20
Тренерот на Нант Потписот на Лазаров е голема работа сега сме веќе друга димензија

Тренерот на Нант: Потписот на Лазаров е голема работа, сега сме веќе друга димензија

на 2.2017 - Курир - Ракомет

Тренерот на новата екипа на нашиот репрезентативен капитен, Тјери Анти не ја криеше радоста по потписот на Лазаров, пишува гол.

Нант е голем предизвик за мене

Нант е голем предизвик за мене

на 2.2017 - Весник - Спорт

Откако стана јасно дека ќе си замине од Барселона на крајот на сезонава, до најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров стигнаа бројни понуди.

Нант е голем предизвик за мене

Нант е голем предизвик за мене

на 2.2017 - Вечер - Спорт

Откако стана јасно дека ќе си замине од Барселона на крајот на сезонава, до најдобриот македонски ракометар Кире Лазаров стигнаа бројни понуди.

Кире Лазаров и официјално потпиша за Нант

Кире Лазаров и официјално потпиша за Нант

на 2.2017 - Весник - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант...

Кире Лазаров и официјално потпиша за Нант

Кире Лазаров и официјално потпиша за Нант

на 2.2017 - Вечер - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант...

Лазаров се огласи по потписот за Нант Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

Лазаров се огласи по потписот за Нант: Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

на 2.2017 - Курир - Ракомет

-Доаѓам во амбициозен клуб, кој од година во година напредува. Имам можност да играм во еден од најдобрите шампионати во светот и да играм во Лигата на шампионите.

ОФИЦИЈАЛНО Кире Лазаров две години во Нант

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров две години во Нант

на 2.2017 - Македонски Спорт - Ракомет

Капитенот на македонската репрезентација, Кире Лазаров по потпиша двегодишен договор со францускиот тим. Кирил Лазаров и официјално потпиша двегодишен договор со францускиот прволигаш, Нант.

Капитенот Лазаров од Барселона во Нант

Капитенот Лазаров од Барселона во Нант

на 2.2017 - Сител - Ракомет

Францускиот прволигаш Нант го ангажира капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во желба да дојде до титулата во Франција.

КАПИТЕНОТ ВО НОВ КЛУБ Лазаров потпиша за Нант

КАПИТЕНОТ ВО НОВ КЛУБ: Лазаров потпиша за Нант

на 2.2017 - Телеграф - Ракомет

Екипата на Нант го доби најголемото засилување за следната сезона во Кире Лазаров, кој на крајот од овој шампионат ќе ја напушти Барселона.

Лазаров следните две сезона ќе настапува за Нант

Лазаров следните две сезона ќе настапува за Нант

на 2.2017 - Канал 5 - Ракомет

Најдобриот десен бек во светот потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите и на истек од договорот со Барселона се реши за нов предизвик.

Официјално Кире Лазаров ќе ја напушти Барса следните две сезони ќе игра за Нант

Официјално: Кире Лазаров ќе ја напушти Барса, следните две сезони ќе игра за Нант

на 2.2017 - Весник - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант, објави Гол.

Официјално Кире Лазаров ќе ја напушти Барса следните две сезони ќе игра за Нант

Официјално: Кире Лазаров ќе ја напушти Барса, следните две сезони ќе игра за Нант

на 2.2017 - Република - Ракомет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант, објави Гол.

Лазаров се огласи по потписот за Нант Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

Лазаров се огласи по потписот за Нант: Дојдов во амбициозен клуб кој постојано напредува

на 2.2017 - Вистина - Без катеторија

Првите импресии за потписот Кирил Лазаров ги искажа за официјалната веб страница на Нант, каде искажа задоволство од изборот на новиот клуб.

Нашиот капитен Кире Лазаров се сели од Барса во Нант

Нашиот капитен Кире Лазаров се сели од Барса во Нант

на 2.2017 - За забава - Спорт

Попладнево на официјалната страна на нашиот ракометен капитен Кирил Лазаров, беше потврдена информацијата дека најдобриот десен бек во светот се сели во францускиот клуб Нант.

ОФИЦИЈАЛНО Кире Лазаров ја напушти Барса потпиша договор со нов клуб

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров ја напушти Барса, потпиша договор со нов клуб!

на 2.2017 - Курир - Ракомет

Десниот бек, кој беше најдобар стрелец на Светското првенство во Франција потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите и на истек од договорот со Барселона се реши за нов предизвик.

Тренерот на Нант Со Лазаров нашиот клуб влегува во друга димензија

Тренерот на Нант: Со Лазаров нашиот клуб влегува во друга димензија

на 2.2017 - Дерби - Ракомет

Францускиот клуб Нант денеска со посебно задоволство ја објави информацијата дека е договорен ангажманот на најдобриот македонски ракометар, Кире Лазаров.

ОФИЦИЈАЛНО Кире Лазаров ја напушти Барса потпиша договор со нов клуб

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров ја напушти Барса, потпиша договор со нов клуб!

на 2.2017 - Вистина - Без катеторија

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант, објави Гол.

Лазаров Пресреќен сум ова е нов возбудлив предизвик во мојата кариера

Лазаров: Пресреќен сум, ова е нов возбудлив предизвик во мојата кариера

на 2.2017 - Sportmedia - Ракомет

Кирил Лазаров одлучи да направи нов чекор во својата кариера. Капитенот на македонската репрезентација потпиша двегодишен договор со францускиот прволигаш, Нант.

Лазаров  Оваа е нов предизвик во мојата кариера

Лазаров : Оваа е нов предизвик во мојата кариера

на 2.2017 - ТВ Нова - Ракомет

Францускиот претставник во Лигата на шампионите, Нант ја објави соаработката со Кире Лазаров за следните две сезони, нашиот ракометар за клупската веб страница даде кратка изјава на задоволство по потписот на договорот за следните две сезони.

Официјално Кире Лазаров потпиша двегодишен договор со францускиот Нант

Официјално: Кире Лазаров потпиша двегодишен договор со францускиот Нант

на 2.2017 - ТВ Нова - Ракомет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант.

Лазаров Нант е тим што се развива голем предизвик за мене

Лазаров: Нант е тим што се развива, голем предизвик за мене!

на 2.2017 - Екипа - Ракомет

Откако стана јасно дека ќе си замине од Барселона на крајот на сезонава, до Кире Лазаров стигнаа бројни понуди. На крајот,...

Кире заминува во Нант

Кире заминува во Нант!

на 2.2017 - Sportmedia - Ракомет

Капитенот на македонската репрезентација, Кирил Лазаров потпиша двегодишен договор со францускиот прволигаш Нант, заминувајќи...

ОФИЦИЈАЛНО Кире Лазаров го избра Нант

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров го избра Нант

на 2.2017 - Екипа - Ракомет

Не минаа ниту 24 часа откако претседателот на Нант откри дека е во исчекување на одговорот од Кире Лазаров, а истиот веќе пристигна – и веќе одлична вест за амбициозниот француски прволигаш.

Лазаров следните две сезони ќе настапува за Нант

Лазаров следните две сезони ќе настапува за Нант

на 2.2017 - A1on - Ракомет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров во следните две сезони ќе го носи дресот на францускиот Нант.

Официјално познат е новиот тим на капитенот Лазаров ја напушта Барселона и се сели во Франција

Официјално-познат е новиот тим на капитенот: Лазаров ја напушта Барселона и се сели во Франција

на 2.2017 - Дерби - Ракомет

Капитенот и лидер на нашата ракометна репрезентација, Кирил Лазаров по седум години си заминува од Шпанија и се сели во Франција.

ОФИЦИЈАЛНО Македонскиот капитен замина за Франција

ОФИЦИЈАЛНО: Македонскиот капитен замина за Франција

на 2.2017 - Тип - Ракомет

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кирил Лазаров потпиша две годишен договор со француски Нант, кој ќе стапи на сила од следната сезона.

Кире Лазаров ја напушти Барселона потпиша договор со Нант

Кире Лазаров ја напушти Барселона, потпиша договор со Нант

на 2.2017 - Арена - Спорт

Капитенот на македонската ракометна репрезентација Кире Лазаров се сели во Франција. Нашиот десен бек кој беше најдобар стрелец на Светското првенство во Франција потпиша двегодишен договор со француската екипа Нант.

ОФИЦИЈАЛНО Кире Лазаров ја напушти Барса потпиша договор со нов клуб

ОФИЦИЈАЛНО: Кире Лазаров ја напушти Барса, потпиша договор со нов клуб!

на 2.2017 - Нетпрес - Спорт

Десниот бек, кој беше најдобар стрелец на Светското првенство во Франција потпиша двегодишен договор со учесникот во Лигата на шампионите и на истек од договорот со Барселона се реши за нов предизвик.

Кире Лазаров желба и на Шамбери

Кире Лазаров желба и на Шамбери

на 2.2017 - Весник - Спорт

На крајот од оваа натпреварувачка сезона во ракометната Лига на шампиони, најдобриот македонски ракометар ќе биде слбоден играч, односно ќе му истече договорот со Барселона.

Кире Лазаров желба и на Шамбери

Кире Лазаров желба и на Шамбери

на 2.2017 - Вечер - Спорт

На крајот од оваа натпреварувачка сезона во ракометната Лига на шампиони, најдобриот македонски ракометар ќе биде слбоден играч, односно ќе му истече договорот со Барселона.

Времеплов
x