20
Ајзер Томас сруши стар рекорд во Бостон

Ајзер Томас сруши стар рекорд во Бостон

на 2.2017 - Тип - Кошарка

Ѕвездата на Бостон Ајзер Томас во синоќешниот пораз на Чикаго Булс запиша 29 поени, и уште еднаш ќе беше херој за “Келтите”, ако не беа грешките на судиите.

НБА  Резултати и Топ 5 потези на вечерта

НБА: Резултати и Топ 5 потези на вечерта

на 2.2017 - Тип - Кошарка

Индијана – Вашингтон 98:111 Чикаго – Бостон 104:103 Лидери во поединечните дивизии Источна конференција Атлантска дивизија:...

Џими Батлер го реши Бостон во последната секунда

Џими Батлер го реши Бостон во последната секунда

на 2.2017 - Република - Кошарка

Чикаго дојде до победа против Бостон со поени на Џими Батлер во последната секунда, додека Вашингтон славеше против Индијана во синоќешните два натпревари од НБА лигата.

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

на 2.2017 - Макфакс - Без катеторија

CHICAGO, IL - FEBRUARY 16: The opening tip off begins between Amir Johnson #90 of the Boston Celtics and Robin Lopez #8 of the Chicago Bulls during the game on February 16, 2017 at the United Center in Chicago, Illinois.

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

на 2.2017 - Актуелно24 - Кошарка

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во...

Мирната рака на Батлер му донесе трилер победа на Чикаго во последната секунда

Мирната рака на Батлер му донесе трилер победа на Чикаго во последната секунда

на 2.2017 - Дерби - Кошарка

Чикаго дојде до драматична победа против екипата на Бостон во исклучително израмнетиот дуел кој се одигра во „Јунајтед центарот“,...

Чикаго победи во последната секунда со кошот на Батлер

Чикаго победи во последната секунда со кошот на Батлер

на 2.2017 - Денар - Спорт

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во...

Батлер од слободни фрлања му донесе победа на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе победа на Чикаго во Бостон

на 2.2017 - Сител - Кошарка

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда.

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

на 2.2017 - Сител - Кошарка

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда.

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

на 2.2017 - Курир - Кошарка

На теренот на ривалот се радуваше и Вашингтон кој убедливо со 111:98 ја совлада Индијана. Пласман Западна конференција: Голден...

Батлер му донесе победа на Чикаго

Батлер му донесе победа на Чикаго

на 2.2017 - 24 вести - Спорт

Чикаго се радуваше против Бостон, со 104:103 по драмата во „Јунајтед центар“. Гостите водеа со еден разлика на секунди до...

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

на 2.2017 - +Инфо - Спорт

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда.

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

на 2.2017 - A1on - Кошарка

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда.

Чикаго Булс стигна тешко до успех дома против Бостон

Чикаго Булс стигна тешко до успех дома против Бостон

на 2.2017 - Локално - Спорт

Чикаго Булс победи против Бостон Селтикс  со 104: 103 на домашен терен. На паузата гостите имаа предност од шест поени, но...

Батлер донесе победа за Чикаго

Батлер донесе победа за Чикаго

на 2.2017 - Sportmedia - Кошарка

Со двете погодени слободни фрлања на Батлер, на помалку од една секунда до крајот кошаркарите на Чикаго го победија Бостон со 104:103 Само два натпревари од НБА лигата се одиграа утринава.

Батлер во последната секунда му пресуди на Бостон  Вашингтон сигурен против Индијана

Батлер во последната секунда му пресуди на Бостон, Вашингтон сигурен против Индијана

на 2.2017 - Екипа - Кошарка

Чикаго дојде до победа против Бостон со поени на Џими Батлер во последната секунда, додека Вашингтон славеше против Индијана во синоќешните два натпревари од НБА лигата.

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

на 2.2017 - Точка - Кошарка

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во...

Резутати од НБА

Резутати од НБА

на 2.2017 - Локално - Спорт

Еве ѓи резултатите од натпреварите, одиграни ноќеска во НБА: Индијана – Вашингтон 98: 111 (27:34, 25:28, 25:28, 21:21) Чикаго...

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

Батлер во последната секунда го сруши Бостон

на 2.2017 - Кајгана - Кошарка

Кошаркарите на Чикаго и Вашингтон забележаа победи во НБА лигата, во пресрет на Ол-стар викендот во Њу Орлеанс. Чикаго, во...

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

на 2.2017 - Лидер - Спорт

Во пресрет на „Ол стар“ викендот ноќеска во НБА лигата се одиграа само два натпревара, а на еден од нив победникот беше решен со слободни фрлања во последната секунда.

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

Батлер од слободни фрлања му донесе радост на Чикаго во Бостон

на 2.2017 - Нетпрес - Спорт

На теренот на ривалот се радуваше и Вашингтон кој убедливо со 111:98 ја совлада Индијана. Пласман Западна конференција: Голден...

Времеплов
x