20
Почина Дејвид Рокфелер главата на најмоќната фамилија на светот

Почина Дејвид Рокфелер, главата на најмоќната фамилија на светот

пред 12 месеци - Актуелно24 - Свет

Дејвид Рокфелер, член на последната генерација на светски познатото семејство, почина во сон на возраст од 101 година, во својот дом во Њујорк, соопшти во понеделник, неговиот портпарол.

Борба за милијардите Кој ќе го наследи богатството на Рокфелер

Борба за милијардите: Кој ќе го наследи богатството на Рокфелер?

пред 12 месеци - Весник - Живот

Според официјалните податоци кои ги објави магазинот „Форбс”, богатството на починатиот Дејвид Рокфелер (101) изнесува речиси три и пол милијарди долари.

Борба за милијардите Кој ќе го наследи богатството на Рокфелер

Борба за милијардите: Кој ќе го наследи богатството на Рокфелер?

пред 12 месеци - Република - Живот

Според официјалните податоци кои ги објави магазинот „Форбс”, богатството на починатиот Дејвид Рокфелер (101) изнесува речиси три и пол милијарди долари.

Почина Рокфелер  најстариот милијардер во светот

Почина Рокфелер – најстариот милијардер во светот

пред 12 месеци - Бизнис вести - Економија

На 101-годишна возраст си отиде милијардерот и филантроп Дејвид Рокфелер. Тој починал во својот дом Покантико Хилс, Њујорк, соопшти портпаролот на семејството, пишува весникот „New York Times“.

Почина Рокфелер

Почина Рокфелер

пред 12 месеци - Прес 24 - Свет

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година.Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон во својот дом во Њујорк.

БЕШЕ СИМБОЛ ЗА БОГАТСТВО И МОЌ Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

БЕШЕ СИМБОЛ ЗА БОГАТСТВО И МОЌ: Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

пред 12 месеци - Телеграф - Свет

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот, Дејвид Рокфелер. Неговиот портпарол, Фрејзер Сајтел, наведе дека Рокфелер починал утрово во сон.

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

пред 12 месеци - Алфа - Свет

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон.

На 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер

На 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер

пред 12 месеци - Утрински - Живот

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон.

Почина Рокфелер на 101 година

Почина Рокфелер на 101 година

пред 12 месеци - Вечер - Свет

Милијардерот и филантроп Дејвид Рокфелер почина денеска на 101 година. Портпаролот на Рокфелер Фрејзер Сајтел рече дека Дејвид Рокфелер починал во сон во својот дом во Покантико Хилс во државата Њујорк.

Почина Рокфелер на 101 година

Почина Рокфелер на 101 година

пред 12 месеци - Весник - Свет

Милијардерот и филантроп Дејвид Рокфелер почина денеска на 101 година. Портпаролот на Рокфелер Фрејзер Сајтел рече дека Дејвид Рокфелер починал во сон во својот дом во Покантико Хилс во државата Њујорк.

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

пред 12 месеци - ТВ Нова - Свет

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон.

Почина Дејвид Рокфелер Си дочека 101 година

Почина Дејвид Рокфелер. Си дочека 101 година

пред 12 месеци - 365 - Свет

10 Споделувања Share Tweet Милијардерот и филантроп Дејвид Рокфелер почина на возраст од 101 години, пренесува „Асошиејтед прес“.

Почина магнатот Рокфелер

Почина магнатот Рокфелер

пред 12 месеци - Дневник - Без катеторија

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година. Роден 12 јуни 1915 година, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер.

Почина Дејвид Рокфелер во 101 та година од животот

Почина Дејвид Рокфелер во 101-та година од животот

пред 12 месеци - Весник - Свет

Американскиот милијардер Дејвид Рокфелер, почина во 101-та година од животот. Според првичните информации, Рокфелер починал откако му откажало срцето додека спиел.

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

пред 12 месеци - 24 вести - Свет

На возраст од 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговиот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Дејвид починал утрово во својот дом во својот роден град Њујорк.

Почина најбогатиот човек на светот

Почина најбогатиот човек на светот

пред 12 месеци - Сител - Свет

Познатиот американски богаташ почина утрово на 101 година. Дејвид Рокфелер е роден на 12 јуни 1915 година, а беше банкар,...

Почина Рокфелер

Почина Рокфелер

пред 12 месеци - Курир - Свет

Богатството на семејството доаѓа од нафтената компанија „Стандард оил“. Дејвид Рокфелер беше успешен банкар и сопственик на групација банки.

Почина Дејвид Рокфелер милијардер и филантроп

Почина Дејвид Рокфелер, милијардер и филантроп

пред 12 месеци - Макфакс - Без катеторија

Дејвид Рокфелер, член на последната генерација на светски познатото семејство, почина во сон на возраст од 101 година, во својот дом во Њујорк, соопшти во понеделник, неговиот портпарол.

Почина најбогатиот човек на светот Доживеа 101 а сакаше да живее до 200 години

Почина најбогатиот човек на светот: Доживеа 101, а сакаше да живее до 200 години

пред 12 месеци - Прес 24 - Живот

Милијардерот Дејвид Рокфелер почина на 101 година, пренесуваат светските медиуми. Тој е инаку беше еден од најбогатите луѓе на светот, а неговиот имот се проценува дека е над две милијарди долари.

Почина Рокфелер на 101 година

Почина Рокфелер на 101 година

пред 12 месеци - Р.С. Европа - Без катеторија

Милијардерот и филантроп Дејвид Рокфелер почина денеска на 101 година. Портпаролот на Рокфелер Фрејзер Сајтел рече дека Дејвид Рокфелер починал во сон во својот дом во Покантико Хилс во државата Њујорк.

Почина Рокфелер

Почина Рокфелер

пред 12 месеци - Весник - Живот

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година.Роден 12 јуни 1915 година, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер.

Борба за милијардите Кој ќе го наследи огромното богатство на Дејвид Рокфелер

Борба за милијардите: Кој ќе го наследи огромното богатство на Дејвид Рокфелер?

пред 12 месеци - Точка - Свет

Според официјалните податоци кои ги објави магазинот „Forbes”, богатството на починатиот Дејвид Рокфелер (101) изнесува речиси три и пол милијарди долари.

Почина Рокфелер

Почина Рокфелер

пред 12 месеци - Република - Живот

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година. Роден 12 јуни 1915, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер.

Почина Дејвид Рокфелер милијардер и филантроп

Почина Дејвид Рокфелер, милијардер и филантроп

пред 12 месеци - Денар - Економија

Дејвид Рокфелер, член на последната генерација на светски познатото семејство, почина во сон на возраст од 101 година, во својот дом во Њујорк, соопшти во понеделник, неговиот портпарол.

На 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер

На 101. година почина милијардерот Дејвид Рокфелер

пред 12 месеци - еМАГАЗИН - Свет

Во својот дом во Њујорк, во 101. година од животот, денеска почина милијардерот Дејвид Рокфелер. Неговот портпарол Фрејзер Сајтел наведе дека Рокфелер починал утрово во сон.

ПО ШЕСТ ТРАНСПЛАНТАЦИИ НА СРЦЕ Почина Дејвид Рокфелер

ПО ШЕСТ ТРАНСПЛАНТАЦИИ НА СРЦЕ: Почина Дејвид Рокфелер!

пред 12 месеци - Infomax - Свет

Познатиот американски милијардер Дејвид Рокфелер почина денеска на возраст од 101 година. Роден 12 јуни 1915 година, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер.

На 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер

На 101 година почина милијардерот Дејвид Рокфелер

пред 12 месеци - Канал 5 - Свет

Роден 12 јуни 1915 година, Дејвид беше еден од најистакнатите членови на богатото семејство Рокфелер. Богатството на семејството доаѓа од нафтената компанија „Стандард оил“.

Почина најбогатиот човек на светот

Почина најбогатиот човек на светот

пред 12 месеци - +Инфо - Живот

Познатиот американски богаташ почина утрово на 101 година. Дејвид Рокфелер е роден на 12 јуни 1915 година, а беше банкар,...

ТАЖНА ВЕСТ Почина најбогатиот човек на светот

ТАЖНА ВЕСТ: Почина најбогатиот човек на светот

пред 12 месеци - Прес 24 - Живот

Милијардерот Дејвид Рокфелер почина на 101 година, пренесуваат светските медиуми. Тој е инаку беше еден од најбогатите луѓе на светот, а неговиот имот се проценува дека е над две милијарди долари.

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

Почина милијардерот Дејвид Рокфелер

пред 12 месеци - A1on - Свет

Милијардерот Дејвид Рокфелер почина денеска во својот дом во Покантино Хилс на 101 година, извести неговиот гласноговорник Фрајзер Сиетл.

Времеплов
x