20
Фени индустри го прегази АВ Охрид

Фени индустри го прегази АВ Охрид

на 2.2017 - Весник - Спорт

Кошаркарите на Фени индустри се пласираа во полуфиналето во Купот на Македонија, откако во салата „Јасмин" во Кавадарци победа...

Фени индустри го прегази АВ Охрид

Фени индустри го прегази АВ Охрид

на 2.2017 - Вечер - Спорт

Кошаркарите на Фени индустри се пласираа во полуфиналето во Купот на Македонија, откако во салата „Јасмин" во Кавадарци победа...

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

на 2.2017 - Весник - Спорт

Фени Индустри на убедлив начин стигна до полуфиналето во Купот на Македонија, славејќи во втората четвртфинална пресметка против Охрид АВ со 112-69 (24-12,28-19,34-20,26-18).

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

на 2.2017 - Република - Кошарка

Фени Индустри на убедлив начин стигна до полуфиналето во Купот на Македонија, славејќи во втората четвртфинална пресметка против Охрид АВ со 112-69 (24-12,28-19,34-20,26-18).

Фени Индустри лесно до полуфиналето во  Лимак Купот на Македонија

Фени Индустри лесно до полуфиналето во „Лимак Купот на Македонија“

на 2.2017 - Курир - Кошарка

Домашните кошаркари од почетокот до крајот на мечот го диктираа темпото на играта и на крајот заслужено и очекувано стигнаа до убедлив триумф остварен со огромна предност од 43 коша.

КУП  Фени убедливо до полуфиналето

КУП: Фени убедливо до полуфиналето

на 2.2017 - Македонски Спорт - Кошарка

Кавадарчани очекувано и лесно го совладаа АВ Охрид со 112:69 и се пласираа во полуфиналето во Купот на Македонија Екипата...

Фени го згази Охрид за полуфинале во Купот на Македонија

Фени го згази Охрид за полуфинале во Купот на Македонија

на 2.2017 - Дерби - Кошарка

Фени Индустри е втората екипа која го обезбеди полуфиналниот тикет во Купот на Македонија. Клубот од Кавадарци во својот дом во салата „Јасмин“ лесно излезе со составот на АВ Охрид кого го победи со 112 – 69.

Малинков  Полуфиналето не е мала работа  но веруваме во пласман и во финале

Малинков: Полуфиналето не е мала работа, но веруваме во пласман и во финале

на 2.2017 - Екипа - Кошарка

Тренерот на Фени Индустри, Љупчо Малинков е задоволен од изданието на неговиот тим во четвртфиналната пресметка од Купот на Македонија и убедливата победа против Охрид.

Фени убедлив во празниот и ладен  Јасмин   ФОТОГАЛЕРИЈА

Фени убедлив во празниот и ладен „Јасмин“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

на 2.2017 - Sportmedia - Кошарка

Фени Индустри со убедливи 112:69 го совлада аутсајдерот АВ Охрид и обезбеди место во полуфиналето во Купот на Македонија.

Фени со висок лет преку Охрид до полуфинале во Купот

Фени со висок лет преку Охрид до полуфинале во Купот

на 2.2017 - Екипа - Кошарка

Фени Индустри на убедлив начин стигна до полуфиналето во Купот на Македонија, славејќи во втората четвртфинална пресметка против Охрид АВ со 112-69  (24-12,28-19,34-20,26-18).

Домаќинот продолжува понатаму

Домаќинот продолжува понатаму...

на 2.2017 - Sportmedia - Кошарка

Ко-домаќинот на завршниот турнир не остави ништо на случајноста, и со една рутинерска игра лесно ги „препива“ охриѓани (112:69) и повеќе од доволно за место во полуфиналето.

Фени Индустри лесно до полуфиналето во  Лимак Купот на Македонија

Фени Индустри лесно до полуфиналето во „Лимак Купот на Македонија“

на 2.2017 - A1on - Кошарка

Лесна и убедлива победа на Фени Индустри над АВ Охрид од 112:69 во вториот четвртфинален натпревар од „Лимак Купот на Македонија“ што се игра во Кавадарци.

Времеплов
x