20
Венгер Алексис замина во Барселона поради проблемите кои ги има

Венгер: Алексис замина во Барселона поради проблемите кои ги има

на 2.2017 - Точка - Фудбал

Арсен Венгер ова утро ја одржа прес-конференцијата во пресрет на ФА куп пресметката со нисколигашот Сатон, па како што можеше...

Венгер им одговори на критичарите И да заминам Арсенал ќе продолжи да губи

Венгер им одговори на критичарите: И да заминам Арсенал ќе продолжи да губи

на 2.2017 - 24 фудбал - Фудбал

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер одговори на се пожестоките критики од фановите, вели дека клубот сигурно нема да бележи...

Венгер Алексис замина во Барселона поради проблемите кои ги има

Венгер: Алексис замина во Барселона поради проблемите кои ги има

на 2.2017 - Дерби - Фудбал

Арсен Венгер ова утро ја одржа прес-конференцијата во пресрет на ФА куп пресметката со нисколигашот Сатон, па како што можеше...

Венгер И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч

Венгер: И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч

на 2.2017 - Денар - Спорт

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, во првото појавување пред англиските медиуми по дебаклот против Баерн во Лигата на шампионите, рекол дека најдоцна за два месеци ќе реши што ќе прави со својата кариера.

Венгер И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч

Венгер: И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч

на 2.2017 - Макфакс - Без катеторија

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, во првото појавување пред англиските медиуми по дебаклот против Баерн во Лигата на шампионите, рекола дека најдоцна за два месеци ќе реши што ќе прави со својата кариера.

Венгер Што и да се случи со Арсенал ке продолжам со менаџерската работа

Венгер: Што и да се случи со Арсенал ке продолжам со менаџерската работа

на 2.2017 - ТВ Нова - Спорт

Арсен Венгер изјави дека што и да се случи, не заминува во пензија.Венгер е  под силен притисок по поразот  од Баерн во Лигата на шампионите.

Е ениот Венгер е диносаурус изумрен вид

Е*ениот Венгер е диносаурус, изумрен вид

на 2.2017 - Весник - Спорт

Најверните фанови на Арсенал се сложни дека дојде вистинскиот момент за да стави крај на соработката со францускиот стручњак...

Е ениот Венгер е диносаурус изумрен вид

Е*ениот Венгер е диносаурус, изумрен вид

на 2.2017 - Вечер - Спорт

Најверните фанови на Арсенал се сложни дека дојде вистинскиот момент за да стави крај на соработката со францускиот стручњак...

Арсен Венгер со порака до навивачите на Арсенал

Арсен Венгер со порака до навивачите на Арсенал

на 2.2017 - Арена - Спорт

Протестите од навивачите против менаџерот на Арсенал значително се зголемија изминатава недела. На последниот прес, менаџерот...

Венгер Што и да се случи продолжувам со тренерската работа

Венгер: Што и да се случи, продолжувам со тренерската работа

на 2.2017 - Весник - Спорт

Катастрофалниот пораз од Баерн Минхен предизвика нова бура од критики на адреса на Арсен Венгер. Навивачите уште погласно...

Венгер Што и да се случи продолжувам со тренерската работа

Венгер: Што и да се случи, продолжувам со тренерската работа

на 2.2017 - Република - Фудбал

Катастрофалниот пораз од Баерн Минхен предизвика нова бура од критики на адреса на Арсен Венгер. Навивачите уште погласно...

Венгер Знам што ќе правам и каде ќе бидам наредната сезона

Венгер: Знам што ќе правам и каде ќе бидам наредната сезона

на 2.2017 - Дерби - Фудбал

Арсен Венгер се наоѓа под огромен притисок во последно време поради лошите резултати кои ги нанижа Арсенал, но последниот...

Венгер Што и да се случи не одам во пензија

Венгер: Што и да се случи, не одам во пензија

на 2.2017 - Екипа - Фудбал

Катастрофалниот пораз од Баерн Минхен предизвика нова бура од критики на адреса на Арсен Венгер. Навивачите уште погласно...

Почеток на крајот на ерата на Венгер во Арсенал

Почеток на крајот на ерата на Венгер во Арсенал

на 2.2017 - Вест - Спорт

На Арсенал му се заканува седмата едноподруго елиминација во осминафиналето на Лигата на шампионите откако беше посрамотен од Баерн на "Алијанц арена" (5:1) и многумина сметаат дека ова е почеток на крајот на ерата на Арсен Венгер на "Емирати".

Венгер И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч

Венгер: И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч

на 2.2017 - Точка - Фудбал

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, во првото појавување пред англиските медиуми по дебаклот против Баерн во Лигата на шампионите, рекола дека најдоцна за два месеци ќе реши што ќе прави со својата кариера.

Венгер И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч

Венгер: И да заминам Арсенал нема да победува на секој меч

на 2.2017 - Кајгана - Фудбал

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, во првото појавување пред англиските медиуми по дебаклот против Баерн во Лигата на шампионите, изјави дека во март или април ќе реши што ќе прави со својата кариера.

Арсенал се распадна на Алијанц арена

Арсенал се распадна на „Алијанц арена“

на 2.2017 - Утрински - Спорт

Баварците го декласираа составот на Арсен Венгер со 5:1 и, како и ПСЖ, уште од сега може да се прогласат за четвртфиналисти во елитното натпреварување.

Венгер Не ми се верува што ни се случи во Минхен

Венгер: Не ми се верува што ни се случи во Минхен

на 2.2017 - Дневник - Спорт

Менаџерот на Арсенал, Арсен Венгер, не можеше да поверува што му се случи на неговиот тим на гостувањето кај Баерн во Лигата на шампионите, во првиот меч од осмина-финалето на оваа двојка.

Венгер останува во Арсенал до крајот на сезоната

Венгер останува во Арсенал до крајот на сезоната

на 2.2017 - Актуелно24 - Спорт

Управата на Арсенал и менаџерот Арсен Венгер по завршувањето на сезоната заеднички ќе ја донесат одлуката за иднината на францускиот тренер во овој клуб, пренесува британскиот сервис BBC.

ЛШ БАЕРН ГО ТОРПЕДИРАШЕ АРСЕНАЛ

ЛШ: БАЕРН ГО ТОРПЕДИРАШЕ АРСЕНАЛ

на 2.2017 - Телма - Фудбал

Фудбалерите на Реал Мадрид и на Баерн Минхен се доближија до четврфинале после убедливите  партии  на вчерашните средби.Актуелниот шампион Реал Мадрид  го победи Наполи со 3-1.

Венгер до крајот на сезоната сигурно останува во Арсенал

Венгер до крајот на сезоната сигурно останува во Арсенал

на 2.2017 - Алфа - Спорт

Управата на Аrсенал и менаџерот Арсен Венгер заеднички ова лето ќе одлучат дали Французинот ќе остане на кормилото на тимот.

Не сум видел полош тим од Арсенал Венгер веќе никој не го сфаќа сериозно

Не сум видел полош тим од Арсенал, Венгер веќе никој не го сфаќа сериозно

на 2.2017 - 24 фудбал - Фудбал

Легендарниот германски голман, Оливер Кан е полн со критики за Арсенал, особено за неговиот сонародник Месут Озил и смета дека фудбалерите веќе не го слушаат Венгер.

Арсенал е првиот англиски тим со примени 200 гола во ЛШ

Арсенал е првиот англиски тим со примени 200 гола во ЛШ

на 2.2017 - Курир - Фудбал

Со овој пораз „топчиите“ остварија и нов негативен рекорд. Тие се првиот англиски тим кој успеал да прими 200 гола во елитното европско клупско натпреварување.

Венгер останува во Арсенал до крајот на сезоната

Венгер останува во Арсенал до крајот на сезоната

на 2.2017 - Макфакс - Без катеторија

Управата на Арсенал и менаџерот Арсен Венгер по завршувањето на сезоната заеднички ќе ја донесета одлкутата за иднината на францускиот тренер во овој клуб, пренесува британскиот сервис BBC.

Арсенал е првиот англиски тим со примени 200 гола во ЛШ

Арсенал е првиот англиски тим со примени 200 гола во ЛШ

на 2.2017 - Весник - Спорт

Арсенал дојде на „Алијанц арена“ и си помина идентично како и во ноември 2015 година. Прими пет гола и загуби со 5-1, оставајќи си само теоретски шанси за реваншот во Л0ндон, дека евентуално би можел да го елиминира Баерн Минхен.

Венгер го напушта Арсенал

Венгер го напушта Арсенал?

на 2.2017 - Денар - Спорт

Управата на Арсенал и менаџерот Арсен Венгер по завршувањето на сезоната заеднички ќе ја донесат одлуката за иднината на францускиот тренер во овој клуб, пренесува британскиот сервис BBC.

Арсенал е првиот англиски тим со примени 200 гола во ЛШ

Арсенал е првиот англиски тим со примени 200 гола во ЛШ

на 2.2017 - Република - Фудбал

Арсенал дојде на „Алијанц арена“ и си помина идентично како и во ноември 2015 година. Прими пет гола и загуби со 5-1, оставајќи си само теоретски шанси за реваншот во Л0ндон, дека евентуално би можел да го елиминира Баерн Минхен.

Венгер во аут  Доста им е од Французинот

Венгер во „аут“: Доста им е од Французинот

на 2.2017 - Sportmedia - Фудбал

По убедливиот пораз од Баерн Минхен (5:1) во првите натпревари од осминафиналето во Лигата на шампионите, фановите на Арсенал испратија порака до Арсен Венгер.

Венгер останува во Арсенал до крајот на сезоната

Венгер останува во Арсенал до крајот на сезоната

на 2.2017 - Точка - Фудбал

Управата на Арсенал и менаџерот Арсен Венгер по завршувањето на сезоната заеднички ќе ја донесета одлкутата за иднината на францускиот тренер во овој клуб, пренесува британскиот сервис BBC.

Арсенал го очекува вистински ремонт по крајот на сезоната заминуваат Венгер Озил Санчез

Арсенал го очекува вистински ремонт по крајот на сезоната, заминуваат Венгер, Озил, Санчез?

на 2.2017 - 24 фудбал - Фудбал

По синоќешниот дебакл на Алијанц Арената, Арсен Венгер ништо не го спасува, навивачите се бесни, критичарите и медиумите создаваат уште поголем притисок, се е подготвено за заминување на францускиот стратег во летниот преоден рок.

Времеплов
x