20
УЧК требала да држи прес а не да војува во Дива Населба

УЧК требала да држи прес, а не да војува во Дива Населба

на 2.2017 - Телма - Македонија

Ноќтта на први мај 2015, дваесетина вооружени борци на УЧК илегално ја преминале границата со Косово и Македонија. По, 5 километри пешачење ноќтта ја минале  с.

Командант Соколи Полицјаците не ги убивме ние туку нивни колеги од МВР

Командант Соколи: Полицјаците не ги убивме ние, туку нивни колеги од МВР

на 2.2017 - 24 вести - Македонија

Специјалците кои загинаа во Диво Насеље биле убиени од свои колеги – со ваков исказ првообвинетиот Сами Ушкини алијас Командант Соколи ги шокираше присутните во судницата во Врховниот суд.

Командант Соколи за Диво Насеље Да бев јас командант ќе имаше 200 мртви а не само 18

Командант Соколи за Диво Насеље: Да бев јас командант ќе имаше 200 мртви, а не само 18!

на 2.2017 - MK News - Македонија

Сами Укшини алијас командант Соколи не се чувствува виновен за терористичките напади во кумановската Дива Населба кога на 9 и 10 мај загинаа 18 лица, од кои 8 беа припадници на МВР, а 42- ца беа повредени, пренесува ВЕСТ.

Продолжи судењето за кумановските настани

Продолжи судењето за кумановските настани

на 2.2017 - МТВ 1 - Македонија

Спроведување на Рамковниот договор од Охрид. Ова, наводно била идејата на терористичката група која во мај 2015-тата во кумановската „Дива населба“ се судри со полицијата.

Диво Насеље Командант Соколи призна дека учествувал но не чувствува вина

Диво Насеље: Командант Соколи призна дека учествувал но не чувствува вина

на 2.2017 - За Се - Без катеторија

Ушкими, инаку познат како Командант Соколи, пред сите на рочиштето денеска изјави дека не требало да и се предаде на полцијата, и дека не чувствува вина, бидејќи не командувал со групата, а единственото оружје кое го имал бил Калашников, АК–47.

Сами Укшини ОБСЕ ни беше посредник за преговори со полицијата

Сами Укшини: ОБСЕ ни беше посредник за преговори со полицијата

на 2.2017 - Алфа - Македонија

Целта, зошто дошле во Македонија, рече била „да ги ослободат граѓаните и да го спроведат Рамковниот договор„. Целта, зошто дошле во Македонија, рече била „да ги ослободат граѓаните и да го спроведат Рамковниот договор„.

Командант Соколи Да бев јас командант ќе имаше 200 а не 18 мртви

Командант Соколи: Да бев јас командант ќе имаше 200, а не 18 мртви!

на 2.2017 - Весник - Македонија

Првообвинетиот за настаните во Диво Насеље, се брани дека тој не бил организатор на упадот во Македонија, а главните организатори биле убиени од полицијата.

Командант Соколи Да бев јас командант ќе имаше 200 а не 18 мртви

Командант Соколи: Да бев јас командант ќе имаше 200, а не 18 мртви!

на 2.2017 - Вечер - Македонија

Првообвинетиот за настаните во Диво Насеље, се брани дека тој не бил организатор на упадот во Македонија, а главните организатори биле убиени од полицијата.

КОМАНДАНТ СОКОЛИ СЕ ОСОКОЛИ Да бев јас главен немаше да бидат само 18 загинати туку 200

КОМАНДАНТ СОКОЛИ, СЕ ОСОКОЛИ: Да бев јас главен, немаше да бидат само 18 загинати, туку 200!

на 2.2017 - Infomax - Македонија

Да бев јас командант, на 9 мај 2015 година немаше да има 18, туку 200 убиени. Јас не сум толку наивен, рече денеска во Врховниот Суд Сами Укшими, познат како командант Соколи, кој е првообвинет во случајот познат како „Дива населба“.

Командант Соколи Бег Ризај и Мирсад Ндрецај се организатори на настаните од Диво насеље

Командант Соколи: Бег Ризај и Мирсад Ндрецај се организатори на настаните од Диво насеље

на 2.2017 - Макфакс - Без катеторија

Сами Укшини, познат како командант Соколи, во петокпред судот сведочеше за случајот „Диво Насеље“ при што потврди дека водачи на групата биле Бег Ризај и Мирсад Ндрецај, кои сакале да обезбедат спроведување на Охридскиот рамковен договор.

Шокантна изјава на командант Соколи Не се чувствувам виновен да бев јас командант во Диво Насеље ќе имаше 200 мртви а не 18

Шокантна изјава на командант Соколи: Не се чувствувам виновен, да бев јас командант во Диво Насеље ќе имаше 200 мртви а не 18!

на 2.2017 - Пулс 24 - Македонија

Сами Укшини алијас командант Соколи не се чувствува виновен за терористичките напади во кумановската Дива Населба кога на 9 и 10 мај загинаа 18 лица, од кои 8 беа припадници на МВР, а 42- ца беа повредени, пренесува ВЕСТ.

Командант Соколи Да бев јас главен во Куманово ќе имаше многу повеќе загинати

Командант Соколи: Да бев јас главен, во Куманово ќе имаше многу повеќе загинати

на 2.2017 - Дневник - Без катеторија

Да бев јас командант, на 9 мај 2015 година немаше да има 18, туку 200 убиени. Јас не сум толку наивен, рече денеска во Судот Сами Укшими, познат како командант Соколи, кој е првообвинет во случајот познат како „Дива населба“.

Командант Соколи Да бев јас командант ќе имаше 200 мртви

Командант Соколи: Да бев јас командант ќе имаше 200 мртви!

на 2.2017 - Сител - Македонија

Сами Укшини алијас командант Соколи не се чувствува виновен за терористичките напади во кумановската Дива Населба кога на 9 и 10 мај загинаа 18 лица, од кои 8 беа припадници на МВР, а 42- ца беа повредени, пренесува ВЕСТ.

Командант Соколи за Диво Насеље Да бев јас командант ќе имаше 200 мртви а не само 18

Командант Соколи за Диво Насеље: Да бев јас командант ќе имаше 200 мртви, а не само 18!

на 2.2017 - Курир - Македонија

Сами Укшини алијас командант Соколи не се чувствува виновен за терористичките напади во кумановската Дива Населба кога на 9 и 10 мај загинаа 18 лица, од кои 8 беа припадници на МВР, а 42- ца беа повредени, пренесува ВЕСТ.

Командант Соколи Да бев јас командант ќе имаше 200 мртви а не само 18

Командант Соколи: Да бев јас командант, ќе имаше 200 мртви, а не само 18

на 2.2017 - Вест - Хроника

Сами Укшини алијас командант Соколи не се чувствува виновен за терористичките напади во кумановската Дива Населба кога на 9 и 10 мај загинаа 18 лица, од кои 8 беа припадници на МВР, а 42- ца беа повредени.

Продолжи судењето за Диво Насеље за прв пат зборуваа обвинетите

Продолжи судењето за Диво Насеље- за прв пат зборуваа обвинетите

на 2.2017 - ТВ Нова - Македонија

Нашата мисија беше јавно да се јавиме пред медиумите и кажеме дека ќе се вратиме на местата каде што се демобилизираше ОНА...

КОМАНДАНТ СОКОЛИ СЕ ЗАКАНИ ВО СУДНИЦАТА Да бев јас главен во Куманово ќе имаше многу повеќе загинати

КОМАНДАНТ СОКОЛИ СЕ ЗАКАНИ ВО СУДНИЦАТА: Да бев јас главен, во Куманово ќе имаше многу повеќе загинати

на 2.2017 - Телеграф - Хроника

Да бев јас командант, на 9 мај 2015 година немаше да има 18, туку 200 убиени. Јас не сум толку наивен, рече денеска во Судот Сами Укшими, познат како командант Соколи, кој е првообвинет во случајот познат како „Дива населба“.

Судење за Диво Насеље Сами Укшини сведочеше дека му бил вршен притисок да дејствува за спроведување на Охридскиот договор

Судење за Диво Насеље: Сами Укшини сведочеше дека му бил вршен притисок да дејствува за спроведување на Охридскиот договор

на 2.2017 - Сител - Македонија

– Судскиот процес за случајот „Дива населба“ денеска продолжи со сведочење на обвинетите за тероризам. Сами Укшини, кој е еден од обвинетите во овој случај, изјави дека не се чувствува виновен, бидејќи не командувал со групата.

Судење за Диво Насеље Сами Укшини сведочеше дека му бил вршен притисок да дејствува за спроведување на Охридскиот договор

Судење за Диво Насеље: Сами Укшини сведочеше дека му бил вршен притисок да дејствува за спроведување на Охридскиот договор

на 2.2017 - Курир - Македонија

Сами Укшини, кој е еден од обвинетите во овој случај, изјави дека не се чувствува виновен, бидејќи не командувал со групата.

Командант Соколи Да бев јас главен во Диво Насеље ќе имаше 200 убиени

Командант Соколи: Да бев јас главен во Диво Насеље ќе имаше 200 убиени

на 2.2017 - Прес 24 - Хроника

Да бев јас командант, на 9 мај 2015 година немаше да има 18, туку 200 убиени. Јас не сум толку наивен, рече денеска во Врховниот Суд Сами Укшими, познат како командант Соколи, кој е првообвинет во случајот познат како „Дива населба“.

На судењето за Дива населба сведочеше командант Соколи

На судењето за „Дива населба“ сведочеше командант Соколи

на 2.2017 - Р.С. Европа - Без катеторија

Судскиот процес за случајот „Дива населба“ денеска продолжи со сведочење на обвинетите за тероризам. Сами Укшини, кој е еден од обвинетите во овој случај, изјави дека не се чувствува виновен, бидејќи не командувал со групата.

Командант Соколи за Диво Насеље Да бев јас командант ќе имаше 200 мртви а не само 18

Командант Соколи за Диво Насеље: Да бев јас командант ќе имаше 200 мртви, а не само 18!

на 2.2017 - Вистина - Без катеторија

Сами Укшини алијас командант Соколи не се чувствува виновен за терористичките напади во кумановската Дива Населба кога на 9 и 10 мај загинаа 18 лица, од кои 8 беа припадници на МВР, а 42- ца беа повредени, пренесува ВЕСТ.

Командант Соколи терористот од Куманово вели дека доколку тој бил главен

Командант Соколи, терористот од Куманово вели дека доколку тој бил главен…

на 2.2017 - Арена - Без катеторија

Да бев јас командант, на 9 мај 2015 година немаше да има 18, туку 200 убиени. Јас не сум толку наивен, рече денеска во Врховниот Суд Сами Укшими, познат како командант Соколи, кој е првообвинет во случајот познат како „Дива населба“.

Судење за Диво Насеље Сами Укшини сведочеше дека му бил вршен притисок да дејствува за спроведување на Охридскиот договор

Судење за Диво Насеље: Сами Укшини сведочеше дека му бил вршен притисок да дејствува за спроведување на Охридскиот договор

на 2.2017 - Вистина - Без катеторија

– Судскиот процес за случајот „Дива населба“ денеска продолжи со сведочење на обвинетите за тероризам. Сами Укшини, кој е еден од обвинетите во овој случај, изјави дека не се чувствува виновен, бидејќи не командувал со групата.

Припадник на групата од Диво Насеље  Не се чувствувам виновен бидејќи не командував со групата

Припадник на групата од „Диво Насеље“: Не се чувствувам виновен бидејќи не командував со групата

на 2.2017 - Весник - Македонија

Продолжи судскиот процес „Диво насеље“ за судирот на полицијата со вооружената група во Куманово во мај 2015. Според ТВ21, денеска обвинетиот Сами Укшини давал исказ во судницата и притоа изјавил дека не требало да се предаде на полицијата.

Терористите со нови изјави пред судијата

Терористите со нови изјави пред судијата

на 2.2017 - Арена - Без катеторија

На денешното судско рочиште беа сослушани обвинетите терористи од кумановско Диво Насеље, поточно еден од организаторите Сами Ушкини алијас.

Командант Соколи тврди УЧК требала да држи прес а не да војува во Дива Населба

Командант Соколи тврди: УЧК требала да држи прес, а не да војува во Дива Населба

на 2.2017 - Либертас - Македонија

Ноќтта на први мај 2015, дваесетина вооружени борци на УЧК илегално ја преминале границата со Косово и Македонија. По, 5 километри пешачење ноќтта ја минале с.

ДЕТАЛИ ЗА ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ДИВО НАСЕЉЕ Командант Соколи денес даваше изјава во суд и кажа кој им помагал

ДЕТАЛИ ЗА ТЕРОРИСТИЧКИОТ НАПАД ВО ДИВО НАСЕЉЕ: Командант Соколи денес даваше изјава во суд, и кажа кој им помагал!

на 2.2017 - Infomax - Македонија

На денешното судско рочиште беа сослушани обвинетите терористи од кумановско Диво Насеље, поточно еден од организаторите Сами Ушкини алијас.

Судење за Диво Насеље Командант Соколи не чувствува вина

Судење за Диво Насеље: Командант Соколи не чувствува вина

на 2.2017 - Прес 24 - Хроника

Судскиот процес за хоророт кој минатата година се случи во Дивата Населба во Куманово, продолжи денеска. На обвинителна клупа седна обвинетиот Сами Укшини кој изјави дека не се чувствува виновен.

Судење за Диво Насеље сведочат обвинетите за тероризам

Судење за Диво Насеље: сведочат обвинетите за тероризам

на 2.2017 - Пулс 24 - Македонија

Судскиот процес за случајот „Дива населба“ денеска продолжи со сведочење на обвинетите за тероризам. Сами Укшини, кој е еден од обвинетите во овој случај, изјави дека не се чувствува виновен, бидејќи не командувал со групата.

Времеплов
x