б групата.

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

на 1.2017 - +Инфо - Спорт

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција.

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

на 1.2017 - 24 вести - Спорт

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција.

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

на 1.2017 - A1on - Ракомет

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција.

Стоилов Ќе играме машки нема да разочараме

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

на 1.2017 - Курир - Ракомет

Петтиот настап на ракометните мундијали, македонската репрезентација го започнува денеска во (17.45 ч.) со дуелот против селекцијата на Тунис, стар должник од ланските олимписки квалификации.

Стоилов Ќе играме машки нема да разочараме

Стоилов: Ќе играме машки, нема да разочараме

на 1.2017 - Infomax - Спорт

Македонските ракометари вчера попладне го одработеа вториот тренинг во Мец, а прв во „Мец Арената“ во која од денес стартуваат натпреварите од Б групата на 25.

Лазаров Внимателно на секој натпревар осминафинале е главна цел

Лазаров: Внимателно на секој натпревар, осминафинале е главна цел

на 1.2017 - Курир - Ракомет

Капитенот Кирил Лазаров е внимателен пред средбата со Тунис, воопшто на овој мундијал не смееме да очекуваме премногу но јасно е дека оваа генерација на искусни и млади играчи може да дојде до добар резултат на Светското првенство.

Македонија е научена да победува на стартот од Мундијалите

Македонија е научена да победува на стартот од Мундијалите

на 1.2017 - Sportmedia - Ракомет

„Црвено-жолтите“ од 17:45 часот го играат првиот меч на Светското првенство во Франција. Во досегашните четири настапи, „црвено-жолтите“...

Франција 2017 Распоред за втор ден

Франција 2017: Распоред за втор ден

на 1.2017 - Сител - Ракомет

На 25.Светското првенство во ракомет денеска се играат пет натпревари, а својот прв дуел ќе го има и репрезентацијата на Македонија.

Ракомет Денес стартуваме против Тунис  распоредот на Македонија на СП во Франција

Ракомет: Денес стартуваме против Тунис – распоредот на Македонија на СП во Франција

на 1.2017 - Вистина - Без катеторија

Македонските ракометари во Мец денес ќе го играат првиот натпревар од Б групата на Светското првенство во Франција. Првиот меч кој може да биде и клучен за пласман во нокаут фазата, го играме денес,  12.

Червар на трибините ги остава Митревски Арнаудовски и Пешевски

Червар на трибините ги остава Митревски, Арнаудовски и Пешевски

на 1.2017 - Денар - Спорт

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство.

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

Македонија против Тунис во првиот настап на СП 2017

на 1.2017 - Лидер - Спорт

Македонската ракометна репрезентација денеска ќе го има својот прв настап на 25. Светското првенство што се одржува во Франција.

Македонија го наплаќа олимпискиот долг од Тунис

Македонија го наплаќа олимпискиот долг од Тунис

на 1.2017 - Утрински - Спорт

Мечот од групата Б во Мец почнува во 17:45 часот. За нашиот национален тим ова е петти мундијал по прогласената независност Ако Македонија има посебни мотиви против некој од ривалите во групата Б на 25.

Познат списокот за мечот со Тунис Червар ги изостави Митревски Пешевски и Арнаудовски

Познат списокот за мечот со Тунис, Червар ги изостави Митревски, Пешевски и Арнаудовски

на 1.2017 - Топки - Без катеторија

Ракометната репрезентација на Македонија денес од 17:45 во Мец го игра премиерниот натпревар на мундијалот во Франција, а за противник го имаме националниот тим на Тунис.

Лино Червар го предаде списокот Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

Лино Червар го предаде списокот: Познато е кои играчи нема да играат против Тунис

на 1.2017 - Актуелно24 - Ракомет

Македонскиот селектор Лино Червар ги откри имињата на 16-те играчи кои ќе му се спротивстават на Тунис, во првиот меч кој Македонија ќе го одигра на 25-то Светско првенство.

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис!

на 1.2017 - Весник - Спорт

Избраниците на тренерот Лино Червар, вечерва 17:45 часот ќе бидат максимално мотивирани во дуелот против Африканците, бидејќи...

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис

Сега му е мајката Македонија да му наплати на Тунис!

на 1.2017 - Вечер - Спорт

Избраниците на тренерот Лино Червар, вечерва 17:45 часот ќе бидат максимално мотивирани во дуелот против Африканците, бидејќи...

СП во ракомет Франција го згази Бразил во премиерата

СП во ракомет: Франција го згази Бразил во премиерата

на 1.2017 - Нова ТВ - Спорт

Фото: francehandball2017.com Франција го декласира Бразил со 31:16 во првиот меч на 25. Светско првенство во ракомет. Бранителот на титулата беше убедлив во единствените 60 минути на првиот мундијалски ден.

Червар реши  Без Митревски Пешевски и Андоновски против Тунис

Червар реши – Без Митревски, Пешевски и Андоновски против Тунис

на 1.2017 - 24 вести - Спорт

Трката по светскиот ракометен трон почна со дуелот меѓу домаќинот на Мундијалот Франција и Бразил, а македонската репрезентација првиот натпревар на турнирот го игра утре против стариот должник Тунис.

Времеплов
x