20
Временска прогноза Еве што ќе ја зафати Македонија овој викенд

Временска прогноза: Еве што ќе ја зафати Македонија овој викенд

на 2.2017 - Бизнис вести - Економија

Утре (18.02.2017) времето во Македонија во претпладневните часови ќе биде умерено облачно со сончеви периоди кои ќе бидат долги во јужните и во југоисточните предели.

ОБЛАЧНО И СО ДОЖД Температурата утре до 14 степени

ОБЛАЧНО И СО ДОЖД: Температурата утре до 14 степени

на 2.2017 - Телеграф - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне по котлините и речните долини ќе има услови за појава на магла.

Времето утре  утринска температура под нула дневна до 14 степени

Времето утре - утринска температура под нула, дневна до 14 степени

на 2.2017 - Канал 5 - Македонија

Утринската температура ќе се движи од минус четири до три, а дневната од девет до 14 степени. Во Скопје претпладне ќе биде променливо облачно со сончеви периоди, а попладне со повремен локален дожд.

Временска прогноза

Временска прогноза

на 2.2017 - ТВ Нова - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне по котлините и речните долини ќе има услови за појава на магла.

Голема промена со времето викендов

Голема промена со времето викендов

на 2.2017 - Прес 24 - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне по котлините и речните долини ќе има услови за појава на магла.

Утре не очекува променливо облачно време

Утре не очекува променливо облачно време

на 2.2017 - A1on - Македонија

Времето утре во Македонија ќе биде променливо облачно. Претпладне по котлините и речните долини ќе има услови за појава на магла.

Метео За викендот променливо облачно со повремен дожд

Метео: За викендот променливо облачно со повремен дожд

на 2.2017 - МТВ 1 - Македонија

Во текот на викендот во Македонија се очекува променливо облачно време. Утре во попладневните часови ќе настапи зголемено наоблачување кое на места ќе донесе врнежи од дожд особено во западните и северозападните делови.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

на 2.2017 - Економски - Економија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

на 2.2017 - Весник - Економија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

на 2.2017 - Република - Економија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

на 2.2017 - Сител - Економија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

За викендот променливо облачно со повремен дожд

За викендот променливо облачно со повремен дожд

на 2.2017 - Сител - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Временските услови погодни за земјоделски активности

Временските услови погодни за земјоделски активности

на 2.2017 - Вечер - Економија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

на 2.2017 - Канал 5 - Македонија

- Сувото време ја дехидрира почвата во површинскиот слој со што постепено се овозможува влегување со механизација во нивите...

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

на 2.2017 - Курир - Македонија

– Сувото време ја дехидрира почвата во површинскиот слој со што постепено се овозможува влегување со механизација во нивите...

За викендот променливо облачно со повремен дожд

За викендот променливо облачно со повремен дожд

на 2.2017 - МТВ 1 - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Искористете го денот  утре и недела магла дожд и облаци

Искористете го денот – утре и недела магла, дожд и облаци

на 2.2017 - Весник - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Какво време нè очекува викендов

Какво време нè очекува викендов?

на 2.2017 - Курир - Македонија

Утре претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла, а в недела ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места во северозападните делови со повремен снег.

Искористете го денот  утре и недела магла дожд и облаци

Искористете го денот – утре и недела магла, дожд и облаци

на 2.2017 - Република - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

на 2.2017 - Прес 24 - Македонија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

За викендот променливо облачно со повремен дожд

За викендот променливо облачно со повремен дожд

на 2.2017 - Алфа - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

УХМР Подгответе се за нова тура снег

УХМР: Подгответе се за нова тура снег

на 2.2017 - Infomax - Без катеторија

Утре претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла. Во текот на денот времето ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, a на планините постепено ќе поминуваат во снег, особено попладне.

Какво време нè очекува викендов

Какво време нè очекува викендов?

на 2.2017 - Бркај работа - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Какво време нè очекува викендов

Какво време нè очекува викендов?

на 2.2017 - Вистина - Без катеторија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

УХМР Подгответе се за нова тура снег

УХМР: Подгответе се за нова тура снег

на 2.2017 - Прес 24 - Македонија

Утре претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла. Во текот на денот времето ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, a на планините постепено ќе поминуваат во снег, особено попладне.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

на 2.2017 - Денешен - Македонија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

УХМР Временските услови погодни за земјоделски активности

УХМР: Временските услови погодни за земјоделски активности

на 2.2017 - A1on - Македонија

Сувото време без врнежи од дожд изминатата седмица овозможи одлични услови за земјоделски работи на отворено, кроење на лозата и овошките, пред се на праската, како и подготовка на површините за градинарско производство.

За викендот променливо облачно со повремен дожд

За викендот променливо облачно со повремен дожд

на 2.2017 - Канал 5 - Македонија

Утре претпладне по котлините ќе има услови за појава на магла, а в недела ќе биде претежно облачно со повремени локални врнежи од дожд, на планините и на некои повисоки места во северозападните делови со повремен снег.

Толку од сонцето погледнете какво време не очекува викендов

Толку од сонцето, погледнете какво време не очекува викендов!

на 2.2017 - Пулс 24 - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Викенд временска прогноза Ќе кажеме збогум на сонцето

Викенд временска прогноза: Ќе кажеме збогум на сонцето

на 2.2017 - Прес 24 - Македонија

Во текот на викендот времето во Македонија ќе биде променливо облачно, во западните и северозападните делови ќе има врнежи од дожд, кои на планините во попладневните часови ќе поминуваат во снег.

Времеплов
x