20
Влезниците за кошаркарското дерби МЗТ Скопје   Работнички по цена од 100 денари

Влезниците за кошаркарското дерби МЗТ Скопје – Работнички по цена од 100 денари

пред 12 месеци - Сител - Кошарка

Големото градско, но и македонско кошаркарско дерби меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ќе се игра во сабота, а влезниците за овој натпревар се продаваат по цена од 100 денари.

Влезниците за кошаркарското дерби МЗТ Скопје   Работнички по цена од 100 денари

Влезниците за кошаркарското дерби МЗТ Скопје – Работнички по цена од 100 денари

пред 12 месеци - Канал 5 - Кошарка

Актуелниот шампион МЗТ Скопје Аеродром ќе биде домаќин на првото овосезонско „вечно“ дерби, кое ќе се игра во рамките од 3.

Влезниците за кошаркарското дерби МЗТ Скопје   Работнички по цена од 100 денари

Влезниците за кошаркарското дерби МЗТ Скопје – Работнички по цена од 100 денари

пред 12 месеци - A1on - Кошарка

Големото градско, но и македонско кошаркарско дерби меѓу МЗТ Скопје Аеродром и Работнички ќе се игра во сабота, а влезниците за овој натпревар се продаваат по цена од 100 денари.

Билетите за МЗТ Скопје   Работнички по цена од 100 денари

Билетите за МЗТ Скопје – Работнички по цена од 100 денари

на 3.2017 - Екипа - Кошарка

МЗТ Скопје го стартуваше настапот во Супер-лигата со две победи, па „металците“ ќе се обидат серијата да ја продолжат и наредниот викенд, кога на домашен терен го играат првото вечно дерби против Работнички.

Времеплов
x