20
Времето денеска  сончево со мала до умерена облачност

Времето денеска: сончево со мала до умерена облачност

пред 11 месеци - Р.С. Европа - Без катеторија

Во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Пролет во Македонија – температури над 20 степени

пред 11 месеци - За Се - Без катеторија

Денеска е вторник, 21 март 2017 година, 80-иот ден во годината. До крајот на годината остануваат уште 285 дена. Сонцето во Скопје изгреа во 5 часот и 38 минути, а ќе зајде во 17 часот и 45 минути.

Временска прогноза

Временска прогноза

пред 11 месеци - Локално - Без катеторија

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден?

пред 11 месеци - Весник - Живот

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден

Kaкво ќе биде времето на првиот пролетен ден?

пред 11 месеци - Република - Живот

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд.

Топло и сончево време   температури до

Топло и сончево време - температури до...

пред 11 месеци - Прес 24 - Македонија

До крајот на работната недела Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе услови времето да биде сончево и топло, со мала до умерена облачност.

Топло и сончево време

Топло и сончево време

пред 11 месеци - Пулс 24 - Македонија

До крајот на работната недела Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе услови времето да биде сончево и топло, со мала до умерена облачност.

Од викендов започнува летното сметање на времето

Од викендов започнува летното сметање на времето!

пред 11 месеци - Весник - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Викендов се поместуваат стрелките на часовникот

Викендов се поместуваат стрелките на часовникот

пред 11 месеци - Скопје Инфо - Без катеторија

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Метео  Сончево и топло и во наредните денови

Метео: Сончево и топло и во наредните денови

пред 11 месеци - МТВ 1 - Македонија

Утре во Македонија ќе преовладува сончево и топло  време со мала локална облачност и со слаб до умерен ветер од југоисточен правец.

Какво време не очекува до крајот на неделава

Какво време не очекува до крајот на неделава

пред 11 месеци - Република - Живот

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

пред 11 месеци - Утрински - Без катеторија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Уживајте во убавото време  прогнозата пролетна

Уживајте во убавото време, прогнозата пролетна

пред 11 месеци - Сител - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Какво време не очекува до крајот на неделава

Какво време не очекува до крајот на неделава

пред 11 месеци - Курир - Македонија

Максималните температури ќе бидат повисоки од просечните за овој период од годината и ќе достигнат до 25 степени. Во западните делови ќе имa услови за ретка појава на краткотраен дожд, особено во вторник и четврток.

Денот ќе биде подолг   викендов се поместуваат стрелките на часовникот

Денот ќе биде подолг - викендов се поместуваат стрелките на часовникот

пред 11 месеци - Прес 24 - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува утре во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 11 месеци - Економски - Забава

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

До крајот на неделата времето ќе биде сончево и топло

До крајот на неделата времето ќе биде сончево и топло

пред 11 месеци - Здравство 24 - Здравје

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 11 месеци - Идивиди - Македонија

Скопје, 21 март 2017 (МИА) - До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 11 месеци - 24 вести - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 11 месеци - Канал 5 - Македонија

Максималните температури ќе бидат повисоки од просечните за овој период од годината и ќе достигнат до 25 степени. Во западните делови ќе имa услови за ретка појава на краткотраен дожд, особено во вторник и четврток.

Какво време не очекува до крајот на неделава

Какво време не очекува до крајот на неделава

пред 11 месеци - Денешен - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 11 месеци - A1on - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Пролетта ќе започне со убав сончев ден  Еве ја временската за цела недела

Пролетта ќе започне со убав сончев ден: Еве ја временската за цела недела

пред 11 месеци - Сител - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сонце на првиот пролетен ден  Временска за цела недела

Сонце на првиот пролетен ден: Временска за цела недела

пред 11 месеци - Прес 24 - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

пред 11 месеци - Алфа - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот.

Денеска почнува пролетта

Денеска почнува пролетта

пред 11 месеци - Весник - Живот

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Денеска почнува пролетта

Денеска почнува пролетта

пред 11 месеци - Република - Живот

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

Сончево и топло на првиот ден од пролетта

пред 11 месеци - Популарно - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Пролетта ќе трае 93 дена, односно до 21 јуни 2017 година, до 6.

Денеска почнува пролетта

Денеска почнува пролетта

пред 11 месеци - еВести - Македонија

Пролетта на северната хемисфера почнува денеска во 11:20 часот. Во исто време на јужната хемисфера ќе настапи есента. Првиот пролетен ден во Македонија ќе трае 12 часа и 5 минути.

Сончево и топло до крајот на неделава

Сончево и топло до крајот на неделава

пред 11 месеци - Точка - Македонија

До крајот на работната недела подрачјето на Македонија ќе биде под влијание на топла воздушна маса, што ќе предизвика сончево и топло време, со мала до умерена облачност, соопшти УХМР.

Времеплов
x