20
Ангеловски Ќе одиме да ја извојуваме првата победа

Ангеловски: Ќе одиме да ја извојуваме првата победа

пред 12 месеци - Дневник - Спорт

Најдобрата македонска фудбалска репрезентација се екипира до првиот тренинг на подготовките за квалификацискиот меч од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз.

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

пред 12 месеци - Весник - Спорт

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц.

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

пред 12 месеци - Република - Фудбал

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц.

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

пред 12 месеци - Сител - Фудбал

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц.

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

пред 12 месеци - Курир - Фудбал

Селекторот Игор Ангеловски го одржа првиот тренинг во пресрет на дуелот во кој нашата селекција ја има улогата на фаворит.

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започна подготовките за Лихтенштајн

пред 12 месеци - +Инфо - Спорт

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц.

Ангеловски Нема алиби одиме на победа во Вадуз

Ангеловски: Нема алиби, одиме на победа во Вадуз

пред 12 месеци - Екипа - Фудбал

Селекторот на македонската фудбалска репрезентација, Игор Ангеловски, вели дека „црвено-жолтите“ одат на победа против Лихтенштајн во Вадуз, прифаќајќи ја улогата на фаворити.

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките за Лихтенштајн

Македонските фудбалери ги започнаа подготовките за Лихтенштајн

пред 12 месеци - A1on - Фудбал

Најдобрата фудбалска репрезентација на Македонија денеска ги започна подготовките за квалификацискиот натпревар против Лихтенштајн на 24 март на гостински терен во Вадуц.

Операција Франкенштајн  да се победи Лихтенштајн ФОТОГАЛЕРИЈА

Операција „Франкенштајн“ – да се победи Лихтенштајн (ФОТОГАЛЕРИЈА)

пред 12 месеци - Екипа - Фудбал

Македонската фудбалска репрезентација се собра денеска во Скопје и го одржа првиот тренинг на комплексот во „Куќата на фудбалот“, во пресрет на квалификацискиот натпревар против Лихтенштајхн во Вадуз на 24.

Хасани и Бејтулаи отпаднаа Спировски и Тошевски нови имиња

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски нови имиња

на 3.2017 - Дневник - Без катеторија

Списокот со кандидатите кои ги повика македонскиот фудбалски селектор Игор Ангеловски-Мрме за квалификацискиот дуел од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз, претрпи принудни рокади пред денешниот почеток на подготовките.

Ангеловски Имаме сила за победа со Лихтенштајн

Ангеловски: Имаме сила за победа со Лихтенштајн

на 3.2017 - Македонски Спорт - Фудбал

Алиоски се здобил со повреда на половината и под знак прашалник е неговиот настап за пријателската со Белорусија Пред малку...

Спировски и Тошевски нови имиња во А тимот

Спировски и Тошевски нови имиња во А-тимот

на 3.2017 - Сител - Фудбал

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница.

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

на 3.2017 - Актуелно24 - Спорт

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница.

Ангеловски Време е да победиме на гости

Ангеловски: Време е да победиме на гости

на 3.2017 - Sportmedia - Фудбал

Лихтенштајн е вистински противник за да се прекине лошата традиција Селекторот на македонската фудбалска репрезентација,...

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

на 3.2017 - Денар - Спорт

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница.

Бејтулаи и Хасани  аут Спировски и Тошевски  ин

Бејтулаи и Хасани - аут, Спировски и Тошевски - ин

на 3.2017 - Утрински - Спорт

Двајцата играчи на Шкендија отпаднаа поради повреди, на нивно место се повикани вардарецот Спировски и Кристијан Тошевски од Пелистер и младата репрезентација Сашко Ѓ.

Хасани и Бејтулаи отпаднаа Спировски и Тошевски нови имиња

Хасани и Бејтулаи отпаднаа, Спировски и Тошевски нови имиња

на 3.2017 - Дневник - Спорт

Списокот со кандидатите кои ги повика македонскиот фудбалски селектор Игор Ангеловски-Мрме за квалификацискиот дуел од групата за СП 2018 со Лихтенштајн на 24 март во Вадуз, претрпи принудни рокади пред денешниот почеток на подготовките.

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

Македонија без Хасани и Бејтулаи против Лихтенштајн

на 3.2017 - Макфакс - Без катеторија

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди ќе го пропуштат натпреварот против Лихтенштајн во квалификациите за пласман на СП 2018 во Русија, објави ФФМ на својата интернет страница.

Стафан Спировски од ФК Вардар и Кристијан Тошевски од ФК Пелистер на списокот за натпреварот со Лихтенштајн

Стафан Спировски од ФК Вардар и Кристијан Тошевски од ФК Пелистер на списокот за натпреварот со Лихтенштајн

на 3.2017 - ТВ Нова - Спорт

Македонската А репрезентација на 24. март во Вадуц со натпреварот против Лихтенштајн го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на СП 2018 во Русија.

Бејтулаи и Хасани  аут Спировски и Тошевски  ин

Бејтулаи и Хасани - аут, Спировски и Тошевски - ин

на 3.2017 - Утрински - Спорт

Двајцата играчи на Шкендија отпаднаа поради повреди, на нивно место се повикани вардарецот Спировски и Кристијан Тошевски од Пелистер и младата репрезентација Сашко Ѓ.

 Јапонецот Бабунски прв на собирот на А тимот повикани и Тошевски и Спировски

„Јапонецот“ Бабунски прв на собирот на А-тимот, повикани и Тошевски и Спировски

на 3.2017 - Екипа - Фудбал

Давид Бабунски од јапонскиот прволигаш Јокохама Маринос, заедно со „Швајцарците“, Езгијан Алиоски и Никола Ѓорѓев се првите...

Со Тошевски на Лихтенштајн Спировски чека дозвола

Со Тошевски на Лихтенштајн, Спировски чека „дозвола“

на 3.2017 - Македонски Спорт - Фудбал

Бејтулаи и Хасани дефинитивно отпаѓаат од комбинација, а викнати ќе бидат Тошевски како и Спировски, но фудбалерот на Вардар...

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди Спировски и Тошевски повикани за Лихтенштајн

Хасани и Бејтулаи отпаднаа поради повреди, Спировски и Тошевски повикани за Лихтенштајн

на 3.2017 - 24 фудбал - Фудбал

Принудни промени во македонската селекција поради повреди, Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи поради повреди нема да можат да настапат на квалификацискиот дуел против Лихтенштајн.

Хасани и Бејтулаи отпаднаа за Лихтенштајн Ангеловски веднаш повика двајца нови играчи

Хасани и Бејтулаи отпаднаа за Лихтенштајн, Ангеловски веднаш повика двајца нови играчи

на 3.2017 - Дерби - Фудбал

Ферхан Хасани беше неизвесен за настап на натпреварот со Лихтенштајн уште при објавување на списокот од страна на Игор Ангеловски, но покрај играчот за врска, сега од настап за овој квалификациски дуел отпадна и неговиот соигарч Егзон Бејтулаи.

Хасани и Бејтулаи дефинитивно отпаднаа во операцијата да се освои Лихтенштајн

Хасани и Бејтулаи дефинитивно отпаднаа во операцијата да се освои Лихтенштајн

на 3.2017 - Sportmedia - Фудбал

Ферхан Хасани и Егзон Бејтулаи и дефинитивно нема да патуваат за Вадуц, во обидот Македонија да ја забележи првата квалификациска...

Спировски чека дозвола од УЕФА ќе игра со лонгета на раката

Спировски чека дозвола од УЕФА, ќе игра со лонгета на раката?

на 3.2017 - Sportmedia - Фудбал

Несекојдневен случај има во таборот на македонската фудбалска репрезентација, а се равботи за Стефан Спировски и неговата повреда на раката.

Времеплов
x