20
Хорор во Бачиште  кучиња нападнаа уште една жена

Хорор во Бачиште, кучиња нападнаа уште една жена

пред 12 месеци - Бриф - Хроника

Се случува ли хорор во кичевско Бачиште каде пред неколку дена кучиња изгризаа до смрт три годишно дете. Според информации...

Хорор во Бачиште  кучиња нападнаа уште една жена

Хорор во Бачиште, кучиња нападнаа уште една жена

пред 12 месеци - 24 вести - Македонија

Се случува ли хорор во кичевско Бачиште каде пред неколку дена кучиња изгризаа до смрт три годишно дете. Според информации...

Кичевско Бачиште завиено во црно по смртта на 3 годишниот Џеваир

Кичевско Бачиште завиено во црно по смртта на 3 годишниот Џеваир

пред 12 месеци - 24 вести - Македонија

Кучиња скитници сѐ уште шетаат во кичевското село Бачишта, откако беше брутало искасано тригодишно дете. Локалното население е во паника поради трагедијата која го потресе селото, но и државата.

Уште еден хорор вечерва во с  Бачиште  Кучиња нападнаа жена   лекари ја крпеа нејзината рака

Уште еден хорор вечерва во с. Бачиште: Кучиња нападнаа жена – лекари ја крпеа нејзината рака

пред 12 месеци - Локално - Македонија

Се случува ли хорор во кичевско Бачиште каде пред неколку дена кучиња изгризаа до смрт три годишно дете. Според информации...

Кичевско Бачиште завиено во црно по смртта на 3 годишниот Џеваир

Кичевско Бачиште завиено во црно по смртта на 3 годишниот Џеваир

пред 12 месеци - Локално - Македонија

Кучиња скитници се уште шетаат во кичевското село Бачишта, откако беше брутало искасано 3- годишно дете. Локалното население е во паника поради трагедијата која го потресе селото, но и државата, информира Телевизија 24 .

Почина детето нападнато од глутница кучиња

Почина детето нападнато од глутница кучиња

на 3.2017 - Утрински - Хроника

При нападот му биле нанесени тешки повреди на телото - кучињата го касале во пределот на стомакот, градниот кош и главата...

Почина детето искасано од кучиња во Бачишта

Почина детето искасано од кучиња во Бачишта

на 3.2017 - Дневник - Хроника

Четиригодишникот од кичевското село Башишта почина вчера и покрај напорите на лекарите од Kлиниката „Мајка Тереза“ да го спасат неговиот живот.

Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња

Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња

на 3.2017 - Скопје Инфо - Без катеторија

Четиригодишното дете кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевското село Бачишта починало, објави Канал 5.

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

на 3.2017 - Дневник - Без катеторија

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите.

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

на 3.2017 - Алфа - Хроника

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите.

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

на 3.2017 - Вест - Хроника

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите.

Почина малиот Џеваир кого го искасаа кучиња

Почина малиот Џеваир кого го искасаа кучиња

на 3.2017 - Бриф - Хроника

Четиригодишниот Џеваир Усеини , кој беше искасан од кучиња во петокот, денеска околу 13 часот им подлегнал на повредите и починал на универзитетската клиника КАРИЛ во Скопје.

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

на 3.2017 - ТВ Нова - Хроника

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите.

Трагедија  Почина четиригодишното детенеце кое беше растргнато од глутница кучиња

Трагедија: Почина четиригодишното детенеце кое беше растргнато од глутница кучиња

на 3.2017 - Сител - Македонија

После три дена битка 4 годишното дете од кичевското село Бачишта денеска околу 13 часот им подлегна на повредите. Детето во исклучително лоша состојба беше пренесено во Ургентниот центар во Скопје.

Почина четиригодишно дете искасано од кучиња

Почина четиригодишно дете искасано од кучиња

на 3.2017 - 24 вести - Македонија

По неколку дневен обид за спасување на животот на чериригодишното детенце од кичевско кое во Ургентниот центар беше примено со тешки повреди предизвикани од напад од кучиња, тоа попладнево им подлегна на повредите.

Почина четиригодишното дете од Кичевско кое беше нападнато од кучиња

Почина четиригодишното дете од Кичевско кое беше нападнато од кучиња

на 3.2017 - еМАГАЗИН - Македонија

Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите.

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

Почина четиригодишното дете од кичевско Бачишта нападнато од кучиња

на 3.2017 - Кукурику - Без катеторија

pack of dogs Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта кое беше нападнато од глутница кучиња и поради сериозноста на повредите пренесено во Клиничкиот центар во Скопје денеска им подлегна на повредите.

ТАГА  Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

ТАГА: Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

на 3.2017 - Infomax - Хроника

Почина четиригодишното детенце кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевско. Канал 5 дознава дека и покрај напорите на лекарите да му го спасат животот, четиригодишното момченце денеска починало.

Почина детето нападнато од глутница кучиња

Почина детето нападнато од глутница кучиња

на 3.2017 - Утрински - Без катеторија

При нападот му биле нанесени тешки повреди на телото - кучињата го касале во пределот на стомакот, градниот кош и главата Четиригодишното дете од кичевското село Бачишта поладнево им подлегна на повредите во Клиничкиот центар во Скопје.

Почина четиригодишното дете нападнато од глутница кучиња

Почина четиригодишното дете нападнато од глутница кучиња

на 3.2017 - Весник - Македонија

По три дена тешка битка и покрај напорите на лекарите да го спасат неговиот живот, четиригодишното дете од кичевско Бачишта,...

Почина малиот Џеваир кого го искасаа кучиња

Почина малиот Џеваир кого го искасаа кучиња

на 3.2017 - +Инфо - Македонија

Четиригодишниот Џеваир Усеини , кој беше искасан од кучиња во петокот, денеска околу 13 часот им подлегнал на повредите и починал на универзитетската клиника КАРИЛ во Скопје.

Почина четиригодишното дете нападнато од глутница кучиња

Почина четиригодишното дете нападнато од глутница кучиња

на 3.2017 - Вечер - Македонија

По три дена тешка битка и покрај напорите на лекарите да го спасат неговиот живот, четиригодишното дете од кичевско Бачишта,...

ПОЧИНА ДЕТЕТО ШТО ГО ИСКАСАА КУЧИЊА  Момчето не ги издржа тешките повреди

ПОЧИНА ДЕТЕТО ШТО ГО ИСКАСАА КУЧИЊА: Момчето не ги издржа тешките повреди

на 3.2017 - Телеграф - Хроника

Четиригодишното детенце од кичевското село Бачишта, не ги издржа тешките повреди кои му беа нанесени откако го искасаа глутница кучиња.

Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

на 3.2017 - Весник - Живот

Четиригодишното дете кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевското село Бачишта починало објави „ Канал 5 “.

Почина детето кое што беше искасано од кучиња

Почина детето кое што беше искасано од кучиња

на 3.2017 - A1on - Македонија

Четиригодишниот Џеваир Усеини, кој беше нападнат од кучиња во петокот, денеска околу 13 часот им подлегнал на повредите и починал на универзитетската клиника КАРИЛ во Скопје.

ТРАГЕДИЈА  Почина детето нападнато од кучиња

ТРАГЕДИЈА: Почина детето нападнато од кучиња

на 3.2017 - Курир - Македонија

Од клиниката за Канал 5 потврдија дека детенцето починало околу 13 часот. Детето пред четири дена на клиниката било донесено со тешки повреди по целото тело.

Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

на 3.2017 - Република - Живот

Четиригодишното дете кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевското село Бачишта починало објави „ Канал 5 “.

Детето нападнато од кучиња остана без еден бубрег и слезина

Детето нападнато од кучиња остана без еден бубрег и слезина

на 3.2017 - Скопје Инфо - Без катеторија

Во лоша здравствена состојба е четиригодишното дете од кичевско Бачишта, кое е ставено на машини за дишење. Пред три дена детето беше нападнато од група кучиња кога сакало преку нива да отиде со соседната куќа каде бил неговиот татко.

Почина четиригодишното дете нападнато од глутница кучиња

на 3.2017 - За Се - Без катеторија

Од клиниката потврдија дека детенцето починало околу 13 часот пренесува Канал 5 . Детето пред четири дена на клиниката било донесено со тешки повреди по целото тело.

ТАГА  Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

ТАГА: Почина четиригодишното дете кое го растргнаа кучиња во кичевско

на 3.2017 - Прес 24 - Хроника

Почина четиригодишното детенце кое беше растргнато од глутница кучиња пред неколку дена во кичевско. Канал 5 дознава дека и покрај напорите на лекарите да му го спасат животот, четиригодишното момченце денеска починало.

Времеплов
x