20
Куп Полуфинале за К Соколи и Фени И

Куп: Полуфинале за К.Соколи и Фени И.

на 2.2017 - Сител - Кошарка

Во кавадарци се игра завршницата  на националниот кошаркарски Лимак куп.  Пласман во полуфиналето досега обезбедија екипите на Карпош Соколи и домаќинот Фени Индустри.

Фени индустри го прегази АВ Охрид

Фени индустри го прегази АВ Охрид

на 2.2017 - Весник - Спорт

Кошаркарите на Фени индустри се пласираа во полуфиналето во Купот на Македонија, откако во салата „Јасмин" во Кавадарци победа...

Фени индустри го прегази АВ Охрид

Фени индустри го прегази АВ Охрид

на 2.2017 - Вечер - Спорт

Кошаркарите на Фени индустри се пласираа во полуфиналето во Купот на Македонија, откако во салата „Јасмин" во Кавадарци победа...

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

на 2.2017 - Весник - Спорт

Фени Индустри на убедлив начин стигна до полуфиналето во Купот на Македонија, славејќи во втората четвртфинална пресметка против Охрид АВ со 112-69 (24-12,28-19,34-20,26-18).

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

Фени индустри е вториот полуфиналист во кошаркарскиот Куп на Македонија

на 2.2017 - Република - Кошарка

Фени Индустри на убедлив начин стигна до полуфиналето во Купот на Македонија, славејќи во втората четвртфинална пресметка против Охрид АВ со 112-69 (24-12,28-19,34-20,26-18).

Фени Индустри лесно до полуфиналето во Лимак Купот на Македонија

Фени Индустри лесно до полуфиналето во „Лимак Купот на Македонија“

на 2.2017 - Курир - Кошарка

Домашните кошаркари од почетокот до крајот на мечот го диктираа темпото на играта и на крајот заслужено и очекувано стигнаа до убедлив триумф остварен со огромна предност од 43 коша.

КУП Фени убедливо до полуфиналето

КУП: Фени убедливо до полуфиналето

на 2.2017 - Македонски Спорт - Кошарка

Кавадарчани очекувано и лесно го совладаа АВ Охрид со 112:69 и се пласираа во полуфиналето во Купот на Македонија Екипата...

Фени го згази Охрид за полуфинале во Купот на Македонија

Фени го згази Охрид за полуфинале во Купот на Македонија

на 2.2017 - Дерби - Кошарка

Фени Индустри е втората екипа која го обезбеди полуфиналниот тикет во Купот на Македонија. Клубот од Кавадарци во својот дом во салата „Јасмин“ лесно излезе со составот на АВ Охрид кого го победи со 112 – 69.

Малинков Полуфиналето не е мала работа но веруваме во пласман и во финале

Малинков: Полуфиналето не е мала работа, но веруваме во пласман и во финале

на 2.2017 - Екипа - Кошарка

Тренерот на Фени Индустри, Љупчо Малинков е задоволен од изданието на неговиот тим во четвртфиналната пресметка од Купот на Македонија и убедливата победа против Охрид.

Фени убедлив во празниот и ладен Јасмин  ФОТОГАЛЕРИЈА

Фени убедлив во празниот и ладен „Јасмин“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

на 2.2017 - Sportmedia - Кошарка

Фени Индустри со убедливи 112:69 го совлада аутсајдерот АВ Охрид и обезбеди место во полуфиналето во Купот на Македонија.

Фени со висок лет преку Охрид до полуфинале во Купот

Фени со висок лет преку Охрид до полуфинале во Купот

на 2.2017 - Екипа - Кошарка

Фени Индустри на убедлив начин стигна до полуфиналето во Купот на Македонија, славејќи во втората четвртфинална пресметка против Охрид АВ со 112-69  (24-12,28-19,34-20,26-18).

Домаќинот продолжува понатаму

Домаќинот продолжува понатаму...

на 2.2017 - Sportmedia - Кошарка

Ко-домаќинот на завршниот турнир не остави ништо на случајноста, и со една рутинерска игра лесно ги „препива“ охриѓани (112:69) и повеќе од доволно за место во полуфиналето.

Фени Индустри лесно до полуфиналето во Лимак Купот на Македонија

Фени Индустри лесно до полуфиналето во „Лимак Купот на Македонија“

на 2.2017 - A1on - Кошарка

Лесна и убедлива победа на Фени Индустри над АВ Охрид од 112:69 во вториот четвртфинален натпревар од „Лимак Купот на Македонија“ што се игра во Кавадарци.

Карпош Соколи први полуфиналисти на Лимак купот

Карпош Соколи први полуфиналисти на Лимак купот

на 2.2017 - Курир - Кошарка

Најефикасен во таборот на Соколите беше Бојан Трајковски со 20 уфрлени поени. Во 15:30ч. се среќаваат Фени Индустри и Охрид.

Карпош Соколи први полуфиналисти на Лимак купот

Карпош Соколи први полуфиналисти на Лимак купот

на 2.2017 - Infomax - Спорт

Кошаркарите на Карпош Соколи се првите 1/2 финалисти во Лимак Купот, откако во првиот натпревар од фајнал 8 турнирот кој се игра во Кавадарци го совладаа Вардар со 92:84.

Многу кандидати а само едена титула МЗТ го брани куп трофејот

Многу кандидати, а само едена титула, МЗТ го брани куп-трофејот

на 2.2017 - Весник - Спорт

Денеска со почеток од 13 часот во салата „Јасмин“ во Кавадарци ќе започнат четврфиналните натпревари од Македонскиот Куп во кошарка кој оваа година е под покровителство на Лимак.

Многу кандидати а само едена титула МЗТ го брани куп трофејот

Многу кандидати, а само едена титула, МЗТ го брани куп-трофејот

на 2.2017 - Република - Кошарка

Денеска со почеток од 13 часот во салата „Јасмин“ во Кавадарци ќе започнат четврфиналните натпревари од Македонскиот Куп во кошарка кој оваа година е под покровителство на Лимак.

ВРЕМЕ Е ЗА КУП ПРЕСМЕТКАТА Осум екипи го бркаат пехарот во Кавадарци

ВРЕМЕ Е ЗА КУП-ПРЕСМЕТКАТА: Осум екипи го бркаат пехарот во Кавадарци

на 2.2017 - Телеграф - Кошарка

Од денеска до недела во Кавадарци ќе се одржи завршницата на Купот на Македонија во кошарка. Осум екипи денеска ќе се борат за пласман во полуфиналето, а програмата стартува од 13 часот и ќе трае до доцна вечерва.

Трката по трофејот почнува нема топ фаворит во Јасмин

Трката по трофејот почнува, нема топ-фаворит во „Јасмин"!

на 2.2017 - Sportmedia - Кошарка

Салата „Јасмин" во Кавадарци е местото каде во наредните три дена ќе се собере македонскиот кошаркарски крем, осумте најдобри машки и четирите женски тимови ќе разигруваат за трофеите, а на крај ќе се радува само еден.

Kумановци и најтрофејниот ќе водат најтешка битка

Kумановци и најтрофејниот ќе водат најтешка битка

на 2.2017 - Дневник - Без катеторија

Најголемо внимание од четвртфиналните мечеви во Kупот на Македонија во кошарка што се играат денеска, ќе предизвика средбата Kуманово – Работнички (18 ч), поради изедначеноста на екипите и поради традиционалното ривалство.

МЗТ Скопје го брани куп трофејот од ривалите

МЗТ Скопје го брани куп-трофејот од ривалите

на 2.2017 - Екипа - Кошарка

Со натпреварот меѓу Вардар и Карпош соколи со почеток во 13 часот и официјално ќе биде означен стартот на фајналејт турнирот од Купот на Македонија.

Стартува завршницата на кошаркарскиот Куп на Македонија

Стартува завршницата на кошаркарскиот Куп на Македонија

на 2.2017 - Сител - Кошарка

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на Лимак Куп 2017

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на „Лимак Куп 2017“

на 2.2017 - +Инфо - Спорт

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на Лимак Куп 2017

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на „Лимак Куп 2017“

на 2.2017 - Курир - Кошарка

Денешната програма ќе ја отворат кошаркарите со полуфиналните дуели. Двојките се: Бадел – Кожувчанка (почеток 13 часот) и Вардар – Пелистер (15:30 часот).

Кошаркарски Куп во Кавадарци  осум екипи играат за трофејот

Кошаркарски Куп во Кавадарци , осум екипи играат за трофејот

на 2.2017 - ТВ Нова - Кошарка

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на Лимак Куп 2017

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на „Лимак Куп 2017“

на 2.2017 - Вистина - Без катеторија

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на Лимак Куп 2017

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на „Лимак Куп 2017“

на 2.2017 - A1on - Кошарка

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на Лимак Куп 2017

Во Кавадарци богата кошаркарска програма на „Лимак Куп 2017“

на 2.2017 - Лидер - Спорт

Осум екипи во машка и четири во женска ќе учествуваат на завршниот турнир од кошаркарскиот национален куп – „Лимак Куп на Македонија 2017“.

Kумановци и најтрофејниот ќе водат најтешка битка

Kумановци и најтрофејниот ќе водат најтешка битка

на 2.2017 - Дневник - Спорт

Најголемо внимание од четвртфиналните мечеви во Kупот на Македонија во кошарка што се играат денеска, ќе предизвика средбата Kуманово – Работнички (18 ч), поради изедначеноста на екипите и поради традиционалното ривалство.

Симоновски МЗТ не бега од фаворитската улога но нема да ни биде лесно

Симоновски: МЗТ не бега од фаворитската улога, но нема да ни биде лесно

на 2.2017 - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје влегува како фаворит во претстојниот завршен турнир од Купот на Македонија. „Металците“ се актуелни бранители...

Времеплов
x