20
Оливер Спасовски не се јави на распит кај обвинителот

Оливер Спасовски не се јави на распит кај обвинителот

пред 12 месеци - Дневник - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски вчера не се појави на распит во Основното јавно обвинителство (ОЈО), поради тоа што не добил покана.

Петровски Го отфрлам обвинението од Уранија Пировска нема да дозволам никој да ми го забрани правото на став и слобода на говор

Петровски: Го отфрлам обвинението од Уранија Пировска, нема да дозволам никој да ми го забрани правото на став и слобода на говор

пред 12 месеци - Алфа - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, не се појави на распит во Основното јавно обвинителство - наводно не добил покана.

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска  Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска – Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

пред 12 месеци - Прес 24 - Македонија

Директорот на државниот архив Филип Петровски утрово се јави на распит во Основното јавно обвинителство. За објавување на...

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска  Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска – Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

пред 12 месеци - Пулс 24 - Македонија

Директорот на државниот архив Филип Петровски утрово се јави на распит во Основното јавно обвинителство. За објавување на...

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска  Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска – Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата

пред 12 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for Петровски целосно го отфрли обвинението од Пировска – Спасовски не се појави пред ОЈО за финансирањето на кампањата Директорот на државниот архив Филип Петровски утрово се јави на распит во Основното јавно обвинителство.

Филип Петровски на обвинителски распит поради Твитер

Филип Петровски на обвинителски распит поради „Твитер“

пред 12 месеци - Утрински - Без катеторија

Распитот е по барање на Хелсиншкиот комитет, а пријавата ја поднесе Министерството за внатрешни работи од времето на Оливер...

Спасовски не добил покана за распит кај Зврлевски

Спасовски не добил покана за распит кај Зврлевски

пред 12 месеци - Утрински - Без катеторија

Иако беше најавено, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не дошол на распит во Основното јавно обвинителство.

Филип Петровски на распит во ОЈО

Филип Петровски на распит во ОЈО

пред 12 месеци - 24 вести - Македонија

Директорот на Државниот архив Филип Петровски денеска беше повикан во Основното јавно обвинителство поради кривична пријава поднесена против него иницирана од објава на социјаната мрежа „Твитер“.

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителство

пред 12 месеци - Весник - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера не се појави на распит во Обвинителството, бидејќи наводно не добил покана.

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителство

пред 12 месеци - Вечер - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, вчера не се појави на распит во Обвинителството, бидејќи наводно не добил покана.

Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

пред 12 месеци - Дневник - Без катеторија

Директорот на Државниот архив, Филип Петровски, денеска беше на распит во Јавното обвинителство. Против него е поднесена кривична пријава за статус на Твитер.

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

пред 12 месеци - Дневник - Без катеторија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска требаше да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, но не се појави.

Спасовски не добил покана од обвинителството

Спасовски не добил покана од обвинителството

пред 12 месеци - Телма - Македонија

Од скопското обвинителство велат дека испратиле покана, генералниот секретар на СДСМ Оливер Спасовски вели дека покана до него не стигнала.

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

Оливер Спасовски не се појави на распит во Обвинителството

пред 12 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска требаше да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, но не се појави.

Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

Филип Петровски на распит во Обвинителство за статус на Твитер

пред 12 месеци - еМАГАЗИН - Македонија

Директорот на Државниот архив, Филип Петровски, денеска беше на распит во Јавното обвинителство. Против него е поднесена кривична пријава за статус на Твитер.

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски  не добил покана

Оливер Спасовски не се појави на распит кај Зврлевски – не добил покана

пред 12 месеци - Бриф - Македонија

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство.

По примерот на Заев и Оливер Спасовски бега од судот

По примерот на Заев и Оливер Спасовски бега од судот!

на 3.2017 - Весник - Македонија

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство.

Спасовски не се појави во Обвинителството

Спасовски не се појави во Обвинителството

на 3.2017 - Прес 24 - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, не се појави на распит во Обвинитеството, бидејќи како што вели не добил покана.

Петровски на распит во Основното јавно обвинителство

Петровски на распит во Основното јавно обвинителство

на 3.2017 - Канал 5 - Македонија

Петровски се товари дека предизвикал општа опасност и загрозување на националните и верски права преку објава на социјалната мрежа Твитер.

ПОСЛЕ ЗАЕВ И Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

ПОСЛЕ ЗАЕВ: И Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

на 3.2017 - Телеграф - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство - Скопје...

Спасовски не се појави во Обвинителство не добил покана

Спасовски не се појави во Обвинителство, не добил покана

на 3.2017 - 24 вести - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски не се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Од Обвинителството потврдија дека во 12 часот Спасовски е повикан на распит, меѓутоа Спасовски не информираше дека нема добиено покана.

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

на 3.2017 - Весник - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат-М од таму.

Оливер Спасовски не дошол кај Зврлевски на распит се јавил Филип Петровски

Оливер Спасовски не дошол кај Зврлевски, на распит се јавил Филип Петровски

на 3.2017 - +Инфо - Македонија

Поради недобиена покана, генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска не се појави на распит во Основното јавно обвинителство.

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

на 3.2017 - Република - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат-М од таму.

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство

на 3.2017 - Макфакс - Без катеторија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, во понеделник треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство, потврдуваат за Алсат – М, од таму.

Оливер Спасовски денеска на распит во Обвинителството

Оливер Спасовски денеска на распит во Обвинителството

на 3.2017 - ТВ Нова - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Предмет на истрага се сомненијата за лажирање на финансиските извештаи  и начинот на финансирањето на партијата.

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство за изборни нерегуларности

Оливер Спасовски на распит во Обвинителство за изборни нерегуларности

на 3.2017 - еМАГАЗИН - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство. Распитот...

Петровски Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Петровски: Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска, нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

на 3.2017 - Курир - Македонија

-Денеска бев повикан во Јавното обвинителство по пријава од Уранија Пировска од непостоечкиот Хелсиншки комитет да објаснувам за еден најобичен твит објавен на социјалната мрежа твитер.

Спасовски на распит во Обвинителство

Спасовски на распит во Обвинителство

на 3.2017 - Бриф - Македонија

Генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски, според најавите, денеска треба да се појави на распит во Основното јавно обвинителство.

Петровски Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

Петровски: Целосно го отфрлам обвинението од Уранија Пировска, нема да дозволам никој да ми го забрани правото на политички став и слобода на говор

на 3.2017 - еВести - Македонија

Ова што денеска се случи е брука од невидени размери и покажува спрега на невладините организации финансирани од странство,...

Времеплов
x