20
ВО ОДБРАНА НА СУВЕРЕНИТЕТОТ И УНИТАРНОСТА И денеска се протестираше во повеќе македонски градови

ВО ОДБРАНА НА СУВЕРЕНИТЕТОТ И УНИТАРНОСТА: И денеска се протестираше во повеќе македонски градови

пред 11 месеци - Телеграф - Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва реализираше протестни маршови во повеќе македонски градови. Во Кавадарци пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

 За заедничка Македонија на протести 22 ри ден против Тиранската платформа во над 30 градови

„За заедничка Македонија“ на протести 22-ри ден против Тиранската платформа во над 30 градови

пред 11 месеци - Сител - Македонија

Embedded video for „За заедничка Македонија“ на протести 22-ри ден против Тиранската платформа во над 30 градови Параглајдер...

Не сакаме поделеност во државата ние сме за единство во кое просперитет ќе имаме сите

Не сакаме поделеност во државата, ние сме за единство во кое просперитет ќе имаме сите

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Граѓаните на Кочани и вечерва со протестен марш низ улиците на градот и дадоа подршка на иницијативата „За заедничка Македонија".

Протестен марш на За заедничка Македонија во повеќе градови

Протестен марш на „За заедничка Македонија“ во повеќе градови

пред 11 месеци - Утрински - Без катеторија

Во Скопје вечерва продолжи протестот на граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ со кој граѓаните изразија незадоволство за Тиранската платформа и дадоа поддршка за унитарноста на државата.

Не сакаме поделеност во државата ние сме за единство во кое просперитет ќе имаме сите

Не сакаме поделеност во државата, ние сме за единство во кое просперитет ќе имаме сите

пред 11 месеци - Вечер - Македонија

Граѓаните на Кочани и вечерва со протестен марш низ улиците на градот и дадоа подршка на иницијативата „За заедничка Македонија".

Кавадарчани со порака Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

Кавадарчани со порака: Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

Кавадарчани со порака Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

Кавадарчани со порака: Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

пред 11 месеци - Вечер - Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија" вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

Кавадарчани со порака Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

Кавадарчани со порака: Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

пред 11 месеци - Курир - Македонија

-Никакви тирански договори преговори и заговори создадени во туѓи држави и од туѓи политичари, не смееме да дозволиме да ја разнебидат и да ја урнисат нашта историска, нашата вековна, нашата библиска татковина Македонија.

Протести во Кочани Не сакаме поделеност во државата ние сме за единство во кое просперитет ќе имаме сите

Протести во Кочани:Не сакаме поделеност во државата, ние сме за единство во кое просперитет ќе имаме сите

пред 11 месеци - Курир - Македонија

Учесниците на протестниорт марш уште еднаш ја покажаа својата сплотеност како македонски народ во борбата за зачувување на интергритетот и самостојноста на државата.

Кавадарчани со порака Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

Кавадарчани со порака: Никакви Тирански договори нема да ја разнебидат Македонија

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

Кочанчани и вечерва со поддршка За заедничка Македонија

Кочанчани и вечерва со поддршка „За заедничка Македонија“

пред 11 месеци - Република - Македонија

Граѓаните на Кочани и вечерва со протестен марш низ улиците на градот и дадоа подршка на иницијативата „За заедничка Македонија“.

Кавадарци маршираше За заедничка Македонија

Кавадарци маршираше „За заедничка Македонија“

пред 11 месеци - Република - Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

Протести во Кочани Не сакаме поделеност во државата ние сме за единство во кое просперитет ќе имаме сите

Протести во Кочани:Не сакаме поделеност во државата, ние сме за единство во кое просперитет ќе имаме сите

пред 11 месеци - Вистина - Без катеторија

Граѓаните на Кочани и вечерва со протестен марш низ улиците на градот и дадоа подршка на иницијативата „За заедничка Македонија“.

Протести во Кочани Не сакаме поделеност во државата ние сме за единство во кое просперитет ќе имаме сите

Протести во Кочани:Не сакаме поделеност во државата, ние сме за единство во кое просперитет ќе имаме сите

пред 11 месеци - Infomax - Македонија

Граѓаните на Кочани и вечерва со протестен марш низ улиците на градот и дадоа подршка на иницијативата „За заедничка Македонија“.

Протестен марш во Кавадарци

Протестен марш во Кавадарци

пред 11 месеци - ТВ Нова - Македонија

Граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“ вечерва реализираше протестен марш во Кавадарци. Пред присутните се обрати Акександар Панов, кој рече дека не прифаќаат никаква Тиранска платформа.

За утре се најавува масовен протест За заедничка Македонија

За утре се најавува масовен протест „За заедничка Македонија“

пред 11 месеци - Канал 5 - Македонија

Организаторите велат дека нема да дозволат реализација на тиранската платформа.

Кочанчани и вечерва со поддршка За заедничка Македонија

Кочанчани и вечерва со поддршка „За заедничка Македонија“

пред 11 месеци - ТВ Нова - Македонија

Граѓаните на Кочани и вечерва со протестен марш низ улиците на градот и дадоа подршка на иницијативата „За заедничка Македонија“.

Четврта недела протести не ни треба ЕУ и НАТО туку попис

Четврта недела протести-не ни треба ЕУ и НАТО, туку попис

пред 11 месеци - Р.С. Европа - Без катеторија

Со пораки „Трамп е херој“ „Не ни требаат ЕУ и НАТО, туку само попис“ „Немој да не лажете, нема да ви помине“ попладнево почна протестот на иницијативата „За Заедничка Македонија“.

ВО ЖИВО Протест на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

ВО ЖИВО: Протест на иницијативата ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА!

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Се подготвува уште еден протест на иницијативата „ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА“. Преносот од протестниот марш погледнете го на следниот линк, протестот е најавен за 17 часот, пред објектот на Владата на Република Македонија.

Народот по улиците бара Хан да ја осуди Тиранската платформа

Народот по улиците бара Хан да ја осуди Тиранската платформа

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Над 150 000 луѓе ќе го дочекаат еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан кои денес заедно со тројцата европатеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн пристигнуваат во Скопје.

Народот по улиците бара Хан да ја осуди Тиранската платформа

Народот по улиците бара Хан да ја осуди Тиранската платформа

пред 11 месеци - Вечер - Македонија

Над 150 000 луѓе ќе го дочекаат еврокомесарот за преговори за проширување Јоханес Хан кои денес заедно со тројцата европатеници Иво Вајгл, Едвард Кукан и Кнут Флекенштајн пристигнуваат во Скопје.

За утре се најавува масовен протест За заедничка Македонија

За утре се најавува масовен протест „За заедничка Македонија“

пред 11 месеци - Канал 5 - Македонија

„Како што веќе реков во петокот, Хан ќе се сретне со политичките претставници. Вистина е дека има и други барања и често...

Протести во Кочани: Не сакаме поделеност во државата

пред 11 месеци - Нетпрес - Македонија

Граѓаните на Кочани и вечерва со протестен марш низ улиците на градот и дадоа подршка на иницијативата „За заедничка Македонија“.

Собир За Заедничка Македонија пред Белата Куќа

Собир „За Заедничка Македонија“ пред Белата Куќа

пред 11 месеци - Економски - Економија

Група Македонци се собраа пред Белата Куќа во неделата, во знак на поддршка на иницијативата „За Заедничка Македонија“. Со...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА Македонски знамиња се вееја и пред Белата Куќа

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА: Македонски знамиња се вееја и пред Белата Куќа

пред 11 месеци - Телеграф - Македонија

Група Македонци во неделата се собраа пред Белата Куќа во знак на поддршка на иницијативата „За Заедничка Македонија“. Со...

Македонците од Вашингтон со поддршка за иницијативата За заедничка Македонија

Македонците од Вашингтон со поддршка за иницијативата „За заедничка Македонија“

пред 11 месеци - МТВ 1 - Македонија

Македонците од Вашингтон се приклучија со поддршка за „Заедничка Македонија„. Повеќе генерации Македонци од Вашингтон се собраа пред Белата куќа со развиени македонски знамиња и повеќе пораки.

Развиорени македонските знамиња собир За Заедничка Македонија пред Белата Куќа

Развиорени македонските знамиња, собир „За Заедничка Македонија“ пред Белата Куќа

пред 11 месеци - Курир - Македонија

– Ја изразуваме нашата целосна поддршка за нашите браќа и сестри во Македонија. Да ја зачуваме нашата единствена татковина, нашата слобода и независност.

Собир За заедничка Македонија пред Белата куќа

Собир „За заедничка Македонија“ пред Белата куќа

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Група Македонци се собраа пред Белата Куќа во неделата, во знак на поддршка на иницијативата „За Заедничка Македонија“. Со...

Собир За заедничка Македонија пред Белата куќа

Собир „За заедничка Македонија“ пред Белата куќа

пред 11 месеци - Република - Македонија

Група Македонци се собраа пред Белата Куќа во неделата, во знак на поддршка на иницијативата „За Заедничка Македонија“. Со...

Развиорени македонските знамиња собир За Заедничка Македонија пред Белата Куќа

Развиорени македонските знамиња, собир „За Заедничка Македонија“ пред Белата Куќа

пред 11 месеци - Курир - Македонија

– Ја изразуваме нашата целосна поддршка за нашите браќа и сестри во Македонија. Да ја зачуваме нашата единствена татковина, нашата слобода и независност.

Времеплов
x