20
КУП  Соколите лесно го решија Вардар

КУП: „Соколите“ лесно го решија Вардар

на 2.2017 - Македонски Спорт - Кошарка

Карпош Соколи очекувано е првиот полуфиналист во Купот на Македонија, откако го совлада Вардар со 92:84. Најефикасен кошаркар...

Карпош Соколи прв полуфиналист во кошаркарскиот куп

Карпош Соколи прв полуфиналист во кошаркарскиот куп

на 2.2017 - Утрински - Спорт

Екипата на Карпош Соколи попладнево во првиот меч на завршниот турнир од „Лимак Купот “ во Кавадарци потешко од очекувањата го совлада младиот и борбен состав на Вардар со 92:84.

Кочов Секогаш иста песна почнуваме да играме откако веќе губиме со 15 разлика

Кочов: Секогаш иста песна, почнуваме да играме откако веќе губиме со 15 разлика

на 2.2017 - Весник - Спорт

Стратегот на Вардар, Ѓорѓи Кочов, го посочи поголемото искуство на противникот како клучен фактор за поразот на својот тим од Карпош соколи.

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

на 2.2017 - Канал 5 - Кошарка

По сигурното водство во првите три четвртини во кои кошаркарите на Карпош Соколи ја одржуваат предноста од 12 до 20 поени, опуштањето во последната делница можеше да им донесе многу проблеми во финишот.

Кочов Секогаш иста песна почнуваме да играме откако веќе губиме со 15 разлика

Кочов: Секогаш иста песна, почнуваме да играме откако веќе губиме со 15 разлика

на 2.2017 - Република - Кошарка

Стратегот на Вардар, Ѓорѓи Кочов, го посочи поголемото искуство на противникот како клучен фактор за поразот на својот тим од Карпош соколи.

Карпош соколи се пласираше во 1 2 финалето во Купот на Македонија

Карпош соколи се пласираше во 1/2 финалето во Купот на Македонија

на 2.2017 - Весник - Спорт

Кошаркарите на Карпош соколи очекувано се првите полуфиналисти во Купот на Македонија, откако во 1/4 што се играше во салата...

Карпош соколи се пласираше во 1 2 финалето во Купот на Македонија

Карпош соколи се пласираше во 1/2 финалето во Купот на Македонија

на 2.2017 - Вечер - Спорт

Кошаркарите на Карпош соколи очекувано се првите полуфиналисти во Купот на Македонија, откако во 1/4 што се играше во салата...

Пери Среќа за нас успеавме да се вратиме и да победиме

Пери: Среќа за нас, успеавме да се вратиме и да победиме

на 2.2017 - Sportmedia - Кошарка

Карпош Соколи е првиот полуфиналист во Купот на Македонија, откако го совлада Вардар со 92-84. Карпош Соколи обезбеди пласман во полуфиналето во Купот на Македонија, откако го совлада Вардар со 92:84.

Карпош Соколи се помачи но стигна до полуфиналето на Купот на Македонија

Карпош Соколи се помачи, но стигна до полуфиналето на Купот на Македонија

на 2.2017 - Весник - Спорт

Кошаркарите на Карпош Соколи очекувано се првите полуфиналисти во Купот на Македонија откако во првиот четвртфинален натпревар во Кавадарци славеа против Вардар со 92-84 (30-13,23-24,20-22,19-25).

Карпош Соколи се помачи но стигна до полуфиналето на Купот на Македонија

Карпош Соколи се помачи, но стигна до полуфиналето на Купот на Македонија

на 2.2017 - Република - Кошарка

Кошаркарите на Карпош Соколи очекувано се првите полуфиналисти во Купот на Македонија откако во првиот четвртфинален натпревар во Кавадарци славеа против Вардар со 92-84 (30-13,23-24,20-22,19-25).

Николиќ по победата Тимот ми го составуваа лекарите

Николиќ по победата: Тимот ми го составуваа лекарите…

на 2.2017 - Екипа - Кошарка

Стратегот на Карпош соколи, Драган Николиќ, истакна дека се соочувал со проблеми при изборот на тимот за денешниот натпревар...

 Соколите се намачија со жилавиот Вардар за пласман во полуфиналето на Купот

„Соколите“ се намачија со жилавиот Вардар за пласман во полуфиналето на Купот

на 2.2017 - Дерби - Кошарка

Кошаркарите на Карпош Соколи се првите полуфиналисти на заавршниот турнир во Купот на Македонија кој денеска стартуваше во Кавадарци, иако мора да се напомене дека тоа го направија доста потешко од очекувањата.

Кочов Штета што почнуваме да играме кога ривалот ќе поведе со 15 поени

Кочов: Штета што почнуваме да играме кога ривалот ќе поведе со 15 поени

на 2.2017 - Екипа - Кошарка

Стратегот на Вардар, Ѓорѓи Кочов, го посочи поголемото искуство на противникот како клучен фактор за поразот на својот тим од Карпош соколи.

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

на 2.2017 - Идивиди - Кошарка

Екипата на Карпош Соколи попладнево во првиот меч на завршниот турнир од „Лимак Купот “ во Кавадарци потешко од очекувањата го совлада младиот и борбен состав на Вардар со 92:84.

 Соколите се првиот полуфиналист во Купот на Македонија

„Соколите“ се првиот полуфиналист во Купот на Македонија

на 2.2017 - Екипа - Кошарка

Кошаркарите на Карпош Соколи очекувано се првите полуфиналисти во Купот на Македонија откако во првиот четвртфинален натпревар во Кавадарци славеа против Вардар со 92-84 (30-13,23-24,20-22,19-25).

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

Карпош Соколи прв полуфиналист во националниот кошаркарски куп

на 2.2017 - A1on - Кошарка

Екипата на Карпош Соколи попладнево во првиот меч на завршниот турнир од „Лимак Купот “ во Кавадарци потешко од очекувањата го совлада младиот и борбен состав на Вардар со 92:84.

 Соколите го прелетаа Вардар

„Соколите“ го прелетаа Вардар

на 2.2017 - Sportmedia - Кошарка

Фаворитот и покрај неуверливата завршница со 92:84 го победи Вардар во првиот четврт-финален меч од кошаркарскиот Куп на Македонија Кошаркарите на Карпош Соколи се првите патници во полуфиналето на Купот на Македонија.

Црвена звезда е голем залак за Kарпош Соколи

Црвена звезда е голем залак за Kарпош Соколи

на 2.2017 - Дневник - Спорт

Актуелниот шампион и лидер во регионалната кошаркарска АБА-лига, Црвена звезда е голем залак за дебитантот во ова натпреварување Kарпош Соколи, кого во воведниот меч од 23.

Времеплов
x