20
Федерер игра како во најдобрите денови

Федерер игра како во најдобрите денови

на 3.2017 - Дневник - Спорт

Роџер Федерер игра тенис како во своите најдобрите денови. По освојувањето на Австралија Опен, сега го освои и трофејот на Индијан Велс.

Новак Ѓоковиќ соопшти тажна вест

Новак Ѓоковиќ соопшти тажна вест

на 3.2017 - Прес 24 - Балкан

Новак Шоковиќ официјално се откажа од претстојниот Мастерс  1000 во Мајами, турниорот кој го освојуваше во претходните три години, вкупно шест пати.

Федерер обелодени зошто се смеел додека Вавринка плачеше по поразот на Индијан Велс

Федерер обелодени зошто се смеел додека Вавринка плачеше по поразот на Индијан Велс

на 3.2017 - Дерби - Тенис

Рожер Федерер одново наликува на тенисерот кој пред десет години беше неприкосновен во светот на тенисот, па иако има 35 години, од почетокот на 2017 година успеа да слави на најважните турнири кои се одиграа во новата сезона.

Втората младост на Роџер Федерер

Втората младост на Роџер Федерер

на 3.2017 - Off.net.mk - Спорт

Швајцарецот кој во август ќе полни 36 години синоќа ја освои 90-та титула во кариерата, 25-та на Мастерс турнирите и се искачи на АТП ранг листата.

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

на 3.2017 - Курир - Спорт

Разликата меѓу првиот и вториот тенисер во светот сега изнесува 3.090 поени, а истата дополнително ќе се зголеми по Мастерсот во Мајами, каде Ѓоковиќ е актуелен шампион, но поради повреда нема да ја брани титулата, поради што ќе загуби нови 1.

Турнирот во Мајами никогаш послаб  Без Серена  Новак и Енди

Турнирот во Мајами никогаш послаб! Без Серена, Новак и Енди

на 3.2017 - Тип - Тенис

Денеска започна турнирот од сериите “Мастерс” во Мајами. Во кој ќе ги нема лидерката кај жените Серена Вилијамс, Светските рекети број 1 и 2 кај мажите Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ ќе како и Жо-Вилфред Цонга, сите го откажаа учеството поради повреди.

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

на 3.2017 - Дневник - Без катеторија

Британецот Енди Мареј по завршувањето на Мастерсот во Индијан Велс ја зголеми разликата во однос на Новак Ѓоковиќ на чело на АТП листата.

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

на 3.2017 - Канал 5 - Тенис

Иако Мареј во Индијан Велс настапот го заврши на самиот старт, тој ја зголеми бодовната предност во однос на Ѓоковиќ, поради тоа што Србинот  беше елиминиран во осминафиналето и загуби 920 бодови.

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ

на 3.2017 - +Инфо - Спорт

Британецот Енди Мареј по завршувањето на Мастерсот во Индијан Велс ја зголеми разликата во однос на Новак Ѓоковиќ на чело на АТП листата.

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

на 3.2017 - Денешен - Спорт

Британецот Енди Мареј по завршувањето на Мастерсот во Индијан Велс ја зголеми разликата во однос на Новак Ѓоковиќ на чело на АТП листата.

АТП  Расте предноста на Мареј во однос на Ѓоковиќ

АТП: Расте предноста на Мареј во однос на Ѓоковиќ

на 3.2017 - Денар - Спорт

По завршувањето на Мастерсот во Индијан Велс, Енди Мареј ја зголеми разликата во однос на Новак Ѓоковиќ на чело на АТП листата.

Веснина победничка во Индијан Велс

Веснина победничка во Индијан Велс

на 3.2017 - Денешен - Спорт

Руската тенисерка Елена Веснина е победничка на ВТА турнирот во Индијан Велс откако синоќа го доби финалето против сонародничката Светлана Кузнецова.

АТП  Расте предноста на Мареј

АТП: Расте предноста на Мареј

на 3.2017 - Сител - Тенис

По завршувањето на Мастерсот во Индијан Велс, Енди Мари ја зголеми разликата во однос на Новак Ѓоковиќ на чело на АТП листата.

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

на 3.2017 - A1on - Тенис

Британецот Енди Мареј по завршувањето на Мастерсот во Индијан Велс ја зголеми разликата во однос на Новак Ѓоковиќ на чело на АТП листата.

Веснина победничка во Индијан Велс

Веснина победничка во Индијан Велс

на 3.2017 - Утрински - Спорт

Руската тенисерка Елена Веснина е победничка на ВТА турнирот во Индијан Велс откако синоќа го доби финалето против сонародничката Светлана Кузнецова.

Федерер по петти пат го освои Мастерсот во Индијан Велс

Федерер по петти пат го освои Мастерсот во Индијан Велс

на 3.2017 - Утрински - Спорт

Швајцарецот Роџер Федерер е победник на тенискиот турнир во Индијан Велс од Мастерс серијата. Ова е петти трофеј за Федерер од турнирот во „калифорниската пустината“ и вкупно 90.

АТП  Мари ја зголеми предноста над Ѓоковиќ

АТП: Мари ја зголеми предноста над Ѓоковиќ

на 3.2017 - Макфакс - Без катеторија

По завршувањето на Мастерсот во Индијан Велс, Енди Мари ја зголеми разликата во однос на Новак Ѓоковиќ на чело на АТП листата.

Неверојатениот Роџер Федерер со нова титула

Неверојатениот Роџер Федерер со нова титула!

на 3.2017 - Топки - Без катеторија

Најтрофејниот тенисер во светот продолжува со неверојатната игра оваа сезона. После триумфот на Австралија Опен, не чекаше...

Федерер  Изненаден сум што толку победувам

Федерер: Изненаден сум што толку победувам

на 3.2017 - Весник - Спорт

Роџер Федерер и самиот ја опишуваа оваа 2017 година како „бајка“по неговите извонредни игри со кои Швајцарецот продолжува со освојување на трофеи.

Федерер  Изненаден сум што толку победувам

Федерер: Изненаден сум што толку победувам

на 3.2017 - Република - Спорт

Роџер Федерер и самиот ја опишуваа оваа 2017 година како „бајка“по неговите извонредни игри со кои Швајцарецот продолжува со освојување на трофеи.

ВО МАЈАМИ БЕЗ ПРВИТЕ ДВАЈЦА  Мареј и Ѓоковиќ се повлекоа од турнирот

ВО МАЈАМИ БЕЗ ПРВИТЕ ДВАЈЦА: Мареј и Ѓоковиќ се повлекоа од турнирот

на 3.2017 - Телеграф - Тенис

Носителите на турнирот во Мајами се слободни во првото коло, но на овие натпревари ќе ги нема Енди Мареј и Новак Ѓоковиќ.

Федерер преку Вавринка до титулата во Индијан Велс

Федерер преку Вавринка до титулата во Индијан Велс

на 3.2017 - Актуелно24 - Спорт

Роџер Федерер ја освои титулата на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Швајцарецот до петтата титула во кариерата на овој Мастерс турнир дојде по победата во два сета над сонародникот Стан вавринка.

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

на 3.2017 - Лидер - Спорт

Британецот Енди Мареј по завршувањето на Мастерсот во Индијан Велс ја зголеми разликата во однос на Новак Ѓоковиќ на чело на АТП листата.

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

Мареј ја зголеми предноста во однос на Ѓоковиќ на АТП ранг листата

на 3.2017 - Канал 77 - Спорт

Британецот Енди Мареј по завршувањето на Мастерсот во Индијан Велс ја зголеми разликата во однос на Новак Ѓоковиќ на чело на АТП листата.

Годините се само бројка за Федерер  стана најстариот освојувач на Индијан Велс

Годините се само бројка за Федерер, стана најстариот освојувач на Индијан Велс

на 3.2017 - Весник - Спорт

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер по петти пат во совјата кариера се закити со титулата на мастерс турнирот во Индијан Велс.

Годините се само бројка за Федерер  стана најстариот освојувач на Индијан Велс

Годините се само бројка за Федерер, стана најстариот освојувач на Индијан Велс

на 3.2017 - Вечер - Спорт

Швајцарскиот тенисер Роже Федерер по петти пат во совјата кариера се закити со титулата на мастерс турнирот во Индијан Велс.

Веснина го освои Индијан Велс

Веснина го освои Индијан Велс

на 3.2017 - Актуелно24 - Спорт

Елена Веснина ја освои титулата на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Веснина по речиси три часа голема борба ја победи сонародничката Светлана Кузњецова со 2:1.

Што му рече Вавринка на Федерер по победата во Индијан Велс

Што му рече Вавринка на Федерер по победата во Индијан Велс?

на 3.2017 - Кајгана - Тенис

Двајцата Швајцарци водеа битка во финалето во Индијан Велс. Победи постариот. На доделувањето на трофејот, Станислас Вавринка имаше нешто да му каже на Роџер Федерер.

Веснина подобра во руското финале на Индијан Велс

Веснина подобра во руското финале на Индијан Велс

на 3.2017 - Тип - Тенис

Елена Веснина го освои трофејот на силниот турнир во Индијан Велс. Во руското финале таа ја победи Светлана Кузнецова со 6:7 (6), 7:5, 6:4 по 3 часа и 5 минути игра.

Федерер го доби швајцарското финале во Индијан Велс

Федерер го доби швајцарското финале во Индијан Велс

на 3.2017 - Тип - Тенис

Роџер Федерер е новиот шампион на турнирот од серијата “Мастерс” во Индијан Велс. По триумфот на Отвореното првенство на...

Времеплов
x