20
Корејски рулет

Корејски рулет

пред 12 месеци - Утрински - Колумни

Димитар Чулев Минатонеделната закана на американскиот државен секретар дека е можен и превентивен удар кон Северна Кореја,...

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

пред 12 месеци - Весник - Свет

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер.

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

пред 12 месеци - Република - Свет

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер.

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

пред 12 месеци - Курир - Свет

Тој посочи дека тоа е реакцијата на Тилерсон на соопштението од Северна Кореја за вчерашното тестирање на најновиот ракетен мотор.

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

пред 12 месеци - ТВ Нова - Свет

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер.

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

пред 12 месеци - A1on - Свет

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер.

Тилерсон Готово е со политиката на стратешко трпение

Тилерсон: Готово е со политиката на стратешко трпение

пред 12 месеци - Либертас - Свет

Државниот секретар на САД, Рекс Тилерсон за време на неодамнешната посета на Кина испрати јасен сигнал до Северна Кореја дека „е готово со политиката на стратешко трпение“, изјави денеска портпаролот на Белата куќа, Шон Спајсер.

Трамп со критики кон Ким Јонг ун поради програмата за проектили

Трамп со критики кон Ким Јонг-ун поради програмата за проектили

пред 12 месеци - МТВ 1 - Свет

Според официјален Сеул, најновите тестирања на ракетен мотор во Северна Кореја покажаа значителен прогрес во програмата за развој на проектили.

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

пред 12 месеци - еВести - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“.

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

пред 12 месеци - ТВ Нова - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“.

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

пред 12 месеци - +Инфо - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“.

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

пред 12 месеци - Курир - Свет

Трамп нагласи дека имал средби со претставници на својата администрација, на кои главна тема била Северна Кореја. Белата...

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу лошо

пред 12 месеци - Денешен - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“.

Трамп Севернокорејскиот лидер се однесува многу многу лошо

Трамп: Севернокорејскиот лидер се однесува многу, многу лошо

пред 12 месеци - Либертас - Свет

Американскиот претседател Доналд Трамп упати критики кон севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун, истакнувајќи дека тој „се однесува многу, многу лошо“.

Трезор Треба договор со Северна Кореја

Трезор: Треба договор со Северна Кореја

пред 12 месеци - Утрински - Свет

Раководството во Пјонгјанг не е самоубиствено Вилијам Пери Во 1999 година бев во Пјонгјанг по барањата на претседателот на...

Северна кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна кореја тестираше нов ракетен мотор

пред 12 месеци - Канал 5 - Свет

Северна кореја тестираше нов ракетен мотор, соопштија државните медиуми, а лидерот Ким Јонг Ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на ракетната индустија на земјата.

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

пред 12 месеци - Макфакс - Без катеторија

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор со голема моќност во присуство на водачот Ким Џонг-ун, објави во неделата службената севернокорејска новинска агенција KCNA.

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

пред 12 месеци - Актуелно24 - Свет

Северна Кореја тестирала нов ракетен мотор со голема моќност во присуство на водачот Ким Џонг-ун, објави во неделата службената севернокорејска новинска агенција KCNA.

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

пред 12 месеци - Алфа - Свет

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри.

СЕ СТРЕСЕ ЗЕМЈАТА Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

СЕ СТРЕСЕ ЗЕМЈАТА: Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

пред 12 месеци - Телеграф - Свет

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Јонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

Северна Кореја тестираше нов ракетен мотор

пред 12 месеци - Р.С. Европа - Без катеторија

Северна Кореја терстираше нов ракетен мотор, соопштија државните медиуми, а лидерот Ким Јонг Ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на ракетната индустија на земјата.

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

пред 12 месеци - Сител - Свет

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

пред 12 месеци - Курир - Свет

Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

пред 12 месеци - A1on - Свет

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор

пред 12 месеци - Либертас - Свет

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

СЕВЕРНА КОРЕЈА: Извршена проба на нов ракетен мотор

пред 12 месеци - Нетпрес - Свет

Северна Кореја изврши проба на нов ракетен мотор во станицата за лансирање Тонгчанг-ри. Севернокорејскиот лидер Ким Џонг-ун изјави дека пробата претставува „ново раѓање“ на севернокорејската ракетна индустрија, јавија државните медиуми во Пјонгјанг.

Времеплов
x