20
Децата вриштат  родителите се тепаат на трибини  неколку лица во болница

Децата вриштат, родителите се тепаат на трибини- неколку лица во болница!

пред 12 месеци - Сител - Живот

Неколку лица завршиле на болница по општата тепачка, која се случила на трибините на стадион во Мајорка, за време на натпреварот на детските екипи на Колеренсе и Аларо.

Децата вриштат  родителите се тепаат на трибини  неколку лица во болница

Децата вриштат, родителите се тепаат на трибини- неколку лица во болница!

пред 12 месеци - Курир - Свет

Конфликтот започнал на теренот меѓу двајца играчи од категоријата меѓу 12 и 13 години, по што родителите на младите спортисти започнале физичка пресметка на трибините, пренесува весникот „Дијарио де Мајорка“.

Децата вриштат  родителите се тепаат на трибини

Децата вриштат, родителите се тепаат на трибини

пред 12 месеци - Весник - Спорт

Неколку лица завршиле на болница по општата тепачка, која се случила на трибините на стадион во Мајорка, за време на натпреварот на детските екипи на Колеренсе и Аларо.

Децата вриштат  родителите се тепаат на трибини

Децата вриштат, родителите се тепаат на трибини

пред 12 месеци - Република - Фудбал

Неколку лица завршиле на болница по општата тепачка, која се случила на трибините на стадион во Мајорка, за време на натпреварот на детските екипи на Колеренсе и Аларо.

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка

пред 12 месеци - Макфакс - Без катеторија

На шпанскиот остров Мајорка на натпреварот меѓу детските екипи на локалните фудбалски екипи Колеренсе и Аларо, неразумните родители пред своите наследници ја демонстрираа најгрдата страна на спортот, тепајќи се на теренот.

Скандал во Шпанија   родители се испотепаа на детски натпревар

Скандал во Шпанија – родители се испотепаа на детски натпревар!

на 3.2017 - Денешен - Забава

Снимките кои доаѓаат од Мајорка се вистинска срамота за шпанскиот фудбал. Имено, дојде до скандалозна тепачка меѓу родители поради натпревар кој го играа нивните деца.

Родителите не се тепаат само кај нас  туку и во Шпанија

Родителите не се тепаат само кај нас, туку и во Шпанија

на 3.2017 - Sportmedia - Спорт

Пукна срам во Мајорка... Изгледа дека родителите на децата кои играта фудбал не се тепаат меѓу себе само кај нас. Еден таков неверојатно срамен пример стигнува ни повеќе ни помалку туку од Шпанија.

Времеплов
x