20
ГОРАН ПАНДЕВ ПРОМОВИРАН ВО АМБАСАДОР НА УЕФА СУПЕР КУПОТ 2017

ГОРАН ПАНДЕВ ПРОМОВИРАН ВО АМБАСАДОР НА УЕФА СУПЕР КУПОТ 2017

пред 12 месеци - Телма - Фудбал

Капитенот  на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев е промовиран за амбасадор  на УЕФА Супер купот  што ќе се одржи на 8-ми август во Скопје.

Амбасадорот Пандев откри кои екипи ги очекува на Суперкупот во Скопје

Амбасадорот Пандев откри кои екипи ги очекува на Суперкупот во Скопје

пред 12 месеци - Дерби - Фудбал

Македонскиот репрезентативец и освојувач на европската титула со Интер, Горан Пандев, денеска беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, којшто е закажан за 8 август во главниот град на Македонија на арената „Филип Втори“.

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

пред 12 месеци - Весник - Спорт

Како што е познато, УЕФА Суперкупот 2017 година ќе се одржи во Скопје, на арената „Филип Втори " на 8 август, а во него силите...

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

пред 12 месеци - Вечер - Спорт

Како што е познато, УЕФА Суперкупот 2017 година ќе се одржи во Скопје, на арената „Филип Втори " на 8 август, а во него силите...

Пандев во Скопје очекува финале помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус Ѓорѓиоски меѓу Јунајтед и Баерн

Пандев во Скопје очекува финале помеѓу Манчестер Јунајтед и Јувентус, Ѓорѓиоски меѓу Јунајтед и Баерн

пред 12 месеци - Курир - Фудбал

-Паровите во Лига Европа и во Лигата на шампионите мислам дека имаат многу атрактивни клубови и се надевам дека во Скопје...

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

пред 12 месеци - Денар - Спорт

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“.

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 12 месеци - Утрински - Спорт

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

ФММ го именуваше Пандев за амабсадор на Суперкупот 2017

ФММ го именуваше Пандев за амабсадор на Суперкупот 2017

пред 12 месеци - Дерби - Фудбал

Со прес конференција во Скопје на која беа најавени активностите што следуваат по прашање на организацијата на УЕФА Суперкупот за 2017 година, беше промовиран и амбасадорот на овој настан, капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев.

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

пред 12 месеци - Макфакс - Без катеторија

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“.

Пандев  Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

Пандев – Амбасадор на УЕФА Супер Купот СКОПЈЕ 2017

пред 12 месеци - Курир - Фудбал

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот во Суперкупот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер Јунајтед.

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 12 месеци - Канал 5 - Фудбал

Пандев се заблагодари за довербата и посака на 8 август на „Телеком Арена“ за трофејот во Суперкупот да се борат Јувентус или Барселона против Манчестер Јунајтед.

Суперкупот им создава проблем на македонските екипи кои ќе играат квалификации за ЛШ и ЛЕ

Суперкупот им создава проблем на македонските екипи кои ќе играат квалификации за ЛШ и ЛЕ

пред 12 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Поради одржувањето на УЕФА Суперкупот, македонските екипи кои ќе играат квалификации за Лигата на шампионите и Лига Европа...

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј и подобриот од Барса и Јуве

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј. и подобриот од Барса и Јуве

пред 12 месеци - Весник - Спорт

Лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу Манчестер Јунајтед, како победник на Лигата на Европа, и некоја од екипите...

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј и подобриот од Барса и Јуве

Пандев посака дуел помеѓу Манчестер Ј. и подобриот од Барса и Јуве

пред 12 месеци - Вечер - Спорт

Лично би сакал во Скопје да гледаме натпревар меѓу Манчестер Јунајтед, како победник на Лигата на Европа, и некоја од екипите...

Пандев стана Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев стана Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 12 месеци - +Инфо - Спорт

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

Ѓорѓиоски Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

Ѓорѓиоски: Македонија се гордее што е организатор на Супер Купот 2017

пред 12 месеци - Курир - Фудбал

-Ние сме горди што како ФФМ го заслуживме ова и ја добивме можноста да бидеме организатор на најголемиот спортски настан што ќе се случи во историјата на Македонија.

КАПИТЕНОТ ВО НОВА УЛОГА Пандев стана амбасадор на Суперкупот

КАПИТЕНОТ ВО НОВА УЛОГА: Пандев стана амбасадор на Суперкупот

пред 12 месеци - Телеграф - Фудбал

Горан Пандев денеска беше промовиран како амбасадор на Суперкупот на УЕФА, натпревар меѓу победникот на ЛШ и на Лига Европа што ќе се одигра на 8 август во Скопје.

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 12 месеци - Денешен - Спорт

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

Амбасадорот на Суперкупот посакува Јувентус да гостува во Скопје

Амбасадорот на Суперкупот посакува Јувентус да гостува во Скопје

пред 12 месеци - Сител - Фудбал

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска и официјално на прес конференција на Филип Втори беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА.

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран во Амбасадор на Суперкупот 2017

пред 12 месеци - A1on - Фудбал

Капитенот на македонската фудбалска репрезентација Горан Пандев денеска беше промовиран во Амбасадор на Суперкупот на УЕФА 2017, натпревар што треба да се игра во август во Скопје, меѓу освојувачите на Лигата на шампионите и Лига Европа.

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот Ова е огромна чест за мене

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот: Ова е огромна чест за мене

пред 12 месеци - Весник - Спорт

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8.

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот Ова е огромна чест за мене

Пандев по промоцијата на амбасадор на Суперкупот: Ова е огромна чест за мене

пред 12 месеци - Република - Фудбал

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8.

Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкупот

Горан Пандев промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкупот

пред 12 месеци - 24 фудбал - Фудбал

Капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев денеска беше промовиран во амбасадор на УЕФА Суперкуп трофејот кој во август ќе се одржи во Скопје.

Ѓорѓиоски Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

Ѓорѓиоски: Горди сме што ќе го организираме најголемиот фудбалски настан во историјата на Македонија

пред 12 месеци - ТВ Нова - Спорт

Претседателот на нашата фудбалска куќа Илчо Ѓорѓиоски истакна дека ова е голема укажана доверба која мора да се оправда....

Горан Пандев промовиран во амбасадор и заштитно лице на Скопје Супер Куп 2017

Горан Пандев промовиран во амбасадор и заштитно лице на Скопје Супер Куп 2017

пред 12 месеци - ТВ Нова - Спорт

Како и што беше најавено, денес на официјална прес-конференција, ФФМ го презентираше капитенот на нашата селекција Горан Пандев во амбасадор на Суперкупот, кој ќе се одржи на 8 август во Скопје.

 Филип Втори не го менува името  Телеком арена за комерцијална употреба

„Филип Втори“ не го менува името – „Телеком арена“ за комерцијална употреба

пред 12 месеци - Екипа - Фудбал

Националната арена „Филип Втори Македонски“ во Скопје не го менува своето име кое и натаму останува централно за најголемиот...

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017

пред 12 месеци - 24 вести - Спорт

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев денеска официјално беше претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот 2017, кој на 8 август ќе се одржи на „Телеком арената“ во Скопје.

Пандев Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве

Пандев: Посакувам Суперкуп меѓу Манчестер јунајтед и Барса или Јуве!

пред 12 месеци - Екипа - Фудбал

По промоцијата за амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“, Горан Пандев не ја криеше желбата Македонија да биде домаќин на атрактивни екипи кои ќе играат за трофејот во месец август.

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017 Оваа улога е огромна чест за мене

Пандев промовиран за амбасадор на Суперкупот 2017: Оваа улога е огромна чест за мене!

пред 12 месеци - Екипа - Фудбал

Најдобриот македонски фудбалер Горан Пандев и официјално денеска е претставен како амбасадор на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“ кој на 8.

Пандев сака Манчестер и Јувентус или Барселона да играат во Суперкупот во Скопје

Пандев сака Манчестер и Јувентус или Барселона да играат во Суперкупот во Скопје

пред 12 месеци - Sportmedia - Фудбал

Македонија со нетрпение очекува да биде домаќин на едно од најголемите натпреварувања на Уефа, Суперкупот. Мечот меѓу двата најдобри тима во Лигата на шампионите и Лигата на Европа ќе се игра на 8 август на националната "Телеком арена" во Скопје.

Времеплов
x