20
Охрид на нозе За заедничка Македонија

Охрид на нозе „За заедничка Македонија“

пред 12 месеци - Република - Македонија

Охрид и денеска изрази масовна поддршка на граѓанската иницијатива За заедничка Македонија, посочувајќи дека е за зачувување на унитарноста на Република Македонија.

Средношколците излегуваат на улица СДСМ им се заканува на директорите а ДУИ праќа инспекции

Средношколците излегуваат на улица: СДСМ им се заканува на директорите а ДУИ праќа инспекции

пред 12 месеци - Прес 24 - Македонија

Средношколците од цела Македонија, град по град, се дигаат на протести против платформата на Еди Рама, а албанските политички партии вложуваат максимални напори да ги спречат.

Инспектори во посета на директорите кои ги тераат учениците на протест

Инспектори во посета на директорите кои ги тераат учениците на протест

пред 12 месеци - +Инфо - Македонија

По бурните реакции против злоупотребата на ученици за политички цели, Министерството за образование и наука конечно се огласи со реакција.

Протести во Охрид Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

Протести во Охрид: Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

пред 12 месеци - Сител - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Oхрид на нозе Никој да не си игра со државата

Oхрид на нозе: Никој да не си игра со државата

пред 12 месеци - Весник - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Oхрид на нозе Никој да не си игра со државата

Oхрид на нозе: Никој да не си игра со државата

пред 12 месеци - Република - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА протестираат во Охрид Никој не смее да си игра со Македонија

ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА протестираат во Охрид: Никој не смее да си игра со Македонија!

пред 12 месеци - Весник - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Охрид и денеска за поддршка на За заедничка Македонија

Охрид и денеска за поддршка на „За заедничка Македонија"

пред 12 месеци - Весник - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Протести во Охрид Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

Протести во Охрид: Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

пред 12 месеци - Курир - Македонија

Игор Јовески, претседател на Здружението „Илинденски марш“ од Охрид, во име на учесниците на протестот порача дека сега како никогаш досега е потребна сплотеност на македонскиот народ.

Охрид и денеска за поддршка на За заедничка Македонија

Охрид и денеска за поддршка на „За заедничка Македонија"

пред 12 месеци - Вечер - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Протести во Охрид Никој да не си игра со државата и да не ги става на коцка државните интереси

Протести во Охрид: Никој да не си игра со државата и да не ги става на коцка државните интереси

пред 12 месеци - Курир - Македонија

Игор Јовески, претседател на Здружението „Илинденски марш“ од Охрид, во име на учесниците на протестот порача дека сега како никогаш досега е потребна сплотеност на македонскиот народ.

Протести во Охрид Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

Протести во Охрид: Никој да не си игра со Македонија и да не ги става на коцка државните интереси

пред 12 месеци - Вистина - Без катеторија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Охриѓани порачаа Никој да не си игра со државата

Охриѓани порачаа: Никој да не си игра со државата!

пред 12 месеци - Прес 24 - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Протестен марш во Охрид за поддршка на иницијативата За заедничка Македонија

Протестен марш во Охрид за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

пред 12 месеци - ТВ Нова - Македонија

Во Охрид и денеска граѓани преку марш низ улиците на градот ја изразија својата поддршка на граѓанската иницијатива „За заедничка...

Битолските средношколци наместо на настава на улица против двојазичноста

Битолските средношколци наместо на настава на улица против двојазичноста

пред 12 месеци - 24 вести - Македонија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против, како што велат, наметнатата потреба од изучување на албанскиот јазик.

Инспектори кај директорите кои ги тераат учениците на протест

Инспектори кај директорите кои ги тераат учениците на протест

пред 12 месеци - Локално - Македонија

По бурните реакции против злоупотребата на ученици за политички цели, Министерството за образование и наука конечно се огласи со реакција.

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 12 месеци - Infomax - Македонија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против двојазичност, давајќи поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

Протест на средношколци од Охрид

Протест на средношколци од Охрид

пред 12 месеци - Телма - Македонија

Стотина средношколци од Охрид, во најголем дел од техничкото училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и  угостителско училиште „Ванчо Питошески“, денеска ja напуштија наставата и излегоа на протест за, како што рекоа, зачувување на унитарноста на државата.

Инспектори кај директорите кои ги тераат учениците на протест

Инспектори кај директорите кои ги тераат учениците на протест

пред 12 месеци - Либертас - Македонија

По бурните реакции против злоупотребата на ученици за политички цели, Министерството за образование и наука конечно се огласи со реакција.

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 12 месеци - Курир - Македонија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против двојазичност, давајќи поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

И битолските средношколци ја прекинаа наставата и излегоа ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

И битолските средношколци ја прекинаа наставата и излегоа ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 12 месеци - Прес 24 - Македонија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против двојазичност, давајќи поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

И средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 12 месеци - Вистина - Без катеторија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против двојазичност, давајќи поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

Средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

Средношколците во Битола ја прекинаа наставата и излегоа на улица ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА

пред 12 месеци - Денешен - Македонија

Ученици од средните училишта во Битола денес ја прекинаа наставата со нивниот протест против двојазичност, давајќи поддршка на Граѓанската иницијатива ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА.

Средношколци од Охрид на протест за поддршка на иницијативата За заедничка Македонија

Средношколци од Охрид на протест за поддршка на иницијативата „За заедничка Македонија“

пред 12 месеци - Сител - Македонија

Ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“ во Охрид...

ЈА НАПУШТИЈА НАСТАВАТА И ПРОТЕСТИРАА Средношколци во Охрид побараа зачувување на унитарноста на Македонија

ЈА НАПУШТИЈА НАСТАВАТА И ПРОТЕСТИРАА: Средношколци во Охрид побараа зачувување на унитарноста на Македонија

пред 12 месеци - Телеграф - Македонија

Ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св. Наум Охридски“ и средното угостителско училиште „Ванчо Питошески“ во Охрид...

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ФОТО ВИДЕО

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО)

пред 12 месеци - Курир - Македонија

Тие решија денеска порано да ги напуштат своите часови, да излезат на улиците и да кажат едно големо „НЕ“ за двојазичноста и дебати кои се вовед во менување на знамето, химната и грбот на Република Македонија.

Стотина средношколци од Охрид отворено застанаа зад движењето За заедничка Македонија

Стотина средношколци од Охрид отворено застанаа зад движењето „За заедничка Македонија“

пред 12 месеци - Фаланга - Македонија

Зад протестите на движењето „За заедничка Македонија“, од утринава, застанаа и дел од учениците од средното образование во Охрид.

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ФОТО ВИДЕО

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО

пред 12 месеци - Infomax - Без катеторија

Охридските средношколци излегоа на улиците во својот град за да изразат голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА ФОТО ВИДЕО

Охридските средношколци излегоа на улиците со поддршка ЗА ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА (ФОТО+ВИДЕО)

пред 12 месеци - еВести - Македонија

Охридските средношколци излегоа на улиците во својот град за да изразат голема поддршка за граѓанската иницијатива „За заедничка Македонија“.

Охридските средношколци на протест вееја знамиња за унитарна Македонија

Охридските средношколци на протест вееја знамиња за унитарна Македонија

пред 12 месеци - Прес 24 - Без катеторија

Учениците од Охрид утрово дадоа поддршка за ЗАЕДНИЧКА МАКЕДОНИЈА и за зачувување на унитарноста на државата. Утрово ученици од средното техничко училиште ЕМУЦ „Св.

Времеплов
x