20
Брест Мешков домаќин на завршницата од СЕХА лигата

Брест Мешков домаќин на завршницата од СЕХА-лигата

пред 11 месеци - Дневник - Спорт

Домаќин на шестиот завршен турнир од регионалната машка ракометна СЕХА-лига, кој ќе се одржи од 7 до 9 април годинава, ќе биде белорускиот Брест Мешков.

Ф4 во Сеха оваа година во Белорусија

Ф4 во Сеха оваа година во Белорусија

пред 11 месеци - Тип - Ракомет

Завршниот турнир на регионалната ракометна СЕХА лигата ќе се одржи во белорускиот град Брест на вториот викенд од април....

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

пред 11 месеци - Денешен - Спорт

Извршниот комитет на регионалната ракометна Гаспром СЕХА лига донесе одлука завршниот „Фајнл фор“ турнир да се игра во Брест, Белорусија од 7-9 април.

Во Белорусија ќе се игра завршниот турнир во СЕХА

Во Белорусија ќе се игра завршниот турнир во СЕХА

пред 11 месеци - Денар - Спорт

СЕХА лигата потврди дека завршниот турнир во регионалното натпреварување ќе го организира Мешков Брест. Турнирот ќе се игра во Брест, Белорусија од 7.

Белорускиот град Брест домаќин на Ф4 во СЕХА лигата

пред 11 месеци - ТВ Нова - Спорт

Седмиот „фајнал-фор“ на регионалната СЕХА лига од 7 до 9 април ќе се одигра во белорускиот град Брест. Така одлучи бордот на СЕХА лигата и веста денес на пладне ја соопшти во јавноста.

Седмиот Ф4 во СЕХА лига ќе се одржи во Брест

Седмиот Ф4 во СЕХА лига ќе се одржи во Брест

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Седмиот завршен турн ир во Регионалната СЕХА лига ќе се одржи од 7 до 9 април во белорускиот град Брест. Ова е одлуката на бордот на СЕХА лига, која беше соопштена денеска на пладне во јавноста.

Завршниот турнир во СЕХА ќе се игра во Белорусија

Завршниот турнир во СЕХА ќе се игра во Белорусија

пред 11 месеци - Макфакс - Без катеторија

фото/makfax СЕХА лигата потврди дека завршниот турнир во регионалното натпреварување ќе го организира Мешков Брест. Турнирот ќе се игра во Брест, Белорусија од 7.

Седмиот Ф4 во СЕХА лига ќе се одржи во Брест

Седмиот Ф4 во СЕХА лига ќе се одржи во Брест

пред 11 месеци - Вечер - Спорт

Седмиот завршен турн ир во Регионалната СЕХА лига ќе се одржи од 7 до 9 април во белорускиот град Брест. Ова е одлуката на бордот на СЕХА лига, која беше соопштена денеска на пладне во јавноста.

СЕХА лига  Брест домаќин на Ф4 турнирот

СЕХА лига: Брест домаќин на Ф4 турнирот

пред 11 месеци - Сител - Ракомет

Завршниот турнир во СЕХА лигата ќе се игра во белорускиот град Брест од 7 до 9.април објави денеска раководството на лигата.

Завршниот турнир на СЕХА лигата  ќе се игра во Мешков

Завршниот турнир на СЕХА лигата ќе се игра во Мешков

пред 11 месеци - Весник - Спорт

Завршниот турнир од СЕХА-лигата во оваа 2017 година ќе се одржи во Белорусија, а домаќин ќе биде екипата на Брест Мешков.

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

пред 11 месеци - Курир - Ракомет

Домаќинот на турнирот Мешков Брест во полуфиналето ќе игра со Веспрем, додека македонскиот шампион Вардар ќе се сретне со ППД Загреб.

Завршниот турнир на СЕХА лигата  ќе се игра во Мешков

Завршниот турнир на СЕХА лигата ќе се игра во Мешков

пред 11 месеци - Република - Ракомет

Завршниот турнир од СЕХА-лигата во оваа 2017 година ќе се одржи во Белорусија, а домаќин ќе биде екипата на Брест Мешков.

Вардар ќе ја брка третата титула во СЕХА во Брест

Вардар ќе ја брка третата титула во СЕХА во Брест

пред 11 месеци - Дерби - Ракомет

Најдобриот македонски ракометен состав Вардар ќе има можност да дојде до третата титула во СЕХА лигата во Брест, Белорусија.

Брест е домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

Брест е домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

пред 11 месеци - 24 вести - Спорт

Брест Мешков е градот домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата. Белорускиот првак во последните години секогаш беше во најтесниот круг за организатор на Ф4 завршницата и оваа година конечно ја доби улогата.

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

пред 11 месеци - Канал 5 - Ракомет

Домаќинот на турнирот Мешков Брест во полуфиналето ќе игра со Веспрем, додека македонскиот шампион Вардар ќе се сретне со ППД Загреб.

Ф4 на СЕХА лигата ќе се игра во Белорусија

Ф4 на СЕХА-лигата ќе се игра во Белорусија

пред 11 месеци - Екипа - Ракомет

Завршниот турнир од СЕХА-лигата во оваа 2017 година ќе се одржи во Белорусија, а домаќин ќе биде екипата на Брест Мешков.

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

пред 11 месеци - +Инфо - Спорт

Извршниот комитет на регионалната ракометна Гаспром СЕХА лига донесе одлука завршниот „Фајнл фор“ турнир да се игра во Брест, Белорусија од 7-9 април.

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

пред 11 месеци - A1on - Ракомет

Извршниот комитет на регионалната ракометна Гаспром СЕХА лига донесе одлука завршниот „Фајнл фор“ турнир да се игра во Брест, Белорусија од 7-9 април.

Завршниот турнир во СЕХА ќе се игра во Белорусија

Завршниот турнир во СЕХА ќе се игра во Белорусија

пред 11 месеци - Точка - Ракомет

СЕХА лигата потврди дека завршниот турнир во регионалното натпреварување ќе го организира Мешков Брест. Турнирот ќе се игра во Брест, Белорусија од 7-ми до 9-ти април.

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

Брест домаќин на завршниот турнир во СЕХА лигата

пред 11 месеци - Лидер - Спорт

Извршниот комитет на регионалната ракометна Гаспром СЕХА лига донесе одлука завршниот „Фајнл фор“ турнир да се игра во Брест, Белорусија од 7-9 април.

Времеплов
x